Arlekinek Wenezuelski

Tubifex
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 23 października 07, 18:05
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Arlekinek Wenezuelski

Postautor: Tubifex » 30 października 07, 15:19

Dziękuję za rady.Korzystając z tego że tu mi chodzi między innymi o gupiki to napisze tutaj.Mianowicie czy pretnik karłowaty mi nie pozjada małych gupików jeśli w akwa będę miał miejscami gęsto odsadzone roślinami.Wiem że jest to na ogół spokojnie usposobiona ryba wielkości mniej wiecej jak gupik stąd moje pytanie czy mógłbym rozmnażać gupiki posiadajac taka rybe w swoin akwarium.

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Arlekinek Wenezuelski

Postautor: Tomek83 » 30 października 07, 16:45

Tubifex pisze:Wiem że jest to na ogół spokojnie usposobiona ryba wielkości mniej wiecej jak gupik

To chyba nie wiesz jak wygląda prętnik karłowaty, bo jest znacznie większy od gupika...
Co do pytania możesz mieć prętniki i gupiki, przy zarośniętym akwarium narybek powinien przeżyć.

Awatar użytkownika
Polypterus
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 505
Rejestracja: 21 listopada 06, 16:18

Re: Arlekinek Wenezuelski

Postautor: Polypterus » 4 listopada 07, 22:38

Hey!
Takie małe sprostowanko: rybka ta nalezy do rodziny Pseudopimelodidae

Oj, oj!
Zapewniam, ze nie.
Marcin!

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Arlekinek Wenezuelski

Postautor: Tomek83 » 4 listopada 07, 22:42


Awatar użytkownika
Polypterus
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 505
Rejestracja: 21 listopada 06, 16:18

Re: Arlekinek Wenezuelski

Postautor: Polypterus » 4 listopada 07, 23:24

Hey!
Nie siedze dziennie na Fishbase. Wiec nie jestem na czasie. Bylem naprawde pewny dlatego nawet nie sprawdzalem. Wiec zaszly zmiany w klasyfikacji :?
Sorki za zamieszanie!
Marcin!

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Arlekinek Wenezuelski

Postautor: Tomek83 » 4 listopada 07, 23:26

Ja też nie siedzę ;-) Klasyfikacja to domena Brokera, ja tylko sprawdziłem teraz z czystej ciekawości...

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Arlekinek Wenezuelski

Postautor: Broker » 4 listopada 07, 23:52

Polypterus, wynikac to moze z tego, iż Pseudopimelodidae, była wczesniej uważana za podrodzine Pimelodidae i jakoś niedawno, została uznana za rodzine ( poszukam jakiejś pracy na ten temat ) ;)

CoCkNeY69
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 19 lutego 10, 19:30

Re: Arlekinek Wenezuelski

Postautor: CoCkNeY69 » 19 lutego 10, 19:53

pare lat do tylu mialem owa rybke :] microglanis iheringi potocznie okreslany sumem wedrownym... jednak nie dorasta do takich rozmiarow jak jego krewniacy. osiaga okolo 15 cm i jest ryba drapiezna. prawda jest ze uwielbia kryjowki gdyz mialem owa rybke w swoim zbiorniku wraz z innymi rybami ale moj nie byl az tak niesmialy i wieczorem mozna go bylo zaobserwowac podczas zerowania. karmilem go ochotkami i surowym drobno posiekanym miesem , im bylo bardziej krwiste tym szybciej wyczuwal je i wyplyal z ukrycia. co 2 dni karmilem go pokarmem miesnym. byl mlodym osobnikem mial ok 10 cm. kiedys karmiac rybki zapomnialem o tym skrytym mieszkancu i jego diecie. wieczorem popatrzylem na rybki czy wszystko ok i poszedlem zrobic herbate. kiedy wrocilem po jakis 15minutach glonojad syjamski (podobnych rozmiarow co on) byl opedzlowany z miesa i wnetrznosci od skrzeli po ogon a sumik zmierzal okragly jak kulka ku swojej kryjowce :] polecam do hodowli wraz z glupikami tylko pod warunkiem ze bedziesz mu uzupelnial ilosc glupikow co jakis czas :]

PS
a moze nie chodzi o Polypterus tylko o Pimelodus pictus bo jest on podobnych rozmiarow i rowniez jest okreslany mianem suma wedrownego
Ostatnio zmieniony 20 lutego 10, 18:49 przez CoCkNeY69, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sajki
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 1 stycznia 09, 11:28
Lokalizacja: Elbląg

Re: Arlekinek Wenezuelski

Postautor: sajki » 19 lutego 10, 20:14

Starszego tematu nie było? No i pisownia- na forum obowiązuje jezyk polski.

tom-asz
Ryba
Ryba
Posty: 111
Rejestracja: 8 grudnia 09, 11:11

Re: Arlekinek Wenezuelski

Postautor: tom-asz » 19 lutego 10, 21:11

U mnie Glonojadki z powodzeniem zjadają mięsko i bardzo im smakuje. Jak dobrze pamiętam, zjadają jeden rodzaj glonów i to jeszcze niezbyt rozrośnięty, lubią też różne "naloty" - co nie zmienia faktu że są lubiane.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości