Ryby zaczynają się dziwnie zachowywać

Awatar użytkownika
Kamil 17
Ryba
Ryba
Posty: 258
Rejestracja: 7 listopada 07, 15:55
Lokalizacja: Wręczyca

Ryby zaczynają się dziwnie zachowywać

Postautor: Kamil 17 » 17 listopada 07, 15:40

Tydzień temu padł mi głupik. Mało pływał, coraz więcej przsiadywał na dnie aż w końcy zdechł :cry: nie był terroryzowany przez inne ryby. Teraz moje dwia złote molinezje coraz mniej pływają, czasami siedzą na dnie ( rzadko się zdarza ) nie ganiają już za samiczkami i nie są tak pełne życia jak kiedyś... czy to może być jakaś choroba? czy to może mieć związek z parametrami wody? temperatura w moim akwa to 24 stopnie celcjusza, woda podmieniana była 7 dni temu, ciągłe napowietrzanie i filtracja wody, a co do molinezji to te dwa samce się tak zachowują, u innych ryb nic takiego nie zaobserwowałem.. pomużcie...
Ostatnio zmieniony 17 listopada 07, 16:49 przez Kamil 17, łącznie zmieniany 2 razy.
Request is simple, he needs something that prompt his inspiration ;)

Tłumaczenie z j. ang. na j. pol.

Prośba jest prosta, on potrzebuje czego ś co pobudzi jego natchnienie ;)

Alu$ia
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 25 października 07, 09:28
Lokalizacja: Kowal

Re: Ryby zaczynają się dziwnie zachowywać

Postautor: Alu$ia » 17 listopada 07, 16:20

Prawdopodobnie to jakas choroba.Przeprowac inne ryby do akwa zastepczego a akwa wymyk(nie tak dokladnie).Co do temperatury to powinna miec 25-26C.Czy mozesz napisac,albo dac fote spis rybek jakie masz jeszcze w akwa?Jak juz wypucujesz akwa kup błękit(najlepiej AquaSafe ok.7zl) i wlej go tylko najpierw przeczytaj ile i jak bo to moze zabic twoje ryby :roll:
200l
7 Neonków inessa
2 Molinezje balonowe
4 Gupiki
2 Glonojady
4 Kirysy
2 Danio
1 Labeo
1 Sumik rekini
Bardzo nieudana kompozycja ryb:):)

Awatar użytkownika
Kamil 17
Ryba
Ryba
Posty: 258
Rejestracja: 7 listopada 07, 15:55
Lokalizacja: Wręczyca

Re: Ryby zaczynają się dziwnie zachowywać

Postautor: Kamil 17 » 17 listopada 07, 16:27

Takie oto mam ryby ( nie mam foci
x 4 mieczyk
x 4 molinezje
x 3 gupik
x 5 danio
x 1 kirys panda
x 1 zbrojnik niebieski

Co tydzień daję im kilka ( jakieś 3 do czterech ) kropli leku FMC tak też jest ten błękit, daje również w bardzo małych ilościach sól akwariową... czy leki nie zaszkoszę zbrojnikowi bo kiedyś czytałem że niektóre leki szkodzą...
Request is simple, he needs something that prompt his inspiration ;)

Tłumaczenie z j. ang. na j. pol.

Prośba jest prosta, on potrzebuje czego ś co pobudzi jego natchnienie ;)

Alu$ia
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 25 października 07, 09:28
Lokalizacja: Kowal

Re: Ryby zaczynają się dziwnie zachowywać

Postautor: Alu$ia » 17 listopada 07, 16:33

Nic dziwnego!!!Mieczyki sa bardzo agresywnymi rybami(choc nie wszystkie(jedna na milion)).Atakuja zwylke nad ranem,po przespanej nocy.Lepiej je odizoluj nim zabija ci reszte ryb. :? :cry: Gdy ryba juz powoli opada z sil dobija ja zbrojnik.
200l
7 Neonków inessa
2 Molinezje balonowe
4 Gupiki
2 Glonojady
4 Kirysy
2 Danio
1 Labeo
1 Sumik rekini
Bardzo nieudana kompozycja ryb:):)

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Ryby zaczynają się dziwnie zachowywać

Postautor: Tomek83 » 17 listopada 07, 16:39

Co wy piszecie, matko! Tego się nie da czytać, bzdury.Alusia nie pisz głupot, jak czegoś nie wiesz to nie wymyślaj. Masz ostrzeżenie.
Kamil 17 w jakim litrażu masz te ryby? Ryby są "wymęczone" ciągłym przebywaniem w wodzie pełnej chemii, kto Ci tak głupio poradził by cały czas bez potrzeby akwarium faszerować lekami. Odstaw to wszystko, podmień wodę, zmierz pozostałe istotne parametry i nie kombinuj z chemią jak nie ma takiej potrzeby bo trujesz ryby. Popraw tytuł postu bo aż mnie kole w oczy i pisz bez błędów.

Awatar użytkownika
Kamil 17
Ryba
Ryba
Posty: 258
Rejestracja: 7 listopada 07, 15:55
Lokalizacja: Wręczyca

Re: Ryby zaczynają się dziwnie zachowywać

Postautor: Kamil 17 » 17 listopada 07, 16:40

Mam dobre pół roku mieczyki i molinezje ( resztę ryb też ) i jakoś nigdy nie zaobserwowałem agresji wobec innych ryb... mieczyki interesują się wyłącznie swoim gatunkiem, a wiele razy czytałem że są spokojnymi rybami, chyba że chodzi o mieczyki "chelerra" bo ja trzymam mieczyki czerwone i jestem pewien że nigdy by moilinezji nie zatakowały :? a co do leków to pracownik zoologa mi kiedyś poradził by dla bezpieczeństwa dawać trochę leków :roll:
Request is simple, he needs something that prompt his inspiration ;)

Tłumaczenie z j. ang. na j. pol.

Prośba jest prosta, on potrzebuje czego ś co pobudzi jego natchnienie ;)

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Ryby zaczynają się dziwnie zachowywać

Postautor: Tomek83 » 17 listopada 07, 16:51

Pracownik był imbecylem. Jest taka zasada, że teraz nie należy słuchać rad durnych ignorantów, którzy pracują w sklepach zoologicznych. Poza tym nadal nie wiemy w ilu litrach trzymasz te wszystkie ryby. Jeszcze małe sprostowanie: wszystkie mieczyki to mieczyki Hellera. A czerwone, itd. to są odmiany barwne...

Awatar użytkownika
Kamil 17
Ryba
Ryba
Posty: 258
Rejestracja: 7 listopada 07, 15:55
Lokalizacja: Wręczyca

Re: Ryby zaczynają się dziwnie zachowywać

Postautor: Kamil 17 » 17 listopada 07, 16:57

Litraż to 96 litrów. Kiedyś mi pisałeś w jakimś temacie bym jakieś gatunki oddał ( mieczyki też ) ale mieczyków nie oddałem tylko te niepotrzebne ryby które mi zawadzały oddałem.
Request is simple, he needs something that prompt his inspiration ;)

Tłumaczenie z j. ang. na j. pol.

Prośba jest prosta, on potrzebuje czego ś co pobudzi jego natchnienie ;)

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Ryby zaczynają się dziwnie zachowywać

Postautor: Tomek83 » 17 listopada 07, 17:03

Obsada w miarę tylko kiryski to rybki stadne...a Ty masz jedną sztukę, dokup ich.

Awatar użytkownika
Kamil 17
Ryba
Ryba
Posty: 258
Rejestracja: 7 listopada 07, 15:55
Lokalizacja: Wręczyca

Re: Ryby zaczynają się dziwnie zachowywać

Postautor: Kamil 17 » 17 listopada 07, 17:09

Co do kirysków to u nas kirysów panda już nie ma, a ja mam tylko jednego.. czy spiżowe i panda zstożyły by sobie stado? czy raczej każdy gatunek kirysa tworzy sobie własne stado? jak coś u ryb się zacznie dziać to napiszę. I jeszcze jedno... podobno zieleń machoniowa ( czy jakoś tak ) wykańcza zbrojniki, jest ona w leku FMC a podczas leczenia moimch rybek z ospy dałem dużą dawkę ( było to na początku mojego akwa ) a zbrojnik to przeżył , a na tym forum czytałem że zbrojniki od tego leku padały...
Request is simple, he needs something that prompt his inspiration ;)

Tłumaczenie z j. ang. na j. pol.

Prośba jest prosta, on potrzebuje czego ś co pobudzi jego natchnienie ;)

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Ryby zaczynają się dziwnie zachowywać

Postautor: Broker » 17 listopada 07, 17:24

Stado w pełnym tego słowa znaczeniu tworzą kiryski jednego gatunku ;) Jednak zdarza sie, ze np dwa stadka z dwóch różnch gatunków trzymają się razem, lub, ze np. jeden osobnik danego gatunku przebywa ze stadkiem innego gatunku. Jednak najlepiej poprostu poczekać na dostawę ryb ;)
Ostatnio zmieniony 17 listopada 07, 17:25 przez Broker, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Ryby zaczynają się dziwnie zachowywać

Postautor: Tomek83 » 17 listopada 07, 17:25

Kiryski wolą żyć w stadku jednogatunkowym jednak jeśli nie masz możliwości dokupienia pand to zakup inne tak by było stadko. Zieleń malachitowa szkodzi zbrojnikom ale oczywiście nie od razu wszystkie zabija, zbrojniki niebieskie należą do najbardziej wytrzymałych.

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Ryby zaczynają się dziwnie zachowywać

Postautor: Broker » 17 listopada 07, 17:28

Tomek23 pisze:Kiryski wolą żyć w stadku jednogatunkowym

Zdeczka naciągane stwierdzenie, lepiej by tu było użyć innych słow.

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Ryby zaczynają się dziwnie zachowywać

Postautor: Tomek83 » 17 listopada 07, 17:29

Czepiasz się Broker ;-) a ja dziś mam marny humor...

Awatar użytkownika
Kamil 17
Ryba
Ryba
Posty: 258
Rejestracja: 7 listopada 07, 15:55
Lokalizacja: Wręczyca

Re: Ryby zaczynają się dziwnie zachowywać

Postautor: Kamil 17 » 17 listopada 07, 17:37

Dzienx za pomoc, puki co moliezje zachpwują się normalnie i nie przesiadują na dnie... a co do kirysków to zaczekam na pande bo te spiżowe mi jakoś nie brdzo pasują, wolę mieć jedno stadko pand, a parametry wody zmienie dopiero w poniedziałek bo zoolog jest już zamknięty :czat:

Wczoraj wieczorem znów się zaczęło. Jedna z molinezji osiadła na dnie, a jej skrzela otwierały się i zamykały bardzo szubko tak jagby się dusiła, ale na szczęście przeżyła...
Request is simple, he needs something that prompt his inspiration ;)

Tłumaczenie z j. ang. na j. pol.

Prośba jest prosta, on potrzebuje czego ś co pobudzi jego natchnienie ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości