[45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

[45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: Hunter » 31 października 11, 17:41

Na wstępie chciałbym wyjaśnić tytuł. Moje akwarium to nie typowe Czarne Wody, parametry wody raczej z kranówki, woda twarda, pH w granicach 7. Jedyne co woda ma z BW to lekki kolor. No cóż... nie da się tego ominąć mając tyle drewna w akwarium :] Osobiście wolę czystą wodę, ale ta lekko brązowa też ma swój urok. Dlaczego zdecydowałem się na wygląd Czarnych Wód? Po prostu zawsze lubiłem drewno w akwarium, a roślin wodnych sporo też nie mogę mieć bo to konferencja dla moich kwiatków w hydroponice :P Raczej wygrałyby kwiatki te ponad wodą :] Zdjęcia hydroponiki DIY też opublikuję, ale to innym razem ;)


Aktualne informacje co do sprzętu znaleźć można na stronie 2 tego tematu, gdyż dołożyłem pokrywę DIY, oraz nowy filtr (Atman odszedł do Hadesu ;) )
Wymiary zbiornika - 50x28x32 45l

Oświetlenie – Na razie brak. Może będą LEDy ;)

Filtracja – pompka Atman At-f301 – wkład: 5l keramzytu

Ogrzewanie – Atman At-50w z termostatem

Dodatkowe wyposażenie – Czarny brystol jako tło

Obsada:
ok 14x Krewetka Red Cherry (małe)
2+2 Gupik Endlera + 5x narybek

Roślinność:
akwarium:
Vallisneria americana
Cryptokoryne Wendtii Braun

hydroponika: (zlikwidowana)
Zielistka
Kapturnica
2x mięta

Parametry wody – Temperatura 23*C, NH3/4 - 0mg/l NO2 - 0mg/l, NO3 - 0 mg/l (5l keramzytu robi swoje :D ) pH ok 7.

Dekoracje – 2 korzenie, 3 kokosy, kilka gałązek "pokręconej" wierzby, liście dębu i buku.

Zdjęcia:

Niestety z powodu kiepskiego aparatu i braku zdolności w robieniu zdjęć, udało się uchwycić na zajęciach tylko kilka krewetek schowanych za grzałką :|

Akwarium:
Obrazek

Zwierzęta:
Obrazek
Obrazek

Aktualizacja 26.11.2011
Obrazek

Aktualizacja 06.03.2012
Obrazek

Aktualizacja 29.09.2012
Obrazek

Aktualizacja 1.11.2012
Obrazek

Aktualizacja 5.02.2013
Obrazek

Dziękuję :)
Ostatnio zmieniony 5 lutego 13, 22:12 przez Hunter, łącznie zmieniany 6 razy.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: polak.krk » 31 października 11, 18:13

Lupiny bym wyjal, ten gruby korzen troche zbyt gruby, przynajmniej taki sie wydaje, moza go obsyp bardziej piaskiem. Dla krewetek spoko. Tym no3=0 bym sie nie cieszyl bo mozesz miec z tego sinice, ale obys nie mial. Poza tym rosliny w hydro moga glodowac. Woda kranowa dla RC jest najlepsza.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: Hunter » 31 października 11, 18:36

polak.krk pisze:Lupiny bym wyjal

Będzie pusto... :| Fakt dużo ich jest, pomyślę nad czymś innym :) Tak w ogóle to tam gdzie jest kokos to tam coś jest ukryte :mrgreen:

polak.krk pisze:ten gruby korzen troche zbyt gruby, przynajmniej taki sie wydaje


Oj gruby gruby :) Na nim spiera się reszta ozdób. Swojego czasu zbrojniki bardzo go polubiły więc jakoś tak został ;D Przywiozę jeszcze liści jak tylko pomrozi, trochę go zakryję :]

polak.krk pisze:Tym no3=0 bym sie nie cieszyl bo mozesz miec z tego sinice, ale obys nie mial. Poza tym rosliny w hydro moga glodowac.


Rośliny w hydro mają jeszcze N z powietrza ;) Ale fakt, azot to nie wszystko. Jak na razie przez ponad pół roku nie miałem problemów, ale wtedy miałem tam maluchy zbrojników, które trochę więcej brudziły :]

polak.krk pisze:Woda kranowa dla RC jest najlepsza.

Chyba będę musiał kupić jakąś chemię co wiąże miedź. Boje się każdej podmiany, nie wiadomo co dziś pływa w studni :| Coś polecisz? :) Raz miałem falstart z RC, ale wtedy puściłem je do 112l i zginęły w gąszczu. Myślę, że ich śmierć mogła być spowodowana podmianami ;) No cóż... dopiero się uczę hodować krewetki, a te na podmiany podobno są wrażliwsze niż ryby ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: polak.krk » 31 października 11, 18:45

Nie RC, te sa najtwardsze. Polecam aquatan, podobno wiaze miedz, jesli bedziesz uzywal i Ci padna to zwroce produkt koledze-wlascicielowi sklepu.
Co sie ukrywa w kokosie?
Dodaj tam otosy, jakiekolwiek i mech dla kreweci.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: Hunter » 31 października 11, 22:00

polak.krk pisze:Co sie ukrywa w kokosie?


ogólnie to sprzęt... Za jednym filtr spełniający role pompki pompującej wodę do hydroponiki, a za drugim kamień napowietrzający od brzęczyka, a za jeszcze innym brzydka dziura w korzeniu :P Ogólnie rzecz biorąc kokosy zakrywają to czego nie chcę oglądać.

polak.krk pisze:Nie RC, te sa najtwardsze. Polecam aquatan, podobno wiaze miedz


A jednak u mnie padły ;) Najprawdopodobniej przez miedź, bo mam starą instalację i różny syf leci :] Przetestuje aquatan ;)

polak.krk pisze:Dodaj tam otosy, jakiekolwiek i mech dla kreweci.


Pomyślę nad tym, na razie chciałbym, żeby krewecie podrosły i zaczęły się mnożyć, potem pomyślę o innych mieszkańcach. Mech miałem, ale padł przy hydroponice :] Druga sprawa to w akwarium mam strasznie ciemno... Może chociaż te nurzańce się uchowają. Na razie małe, wczoraj je posadziłem.

Czas pokaże. Prawdę mówiąc na wystrój akwarium pracowałem jakieś pół roku, co jakiś czas coś dorzucałem i pewnie na tym co jest teraz jeszcze się nie skończy ;) Marzy mi się więcej drewna :D
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

RybaNaPustyni
Ryba
Ryba
Posty: 195
Rejestracja: 27 sierpnia 11, 14:33

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: RybaNaPustyni » 2 listopada 11, 19:31

Nawet ladnie tez sie zastanawialem nad czarnymi wodami ale jakos sie nie moge zebrac...krewetki widze chowią sie ladnie...;]
Hunter pisze:ok 14x Krewetka Red Cherry (małe)

przeciez dalem Ci ok 17sztuk, cos sie stalo z trzema??? :?: :?:
za godzinke lece gosciowi zanies nastepne 20sztuk...;d
Nie walcze umysłowo z osobą nie uzbrojoną
112l krewetkarium
30l krewetkarium

http://www.spaceadventure.pl/p,22822.html
zaloguj sie z mojego linku!

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: Hunter » 3 listopada 11, 17:23

RybaNaPustyni pisze:przeciez dalem Ci ok 17sztuk, cos sie stalo z trzema?


heh nie wiem :) Jest opcja, że jak je ostatnio liczyłem to sie gdzieś schowały ;)

Niektóre są po pierwszej wylince w nowym akwarium ;) już ładnie skubańce podrosły :)

[ Dodano: 3 Listopad 11, 17:23 ]
No nie... Zaczynają się problemy :( Odkąd w akwarium zamieszkały krewetki, a zbrojniki poszły do ogólnego zaczęły się problemy. Napadła mnie stułbia; biała. Niby to ustrojstwo jest nie groźne dla dużych ryb, ale nie jestem pewien, czy dla krewetek też :roll: Ryb nie mam, a młodych krewetek spodziewać się będę w najbliższym czasie. Co robić? Jak z nimi walczyć? Jest ich coraz więcej -.-

Molinezja tego nie rusza, związki miedzi odpadają ze względu na krewetki, bojowniki też podobno leniwe, niezbyt się sprawdzają, podgrzewać wodę do 32*C i solić nie będę, bo krewetki mogą tego nie wytrzymać... Co jeszcze? Podobno trudno to wyplewić... macie jakieś pomysły?

Druga sprawa to małe białe robaczki. To nie nicenie, nie wpławki. Zdjęcia nie zrobie bo aparat tego nie uchwyci... próbowałem na macro. Robak jest dość szybki. Molinezja pływa za nim, ale robak odskakuje na boki. Chodzi raczej po szybie, ale w toni wodnej też można go znaleźć. W toni wodnej porusza się podobnymi ruchami jak czarna larwa komara. Robak jest szybszy od Molinezji :roll: Małe, nie ma nawet 1mm, raczej okrągłe z ogonkiem i chyba ma nóżki ^^ Wiecie co to jest?
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: polak.krk » 3 listopada 11, 19:34

Oczlik? Ja mam/mialem chyba juz wszystkie robaczki, stulbi nie mialem, ja bym solil a RC sobie poradze to nie sa CR. Temp. nie zwiekszaj.
Na robaki jest no-planaria, nie wiem czy na stulbie tez to dziala, na robaki dziala.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: Hunter » 3 listopada 11, 20:08

Dzięki polak. To chyba oczlik ale jakaś miniaturowa wersja ;) Niby to piszą, że oczlik jest nieszkodliwy, ale jest go u mnie strasznie dużo... Zauważyłem, że molinezji udaje się go upolować raz na kilka prób, więc moze cos z tego będzie :D Chyba będę musiał dokupić jakieś małe rybki, które zjedzą oczlika. Może Endlerki? Boje się, że stułbia mając taki pokarm pod ręką zacznie się masowo mnożyć, już z godziny na godzinę widzę ich coraz więcej :P A stułbia młodym krewetkom może zaszkodzić...
polak.krk pisze:a bym solil a RC sobie poradze to nie sa CR

Łatwo Ci mówić... :P Strasznie się o nie boje :) Jak już pisałem, pierwsza próba wprowadzenia krewetek okazała się klapą i krewetki zdechły, nie chce żeby i tym razem było tak samo ;) Zresztą trochę mnie przeraża ta ilość soli kuchennej jaką trzeba użyć. 0,5kg na 100l wody, to lekka przesada.... Hmm zastanawiam się dlaczego wcześniej jak miałem zbrojniki stułbi tam nie widziałem? Może to one je zjadały :D Chyba wpuszczę tam zbrojnika i zobaczę co się będzie działo, tylko... żeby się nie poparzył :/
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: polak.krk » 3 listopada 11, 20:14

No to teraz sam chcesz experymentowac. ;)
Nie wiem, nie wiem, probuj, kombinuj, zdaj relacje, o krewetki sie nie boj, to sa hardcory. :)
Jaka masz temp. w akwa? Mozesz zwiekszyc do 25, moze tego stulbia nie lubi...
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: Hunter » 3 listopada 11, 20:29

polak.krk pisze:o krewetki sie nie boj, to sa hardcory

Te moje są jakieś takie smutne :P Siedzą cały dzień pochowane, rzadko kiedy wychodzą popływać... Te Wisienki to tak zawsze? :|

polak.krk pisze:Jaka masz temp. w akwa? Mozesz zwiekszyc do 25, moze tego stulbia nie lubi...


Stała temperatura 25*C :|

[ Dodano: 3 Listopad 11, 21:15 ]
Oj nie... przed chwilą byłem świadkiem reakcji już dość dużej krewetki na kontakt ze stułbią. Biedna chodziła sobie po szybie a jak zahaczyła o to badziewie to dostała takiego speeda i uciekła, że ledwo ją wzrokiem ogarnąłem... Teraz jestem pewien, że młodym krewetkom, to ustrojstwo może poważnie zaszkodzić. Jutro podejmuję walkę. Nie będę się bawił w solenie wody. Krewetki lądują w wiadrze, podpinam hydroponikę pod wiadro i robię restart akwarium. Filtracja nie ucierpi bo wszystko co najlepsze siedzi w keramzycie, a ja za jednym zamachem pozbędę się całego robactwa z akwarium. Ugotuje je :zly1: W sumie już raz w podobny sposób wytępiłem tam rozdętki z pozytywnym skutkiem :)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

RybaNaPustyni
Ryba
Ryba
Posty: 195
Rejestracja: 27 sierpnia 11, 14:33

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: RybaNaPustyni » 3 listopada 11, 21:34

Hunter pisze:Strasznie się o nie boje

spoko w razie co to ja juz mam ze 150sztuk
a mlode to ty bedziesz mial minimum za 4 moze 5 miesiecy...;d
Nie walcze umysłowo z osobą nie uzbrojoną
112l krewetkarium
30l krewetkarium

http://www.spaceadventure.pl/p,22822.html
zaloguj sie z mojego linku!

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: polak.krk » 3 listopada 11, 22:33

Oj Hunter, restart nic Ci nie da, a stulbie moga jesc mlode krewetki.
Robisz sobie tylko pod gorke, juz lepiej wyciagnac je i przesolic akwa albo podniesc temp. Kto Ci powiedzial, zeby trzymac je w 25stopniach? Moje odzyly dopiero teraz w 20stopniach po wakacyjnych upalach.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: Hunter » 26 listopada 11, 17:03

polak.krk pisze:Oj Hunter, restart nic Ci nie da, a stulbie moga jesc mlode krewetki.


A jednak restart przebiegł bezproblemowo i co ważne, stułbie wytępione! :D

A tutaj mała aktualizacja. Dorwałem Endlerki a one biegają za tymi mini oczlikami :) Widać, że cieszą się :mrgreen:

Na zdjęciach można dojrzeć krewetki. Dziś zauważyłem jedną większą samiczkę noszącą jajka, niebawem powinny być małe krewecie ;)

Obrazek
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
marrkus85
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1991
Rejestracja: 20 lipca 08, 08:23
Lokalizacja: Siedlce

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: marrkus85 » 26 listopada 11, 18:55

Teraz dużo lepiej baniaczek wygląda. Tylko jak dla mnie, te liście są za duże i pomniejszają akwa.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości