[112L] Roślinne

Akwarium jest ...

Super
7
26%
Ładne
15
56%
Takie sobie
5
19%
Beznadziejne
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 27
Awatar użytkownika
infaxx
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 7 lutego 10, 19:25
Lokalizacja: Białystok

[112L] Roślinne

Postautor: infaxx » 22 lutego 10, 22:21

PARAMETRY:

Wymiary: 80*35*40 (profilowane)
Oświetlenie: 18W+20W+24W + oświetlenie nocne (diody) - 0,65 W/L, 12 h/dobę
Filtracja: JBL Cristal Profi e900 (2x ceramika, zeolit, gąbki)
Temperatura: 25-27 stopni
Parametry wody: PH: 7,5; KH: 6 stopni n; GH: 8 stopni n; NH3/Nh4: 0 mg/l FILTR RO
Nawożenie: CO2 (butla niskociśnieniowa + dyfuzor z tworzywa) + PLanta Gainer Classic + Planta Gainer Ferro+ + Planta Gainer Micro + Planta Gainer Macro + Planta Gainer Hydro Mineral
Podłoże: węgiel aktywny granulowany (około 15 dg) + ziemia ogrodowa około 3 cm + moskitiera + drobny żwirek 5 - 10 cm
Wystrój: korzenie, rośliny

FLORA:

- nurzaniec spiralny
- nurzaniec nano
- ratala rotundifolia
- cabomba
- rotala indica
- singapore moss
- gałęzatka
- staurogyne sp. (tropici)
- alternanthera Cardinalis
- żabieniec
- anubiasy na korzeniu
- ponikło igłowe
- lotos czerwony
- strzałka
- kryptokoryna

FAUNA:

- 3 x otosek
- 25 x red cherry
- 2 x zbrojniki
- 25 x neon inessa
- 2+1 pielęgniczka kakadu
- 3 x kosiarka

AKTUALNE ZDJĘCIE:

Obrazek


FOTORELACJA:
22.02.2010 r.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

25.03.2010 r.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

01.05.2010 r.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 5 maja 10, 17:40 przez infaxx, łącznie zmieniany 77 razy.

erogarturbo
Narybek
Narybek
Posty: 20
Rejestracja: 23 lutego 10, 11:33

Re: [112L] Roślinne

Postautor: erogarturbo » 23 lutego 10, 20:01

Fajne akwa ,szkoda tylko ze te glony, mam nadzieje ze szybko Ci sie uda ich pozbyc powodzenia ( pomógł bym ale niemialem stycznosci jeszcze z tym i nie chce wprowadzic w blad) Super dobre warunki oby rybki sie dobrze czuły:!: :!:

Pisz poprawnie! Używaj polskich znaków. sajki
Ostatnio zmieniony 23 lutego 10, 21:08 przez erogarturbo, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
infaxx
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 7 lutego 10, 19:25
Lokalizacja: Białystok

Re: [112L] Roślinne

Postautor: infaxx » 24 lutego 10, 17:08

Dzięki erogarturbo :). Są to raczej zielenice nitkowate na szczęście zostały już tylko na mchu, pozostałe roślinki jak gdyby odpuściły sobie. Na razie akwa mam zasłonięte, czekam aż przyślą mi filtr RO i może uda mi się obniżyć wtedy PH tak do 6,5 (ponoć glony tego nie lubią). Potem wezmę się za stopniowe zwiększanie oświetlenia i zmniejszanie ilości fosforu poprzez podmiany wody oraz nawożenie planta gainer classic, planta gainer ferro+, planta gainer micro i KNO3. Zobaczymy jakie będą tego efekty.
------------> Moje 112 L <------------

Awatar użytkownika
noovaa
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1556
Rejestracja: 8 września 09, 16:25
Lokalizacja: Białystok

Re: [112L] Roślinne

Postautor: noovaa » 24 lutego 10, 17:19

Bardzo ładny korzeń ;)
"Cała superrzeczywistość przemieniła się w zupę grzybową"

Michał77777777
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 685
Rejestracja: 7 października 08, 18:57
Lokalizacja: Pabianice

Re: [112L] Roślinne

Postautor: Michał77777777 » 24 lutego 10, 17:28

Ładne akwa, szczególnie podoba mi się trawnik z gałęzatki.

Co do glonów, warto spróbować kąpieli zainfekowanej rośliny w roztworze kwasku cytrynowego. Opis kuracji: http://www.krewetki.org/forum/viewtopic ... efd2b#2029

omaha
Ryba
Ryba
Posty: 132
Rejestracja: 9 stycznia 09, 20:07
Lokalizacja: mam wiedzieć

Re: [112L] Roślinne

Postautor: omaha » 24 lutego 10, 18:17

Dla mnie głupotą jest moczenie roślin w kwasku cytrynowym,dlatego że jest to nie praktyczne.Lepiej usuwać mechanicznie i często podmieniać wodę chodzi mi oczywiście o nitkowce

Awatar użytkownika
infaxx
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 7 lutego 10, 19:25
Lokalizacja: Białystok

Re: [112L] Roślinne

Postautor: infaxx » 24 lutego 10, 22:31

Michał77777777 pisze:Ładne akwa, szczególnie podoba mi się trawnik z gałęzatki.

Co do glonów, warto spróbować kąpieli zainfekowanej rośliny w roztworze kwasku cytrynowego. Opis kuracji: http://www.krewetki.org/forum/viewtopic ... efd2b#2029


Na razie sobie to daruje, ponieważ byłoby to bardzo kłopotliwe. Ponowne przytwierdzenie mchu wymagałoby spuszczenia sporej ilości wody, a korzenia całego nie wyjmę. Ale dzięki za pomoc, szczerze to nie słyszałem o takiej metodzie, a może się kiedyś przyda :)

Co do trawinka to dosyć sporo czasu zajęło jego przygotowanie, polecam siatkę igłę oraz żyłkę :)

matiolo1
Narybek
Narybek
Posty: 45
Rejestracja: 17 lutego 10, 15:16

Re: [112L] Roślinne

Postautor: matiolo1 » 25 lutego 10, 22:48

--
Ostatnio zmieniony 8 listopada 10, 16:06 przez matiolo1, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrowa ryba to szczęśliwa ryba.
:)

Awatar użytkownika
infaxx
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 7 lutego 10, 19:25
Lokalizacja: Białystok

Re: [112L] Roślinne

Postautor: infaxx » 26 lutego 10, 10:40

matiolo1 pisze:Gałęzatka u Ciebie wygląda świetnie, jak już to poruszyliśmy to napisz jak ją przytwierdziłeś do podłoża, ponieważ jak u mnie się ją wrzuci to pływa po całym akwarium :smile: .


Też tak miałem z początku, jednak bardzo szybko z tego zrezygnowałem. Wziąłem siatkę plastikową (w moim przypadku o dość dużych oczkach, ale nie ma to szczególnego znaczenia), i porozkładałem na nią pociętą, przepłukaną i uformowaną gałęzatkę. Następnie idzie w ruch igłą z cieniutką żyłką i po prostu szyjemy do czasu aż podnosząc siatkę z gałęzatką nic nam nie odpada :). Dobrze jest jak się gałęzatki przy płukaniu za bardzo nie "wyżyma" wtedy nie ma problemu z jej ewentualnym wypływaniem. Zaletą tej metody jest to że gałęzatka powinna się zrosnąć i wtedy możemy bez obawy ją wyjąć z akwarium razem z siatką i przepłukać.

matiolo1
Narybek
Narybek
Posty: 45
Rejestracja: 17 lutego 10, 15:16

Re: [112L] Roślinne

Postautor: matiolo1 » 26 lutego 10, 18:06

--
Ostatnio zmieniony 8 listopada 10, 16:07 przez matiolo1, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrowa ryba to szczęśliwa ryba.
:)

Awatar użytkownika
myszkowski1989
Ryba
Ryba
Posty: 293
Rejestracja: 23 stycznia 10, 00:12
Lokalizacja: okolice torunia

Re: [112L] Roślinne

Postautor: myszkowski1989 » 26 lutego 10, 18:38

witaj .Bardzo ładne akwa . Pomysłowe i oryginalne, piękne korzenie w środku pod tym drewnem zauważyłem ciekawą przestrzeń do pływania ..wygląda jak taka hmm laguna z filmów o dżungli amazońskiej.Wydaję mi się że podłoże mogłoby być ciut ciemniejsze ,alei tak jest super :-) Nic bym w tym akwa nie zmieniał .
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
infaxx
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 7 lutego 10, 19:25
Lokalizacja: Białystok

Re: [112L] Roślinne

Postautor: infaxx » 4 maja 10, 23:21

Nadszedł czas na aktualizację. Od założenia minęło już prawie 3 miesiące. W tym czasie akwarium przeszło kilka zmian aranżacji (co można zauważyć na pierwszej stronie). Stary, wewnętrzny filtr zamieniony został na kubełek firmy JBL e900. Wszystkie rybki żyją i wydaje mi się, że mają się dobrze. Ponadto doczekałem się potomstwa parki pielęgniczek kakadu (kilkanaście sztuk narybku). Niestety nie udało mi się zrobić udanego zdjęcia :(. Osobiście ta aranżacja podoba mi się najbardziej (jak rotala się zagęści to będzie ładnie), ponadto zastanawiam się nad zmianą środka akwarium i zagęszczeniu tej strzałki i dodaniu hemiantusa małego na trawniczek.
Standardowo proszę o ocenę dotychczasowych zmian i ewentualne sugestie :)

01.05.2010 r.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

[ Dodano: 2 Listopad 10, 19:56 ]
Postanowiłem wrzucić kilka zdjęć aktualizacji. Oto one:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nic się ciekawego może nie działo. Ciągle walczę z nitkami.
------------> Moje 112 L <------------

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości