Danio w ciąży czy nie???

Alu$ia
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 25 października 07, 09:28
Lokalizacja: Kowal

Danio w ciąży czy nie???

Postautor: Alu$ia » 25 października 07, 16:09

[shadow=red]Mama samca i samiczkę Danio pregowane.Samiczke jest grubsza od samca,ale czytałam,że zawsze tak jest.Boję się,że w samica jest w ciąży i złoży ikrę.Ale nie wiem jak poznać czy ona jest w ciąży czy nie.A nawet jeśli jest to czy mam ją przenieść do osobnego akwarium z samcem czy bez?Proszę pomocy!!!!![/shadow]

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Danio w ciąży czy nie???

Postautor: Broker » 25 października 07, 18:33

Te ryby nie mogą być w ciąży ;) Dojrzała samica jest wypełniona ikrą, ale bez odpowienich warunków nie dojdzie do tarła z samcem. Musi je cos przysymulować, do tego aby do tarła doszło... czyli stworzenie im odpowiednich warunków. Tak pozatym, to te rybki są stadne i powinno sie je trzymać w grupce czy stadzie :P

Alu$ia
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 25 października 07, 09:28
Lokalizacja: Kowal

Re: Danio w ciąży czy nie???

Postautor: Alu$ia » 26 października 07, 11:19

[quote="Broker"]bez odpowienich warunków nie dojdzie do tarła z samcem. Musi je cos przysymulować, do tego aby do tarła doszło... czyli stworzenie im odpowiednich warunków. Tak pozatym, to te rybki są stadne i powinno sie je trzymać w grupce czy stadzie
Jak dozyly dzisiaj w parce to dozyja i jutra :arrow: a co do rybek to jake powinny byc warunki.Bardzo mi zalezy zeby doszlo do tarla. :roll:Prosze niech mi ktos napisze!!!! :dzieki:
200l
7 Neonków inessa
2 Molinezje balonowe
4 Gupiki
2 Glonojady
4 Kirysy
2 Danio
1 Labeo
1 Sumik rekini
Bardzo nieudana kompozycja ryb:):)

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Danio w ciąży czy nie???

Postautor: Broker » 26 października 07, 12:55

Jak dozyly dzisiaj w parce to dozyja i jutra

Spoko że przezyją, jak wiele gatunków ryb stadnych w pojedynke czy parke ;) Jednak nie na tym polega akwarystyka i z takimi założeniami to nie do tego hobby...
Co do ich rozmnożenia - nigdy nie posiadałem tych ryb, ale google są przydatne ;)
http://bzyku21.webpark.pl/daniopr.htm

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości