Rośliny żółkną i brązowieją

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
BettaBlue
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 5 sierpnia 14, 14:18

Rośliny żółkną i brązowieją

Postautor: BettaBlue » 16 sierpnia 14, 18:53

Witam, od około 3 tygodni jestem posiadaczką malutkiego, 30 litrowego akwa. Dostałam je "w spadku" od znajomych którzy się przeprowadzali. Było puste, tzn bez filtra, grzałki itp, więc chcąc nie chcąc, (raczej jednak chcąc;) ) zabrałam się za urządzanie. Zakupiłam filtr, grzałkę, roślinki. Na początku były piękne zielone, niestety od tygodnia zaczęły żółknąć im liście, a u moczarki kanadyjskiej nawet brązowieć od strony korzenia. Musze przyznać że na parametrach wody kompletnie się nie znam;/ I potrzebuje rady, co zrobić żeby poprawić te roślinki. Światło jest zapalone około 10h. Jedynie rogatek i mech jawajski się trzymają praktycznie bez zmian. Może częściej powinnam /odkurzać/ dno i wymieniać wodę?
Obsada: bojownik,
Światło: nie jestem pewna, muszę chyba rozkręcić pokrywę żeby sprawdzić. Jest to akwarium firmy aqua-40 3o litrowe, oryginalna świetlówka.
Dno: żwirek naturalny średni.
Jakie informacje jeszcze mogą Wam pomóc?

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Rośliny żółkną i brązowieją

Postautor: Sance » 16 sierpnia 14, 19:13

akwarium jeszcze się nie ustabilizowało i roślinki nie mają składników odżywczych dlatego marnieją. musisz zacząć je nawozić.
Ostatnio zmieniony 16 sierpnia 14, 19:19 przez Sance, łącznie zmieniany 1 raz.

kepher69
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 16 sierpnia 14, 18:32
Lokalizacja: Silesia

Re: Rośliny żółkną i brązowieją

Postautor: kepher69 » 16 sierpnia 14, 19:16

Dużo zależy od nawożenia, jaki nawóz, w płynie, tabletki, CO2 itp, częstotliwość podawania i ilość. A także parametry wody są ważne, azotany, fosforany, pH, twardość ogólna oraz ilość i częstotliwość podmian wody. Ale każdy przypadek i tak jest indywidualny.
السلام عليكم
As-Salāmu `alaykum

Akwarium 300l ekosystem krajowy
aranżacja własna

Oczko 5500l ekosystem krajowy
aranżacja własna

BettaBlue
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 5 sierpnia 14, 14:18

Re: Rośliny żółkną i brązowieją

Postautor: BettaBlue » 16 sierpnia 14, 19:27

No więc co proponujecie? Czego tam dolać?
a może powinnam wypłukać jeszcze raz dno i zasadzić od nowa?

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Rośliny żółkną i brązowieją

Postautor: Hunter » 16 sierpnia 14, 19:42

BettaBlue pisze:a może powinnam wypłukać jeszcze raz dno i zasadzić od nowa?

To tylko pogorszy sytuację.
Akwarium musi się ustabilizować, a nie zdestabilizować. Twoje działania powinny się ograniczyć do codziennego karmienia ryby, podmienianiu wody raz w tygodniu około 30-40% na wodę o temp. zbliżonej do tej w akwarium i czyszczeniu gąbki filtra w wodzie spuszczonej z akwarium.

Żeby pomóc potrzeba danych. Jak najwięcej danych. Punkt po punkcie podaj informacje wg. wzoru: http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=32851
Wyraźne zdjęcie kondycji roślin.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

kepher69
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 16 sierpnia 14, 18:32
Lokalizacja: Silesia

Re: Rośliny żółkną i brązowieją

Postautor: kepher69 » 16 sierpnia 14, 19:53

Dokładnie musi dojrzeć. Ja nie sprzątam dna, dobra cyrkulacja powietrza powoduje rozkład materii, co da nawóz dla roślinek. Ale to i tak każdy przypadek jest inny. Trochę czasu i cierpliwości.
السلام عليكم
As-Salāmu `alaykum

Akwarium 300l ekosystem krajowy
aranżacja własna

Oczko 5500l ekosystem krajowy
aranżacja własna

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości