Zmiany,zmiany,zmiany... pomozecie? ;)

Awatar użytkownika
Izka:-)
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 10 listopada 04, 18:39
Lokalizacja: Kraków, Polska

Zmiany,zmiany,zmiany... pomozecie? ;)

Postautor: Izka:-) » 8 lipca 07, 14:01

Witam wszystkich po baaardzo dlugiej nieobecnosci na tym forum ;)

Akwarium w tym czasie zdązyłam konkretnie zapuścic :oops: nawet jestem sklonna przyznac sie, że przez jakis czas wogole przestlam sie interesowac akwarystyka :wink:
Jednak od niedawna znow wstapila we mnie ochota na posiadanie pieknego akwarium :D Już jakiś czas staram sie przywrócic je do ładu i składu i jest coraz to lepiej ;)

I w zwiazku z tym , chcialabym prosic wszystkich o pomoc w metamorfozie mojego akwarium oraz obsady, prosze o wszelkie rady - napewno z nich skorzystam :)

A teraz ogolnie o zbiorniku
200l,

oświetlenie 2x30 W ( wiem, wiem malo, ale rodzice nie pozwalaja mi zamontowac dodatkowej swietlowki :| dlatego prosze wziac pod uwage to ze tylko nieliczne rosliny beda mogly w moim akwa rosnac :wink: )

filtr - Aqua szut turbo 8 ( mysle ze przydaloby sie go wymienic na cos lepszego )

obsada - 4 x skalar, 2 x akara marońska, 8 brzanek wysmuklych, 6 błyszczyków parańskich, 2 kiryski ( bylo 6 ale niestety w wyniku totalnego zaniedbania akwa zostalo tylko 2, na 100% dokupie je )

Załączam zdjecia akwarium - nie smiejscie sie :D :mrgreen:

Obrazek



Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiany,zmiany,zmiany... pomozecie? ;)

Postautor: Tomek83 » 8 lipca 07, 19:17

Co do roślin niewymagających mocnego oświetlenia to: anubiasy, cryptocoryny, echinodorusy, microsorum.
Co do obsady: skalary i akary nie bardzo mi pasują, a akary do reszty obsady w ogóle dlatego bym z nich zrezygnował. Brzanki ok, błyszczyków bym dodał jeszcze, aby utworzyć większe stado. Kirysków koniecznie dokup, możesz stworzyć stadko jednogatunkowe z 8 sztuk spokojnie. Przydałyby się jakieś ryby glonożerne, może parka zbrojników niebieskich i stado otosków.

Awatar użytkownika
Izka:-)
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 10 listopada 04, 18:39
Lokalizacja: Kraków, Polska

Re: Zmiany,zmiany,zmiany... pomozecie? ;)

Postautor: Izka:-) » 8 lipca 07, 19:26

Tomek23 pisze:a akary do reszty obsady w ogóle dlatego bym z nich zrezygnował.


a dlaczego nie pasują??? Jak na razie zgodnie żyja sobie z reszta rybek i nie sprawiaja zadnych problemow ;) Kiryskow na 100% dokupie, bedą również zbrojniki i postaram sie o otoski ;)

całym akwarium zajme się po przyjeździe ( wracam za 2 tyg ) i postaram sie na bieżąco dodawac foty z przemiany akwarium :D rośliny zamowie na allegro, planuje również zmienić żwir na ceimniejszy i wiekszy i stworzyc taras w któym bedzie ten żwir i w którym bedą rośliny, oraz zrobic cos w rodzaju "plaży" na ktorej nie bedzie roslin, a żwirek w tym miejscu bedzie drobniejszy i jasniejszy, myslicie że takie cos byloby ok?

chcialabym też włożyć do filtra zeolit w miejsce jednego koszyczka ceramiki - moze byc?

myślalam też o przyciemnieniu tla, bo juz troszke wyplowialo.

co myslicie o moich pomysłach? :wink:

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiany,zmiany,zmiany... pomozecie? ;)

Postautor: Tomek83 » 8 lipca 07, 19:34

Akary to zupełnie inny biotop i inne wymagania i po prostu nie pasują tu.
Z tą "plażą" to fajny pomysł, będzie urozmaicenie. Wkład do filtra możesz sobie spokojnie wymienić. A zamiast fototapety proponuję zwykły czarny brystol, wygląda znacznie fajniej.

Awatar użytkownika
Izka:-)
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 10 listopada 04, 18:39
Lokalizacja: Kraków, Polska

Re: Zmiany,zmiany,zmiany... pomozecie? ;)

Postautor: Izka:-) » 8 lipca 07, 19:50

ehehe :D to nie fototapeta! :wink: fototapety sa blee :D to kawal steropianu, przypalony wypalraka, żeby mial jakaś strukture, i pomalowany na czarno i szaro, teraz chcę to odświezyc znow zamalowac na czarno ale tym razem dodac troche brązu :mrgreen:
w realu wyglada lepiej :P

ale jak to akary nie ten biotop? przeciez to ameryka południowa, skalary, kiryski, blyszczyki tez tylko brzanki Azja to nie rozumiem czemu nie... :niewiem: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiany,zmiany,zmiany... pomozecie? ;)

Postautor: Tomek83 » 8 lipca 07, 20:27

Mnie tu one nie pasują ale zrób jak chcesz. Skalary zasiedlają inne tereny niż akary, wola wyższą temperaturę i pH niż one.

Awatar użytkownika
Izka:-)
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 10 listopada 04, 18:39
Lokalizacja: Kraków, Polska

Re: Zmiany,zmiany,zmiany... pomozecie? ;)

Postautor: Izka:-) » 8 lipca 07, 20:59

Pewnie masz racje - już Ci wierze :D
Jeśli będe miec możliwosc pozbycia sie ich to pewnie to zrobie :)

no to do zobaczenia za 2 tygodnie :wink:

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Zmiany,zmiany,zmiany... pomozecie? ;)

Postautor: Broker » 8 lipca 07, 22:52

Można bardzo dobrze pogodzić parametry wody i akar z Maroni i skalarów. Błyszczyki parańskie równierz nie zabardzo zamieszkują tych samych terenów co skalary ( żyją na południe od nich, a akary na północ ). Moim zdaniem akary z Maroni i skalary można spokonie łączyć ;)

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiany,zmiany,zmiany... pomozecie? ;)

Postautor: Tomek83 » 8 lipca 07, 23:08

Może to kwestia gustu, mnie osobiście takie połączenia się nie podobają...akary z akarami ok a skalary z mniejszymi rybkami wyglądają fajnie, szczególnie stadnymi...ale to tylko moje subiektywne zdanie... :wink:

chomiczek
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 567
Rejestracja: 6 marca 07, 14:34

Re: Zmiany,zmiany,zmiany... pomozecie? ;)

Postautor: chomiczek » 9 lipca 07, 11:37

Tomek23 pisze:skalary z mniejszymi rybkami wyglądają fajnie, szczególnie stadnymi...ale to tylko moje subiektywne zdanie...


Mi też skalarki podobają się z mniejszybi rybkami :P .Okropnie mi się podobaja akwaria w ,których pływają skalary i duuużo neonków :twisted: .Oczywiście jak skalary były wychowywane z neonami :mrgreen: .Nie wydaje mi się żeby takie połączenie skalary+akary wyglądało ładnie.....Skalary są duże ,akary też.....No ,ale to tylko mój gust :wink: .Jeżeli Izce takie połączenie sie podoba to niech tak zostawi :) .Akwarium ma podobać sie JEJ :D

Awatar użytkownika
Izka:-)
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 10 listopada 04, 18:39
Lokalizacja: Kraków, Polska

Re: Zmiany,zmiany,zmiany... pomozecie? ;)

Postautor: Izka:-) » 22 lipca 07, 18:44

chomiczek pisze:Skalary są duże ,akary też.....
ha! :D moje akary to jakies karzelki chyba :wink: mniejsze od skalarow sa napewno :D

czekam na dlasze rady w sprawie zmiany wygladu akwa, moze jakies pomysly co do wystroju? :?: :)

[ Dodano: 2007-07-23, 13:56 ]
no to jak pomozecie ? :D

Awatar użytkownika
marrkus85
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1991
Rejestracja: 20 lipca 08, 08:23
Lokalizacja: Siedlce

Re: Zmiany,zmiany,zmiany... pomozecie? ;)

Postautor: marrkus85 » 20 lipca 08, 18:23

osobiście napaliłem się na czarne wody ameryki. Widzę że, masz ładny korzeń i kilka kokosów. Jkbyś tak dorzuciła jeszcze jakieś drewno, kilka gałezi, liście dębu, buku lub olczyny, torfem zabarwiła wodę na herbaciany kolorek... Na korzeniach można uczepić anubiasa (tak wiem, to nie ten biotop) i jakiś mech jak lubisz rośliny. Można jeszcze dodać jakieś pływające po powierzchni z korzeniami zwieszynymi do akwa. Taka aranżacja wygląda mrocznie, jednak mi bardzo się podoba :grin: Nie wymaga mocnego oswietlenia. Skalarom i błyszczykom napewno nie byłby żle.

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zmiany,zmiany,zmiany... pomozecie? ;)

Postautor: Jaro69 » 20 lipca 08, 18:47

marrkus85, wiem że jesteś na Forum nowy, więc taka uwaga: czytaj daty tematów, które masz oznaczone jako nieprzeczytane (cz. praktycznie wszystkie). Ten tu temat np. jest sprzed roku.
Miłego czytania reszty, tylko nie odnawiaj ich pls. ;-)

opal5
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 21 lipca 08, 14:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiany,zmiany,zmiany... pomozecie? ;)

Postautor: opal5 » 21 lipca 08, 15:12

Witam:) mam podobny problem co koleżanka, czyli też zaniedbane akwarium. chciałem sie dowiedzieć jak najlepiej oczyścić albo wymienić żwirek w akwarium, ponieważ jest "brudny"(widać na nim ślady glonów i nie wygląda to za ciekawie)??

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiany,zmiany,zmiany... pomozecie? ;)

Postautor: Tomek83 » 21 lipca 08, 16:15

Wziąć odmulacz i popracować trochę nad dnem...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości