Neonarium

Awatar użytkownika
kamlot
Ryba
Ryba
Posty: 132
Rejestracja: 5 kwietnia 07, 09:22
Lokalizacja: Toruń

Neonarium

Postautor: kamlot » 7 października 07, 21:30

Witam,
Chcę zmienić swoje akwa na neonarium.Co powinno w nim być i jak powinno wyglądać. Jaki żwir, jakie tło itp.?

Z góry dzięki za odp.
AKWARIUM 54 litry

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Neonarium

Postautor: Tomek83 » 7 października 07, 22:02

Wyposażenie standardowe, gęsta roślinność najlepiej roślinki z Ameryki, korzenie(neony lubią garbniki w wodzie) no i oczywiście odpowiednie parametry(nieco inne dla każdego z gatunków). Na pewno najwięcej rad w tym względzie udzieli Ci Broker... ;-)

Awatar użytkownika
headphones
Ryba
Ryba
Posty: 484
Rejestracja: 30 lipca 06, 20:08
Lokalizacja: Brzeg

Re: Neonarium

Postautor: headphones » 8 października 07, 08:38

Jak ja bym robiła neonarium to skłaniałabym się ku czarnym wodom, czy chociaż spróbowałabym wykorzystać niektóre elementy czarnych wód ;) na dno piasek, jako dekoracje korzenie i rośliny z biotopu Ameryki.
Para-moje, para-Twoje, onomatopeiczne, paranormalne, paranoje we dwoje.
Moje 60L i maleństwo.

Awatar użytkownika
Polypterus
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 505
Rejestracja: 21 listopada 06, 16:18

Re: Neonarium

Postautor: Polypterus » 8 października 07, 16:47

Hey!
Woda mocno kwasna i bardzo miekka, herbaciana. Zadnych roslin. Mnostwo korzeni i galazek. Piasek jasny kwarcowy...NIE zwirek!
A dokladnie mniej-wiecej tak...

http://martinp1.fotosik.pl/albumy/46210.html
Marcin!

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Neonarium

Postautor: Broker » 8 października 07, 17:14

Polypterus, propozycja którą podałes jest bardzo trafna ( jak odwzorowywac środowisko to dokładnie ) jednak:
Polypterus pisze:Zadnych roslin.

Hmmm mi by się widizały w takim akwarium jakięś pływające np. rzęsa drobna :P ( z tego co kojarze to nie wywodzi się ona z SA, jednak jest rozpowszechniona na całym świecie ). Ew. jakieś zabienice, ale to lepiej w akwarium w nieco innym stylu ( z drobnym żwirkiem kwarcowym na dnie ). Ja sam mam praktycznie neonarium i na dnie mam drobny kwarc, korzenie a z roślinności żabienice i anubiasy - jednak to nie jest akwarium biotopowe. Przybliżenie wygladu biotopu dla neonów ( jest podobny dla wszystkich trzech gatunków ) podał właśnie Marcin ;)

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Neonarium

Postautor: Tomek83 » 8 października 07, 17:16

Dla każdego coś miłego, neony będą się czuły dobrze i dobrze wyglądały zarówno w akwarium sensu stricte biotopowym podanym przez Polypterusa jak i w propozycji mojej i Brokera. Zależy co kto lubi, wiadomo kwestia gustu...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości