HYGROPHILA PINNATIFIDA,Heteranthera zosterifolia - chorują

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
karolina198666
Narybek
Narybek
Posty: 73
Rejestracja: 16 maja 14, 10:49

HYGROPHILA PINNATIFIDA,Heteranthera zosterifolia - chorują

Postautor: karolina198666 » 15 grudnia 14, 16:28

Cześć mam problem z dwiema roślinami w akwarium.
1. HYGROPHILA PINNATIFIDA – dostaje brązowe kropki oraz obrzeża liści robią się brązowe, mam tą roślinę ok. 3 tygodni ładnie się przyjęła, wypuszcza młode liście, już ją przycinałam. Ale te plamy… Są od niedawna, wcześniej ich nie widziałam, roślinę zasadziłam zdrową…
2. Heteranthera zosterifolia – stare liście robią się siwo-czarne (dół rośliny), ogólnie są mało estetyczne, młode listki są jasno zielone

Akwarium mam o pojemności całkowitej 60l, oświetlenie dwie świetlówki 2x24W (0.8W/l), świecą po 10-11godzin, CO2 z butli oraz nawozy.
Zmieniam aranżację akwarium, i przez ostatnie 3 tyg coś przesadzam/dosadzam, ale robię to przed podmianą wody. Podmieniam ok. 30-40% wody RO+kranówka :P
Parametry wody:
pH 7,5/8 (mam test od 3 do 10)
kH 8
gH8
NO3 40mg/l (wcześniej był na granicy normy ok. 20mg/l)
PO4 powyżej 1mg/l czyli daleko za skalą (zawsze był poza skalą, ale teraz poszybował…)
Nawozy jakie leję to:
codziennie:
2x pompka Carbo (Blue Line)
2x pompka Macro (Blue Line)
Raz w tygodniu po podmianie Micro (5ml Easy Life) oraz bakterie.
Przed zmianą aranżacji miałam busz w akwarium, teraz jest tych roślin także sporo, ale estetyczniej wyglądają.
Dodam, że obsada rybna, krewetkowa miewa się świetnie (oby tak zostało), nie straciłam żadnej rybki, a Red Cherry ładnie się rozmnażają…
Więc co robienie tak, że te dwie rośliny padają mi?? Pozostałe rośliny ładnie rosną, mam pojedyncze glony zielone na roślinach, ale nie jest to plaga i w związku z tym nie denerwuje mnie to…
Pomocy, nie chę stracić tych roślin...

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: HYGROPHILA PINNATIFIDA,Heteranthera zosterifolia - chorują

Postautor: Hunter » 15 grudnia 14, 19:02

karolina198666 pisze:2. Heteranthera zosterifolia – stare liście robią się siwo-czarne (dół rośliny), ogólnie są mało estetyczne, młode listki są jasno zielone

To normalne u tej rośliny. Jej stosunkowo delikatne i cienkie liście szybko rozpływają się. Jest na nią sposób - raz za czasu trzeba ją nisko ciąć, żeby wypuściła młode, zielone liski od samego dołu.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości