[60L] Ameryka Poludniowa - Pseudo amazonka

spec8320
Narybek
Narybek
Posty: 86
Rejestracja: 28 lipca 10, 14:09

[60L] Ameryka Poludniowa - Pseudo amazonka

Postautor: spec8320 » 19 września 10, 18:03

Z góry zaznaczam, że jest to prezentacja podobnego zbiornika, został on trochę przemeblowany i przechrzczony.

Objętość: 60x30x35 [60L]
Oświetlenie: Osram L15W/830 (Bio- wzmagająca wzrost roślin)
Nawożenie: Nawożenie EASY - LIFE ProFito (6ml na tydzień) - nawóz na bazie potasu, manganu, żelaza i Co2)
CO2: Z nawozu.
Podłoże: grysik bazaltowy zmieszany z kamyczkami akwariowymi (drobnymi), na środku plaża z piasku kwarcowego (białego) pod spodem żwirek.
Parametry wody: PH: 7,5 - KG/GH - 6/12 (wyszły idealne przez przypadek)
Temperatura: 26.
Ogrzewanie: Grzałka Aqua 50W (regulowana, była kiedyś w zestawie, obecnie wyłączona)
Filtracja:Filtr Kaskadowy AQUAEL VERSAMAX FZN-2

Flora:

- Anubias karłowaty (Anubias barteri var. glabra.) x2 - jeden rośnie na kamieniach (przymocowany żyłką wędkarską), drugi swobodnie obok jego.
- Hemiantus zwyczajny (Hemianthus micranthemoides) - ostatnio trochę mi pod umarła, przy wyjmowaniu z koszyczka za dużo korzenia obciąłem, ale już wraca do formy.
- Lileopsis Brazylijski - Trawka Brazylijska (Lilaeopsis brasiliensis) - rośnie jak na drożdżach, czekam aż zarośnie większą część lewej strony akwarium (podobno neonki bardzo dobrze w nim się czują)
- Nadwódka wielonasienna (Hygrophila polysperma) - nie wymaga komentarza roślina która kosmicznie zwiększa swoje rozmiary z dnia na dzień.
- Żabienica wielokwiatowa (Echinodorus grandiflorus) - lubiana przez otoski rośnie zgodnie z planem zajmuje prawą część akwarium.
- I dwie które nie zostały zidentyfikowane jedna rośnie przy grzałce (trochę choruje ale ostatnio też odżywa - chyba przez zmianę lampy, i druga pod nią obok korzenia rośnie przy ziemi)

Fauna:

Rybki:

-10x Bystrzyk Amandy.
-12x Neonki (czerwone).
-6x Kirysek panda.
-6x Otosek.

Inne żyjątka:

- 10x Krewetka red cherry (Neocaridina heteropoda var red )
- 6x Ślimak Helenki

Wygląd akwarium:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zdjęcia robione aparatem cyfrowym nie najlepszej jakości stąd przepraszam, nie posiadam profesjonalnego sprzętu.

Opis zbiornika:

Zbiornik ma około 1,5 miesiąca (światło pali się od 9 do 21). Dużo ludzi pyta jakim cudem utrzymuje takie warunki PH itp. Wyczytałem na jakimś forum, że warto dla obniżenia PH wlać wodę demineralizowaną na 60L wody mam 45L kranowej, i 15 demineralizowanej. Z góry muszę zaznaczyć, że nie od razu wlałem ją w takich proporcjach. Najpierw była czysta kranówka która odstała 2 tyg, kolejno co tydzień spuszczałem 5 litrów wody z akwa i dolewałem demineralizowanej. Kamienie obok korzenia to tak naprawdę oklejona rura PCV (kolanko :P). Stworzona na kształt groty głównie dla kirysków, co prawda nie wpływają tam często ale jednak zaglądają. Tło typowa czerń mówiąc wprost z braku pomysłu nie chciałem jakiś tandetnych roślinek stąd wybrałem neutralną czerń. Rybki energiczne, nie zauważyłem żadnych chorób, sztuk z opadniętymi płetwami, stąd wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Plany na przyszłość:

- Rozmnożyć neonki, bystrzyki, kiryski - wiem, że to może być trudne.
- Przenieść się na większy zbiornik około 120L (80x 40x40) - największy jaki wejdzie mi na półkę chce bardziej panoramiczny (długi nie wysoki)
- Stworzyć coś w tym rodzaju tyle, że przyklejane bezpośrednio na szybę. (Dzięki Gismo za rady)

Mowa końcowa:

Z góry chciałbym prosić o wszelkie rady ewentualnie jak widzicie jakieś niedociągnięcia to mile widziane wskazówki jak je rozwiązać. Dodatkowo proszę o szczere oceny zbiornika, muszę przyznać, że jest to mój pierwszy tak profesjonalnie założony zbiornik stąd ciągle uczę się na błędach.

[ Dodano: 20 Wrzesień 10, 13:05 ]
może jednak ktoś oceni :) ?
Ostatnio zmieniony 28 listopada 10, 23:15 przez spec8320, łącznie zmieniany 1 raz.

Marion
Narybek
Narybek
Posty: 44
Rejestracja: 10 sierpnia 10, 12:26
Lokalizacja: Gda

Re: [60L] Ameryka Poludniowa - Pseudo amazonka

Postautor: Marion » 20 września 10, 19:09

no to może ja ocenie ;)
akwa ogólnie mi się podoba.
natomiast niezbyt ta ozdoba jakiś mur z kamieni czy coś takiego nie wiem dokładnie co to.
daj ten termometr gdzieś na bocznej scianie bo szpeci
112l- ogólne.
25l - krewetkarium
25l - mcharium
160l - roślinne
54l - tarliskowe

spec8320
Narybek
Narybek
Posty: 86
Rejestracja: 28 lipca 10, 14:09

Re: [60L] Ameryka Poludniowa - Pseudo amazonka

Postautor: spec8320 » 20 września 10, 21:03

Marion, ten mur z kamieni to oklejona rura PCV mająca służyć za grote :) ale dzięki za rade.

Awatar użytkownika
boro100
Fish Master
Fish Master
Posty: 1139
Rejestracja: 20 października 09, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: [60L] Ameryka Poludniowa - Pseudo amazonka

Postautor: boro100 » 11 października 10, 08:10

Witam po przerwie. :twisted:

Akwarium mi się podoba. Murek też spoko.

PS Zapraszam do komentowania mojego zbiornika.
Pozdrawiam Kuba
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości