Roślinki słaba kondycja

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
YodaWw
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 29 czerwca 20, 18:52

Re: Roślinki słaba kondycja

Postautor: YodaWw » 16 lipca 20, 20:34

To jak bd miał butle to też jechać 24h z CO2 ?? Czym się niby różni butla od bimbrowni tym że można wyregulować ? I co jak butla jest regulacja to nie podaje się CO2 w nocy ?? Ja boje się torche p ryby by nie padły od za dużego stężenia itd

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Roślinki słaba kondycja

Postautor: Hunter » 17 lipca 20, 13:07

Tak na butli też podajesz CO2 24h, albo kupujesz komputer sterujący za ~600zł i elektrozawór do butli to automatyka będzie Ci sterowała podażą CO2 odcinając dopływ gazu trzymając go na stałym poziomie.
Bimbrowni nie da się wyregulować. W pierwszych dniach gazuje jak szalona, może nawet przydusić ryby, a później ledwo co pyka. Stałe stężenie CO2 w wodzie jest istotne zarówno dla organizmów ryb, jak i dla roślin (i glonów.) A butla podaje stałe ciśnienie. Jeśli nawet zainstalujesz jakiś zawór na wyjściu z bimbrowni to zamykając go nie zahamujesz fermentacji, gaz przez drożdże nadal będzie produkowany, tyle że zbiera się w butelce. Rano otwierając zawór uwalniasz na raz cały gaz zgromadzony w butelce. Słabą butelkę może nawet rozsadzić, a zacier wyląduje na suficie. Bywały takie sytuacje. Wystarczy, że kiedyś przesadzisz z drożdżami, albo wzrośnie temperatura powietrza w pokoju, ciepło sprzyja intensywnej pracy drożdży.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

YodaWw
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 29 czerwca 20, 18:52

Re: Roślinki słaba kondycja

Postautor: YodaWw » 21 lipca 20, 18:38

Hej dostałem bardzo fajna roślinkę wczoraj została posadzona wracam dziś z pracy a tu bach.... Już z nią źle :( jaka może być przyczyna tego ??

Mam nadzieję że zdjęcia się wygrały .




https://imageshack.com/i/pmjc2gNhj

https://imageshack.com/i/pnOpvJh9j

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Roślinki słaba kondycja

Postautor: Hunter » 22 lipca 20, 05:15

Aklimatyzacja. Gwałtowna zmiana parametrów wody. To tak jakbyś wsiadał do samolotu w zimnej Warszawie a kilka godzin później wysiadał w gorącej Afryce. Organizm odczuje zmiany.
Daj jej czas, może nawet zgubić wszystkie liście, ale jak się przyjmie to od łodygi puści nowe.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

YodaWw
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 29 czerwca 20, 18:52

Re: Roślinki słaba kondycja

Postautor: YodaWw » 22 lipca 20, 09:45

To napewno dam czas ale to już któraś z takich lepszych roślinek która tak ma :(
Wcześniej miałem mega problemy z roślinami prawie wcale nie rosły teraz widać poprawę . A nowa roślinka i tak zachowuje się z dnia na dzień fatalnie. Oki zobaczymy co z tego wyjdzie . Dzięki

YodaWw
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 29 czerwca 20, 18:52

Re: Roślinki słaba kondycja

Postautor: YodaWw » 4 sierpnia 20, 11:25

I nie udało się nic z tą rośliną. Zostały tylko łodygi :( już zwątpiłem

nsp
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 985
Rejestracja: 18 grudnia 09, 17:27
Lokalizacja: Białystok

Re: Roślinki słaba kondycja

Postautor: nsp » 4 sierpnia 20, 12:24

Yoda, daj czas tej roślince nawet do miesiąca czasu. Miałem tak z żabienicą, lub kryptokoryną. Też się zatrzymała, ale jak zaczęła puszczać nowe liście to zrobiła się zbyt gęsta niż oczekiwałem.

YodaWw
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 29 czerwca 20, 18:52

Re: Roślinki słaba kondycja

Postautor: YodaWw » 4 sierpnia 20, 15:14

Siedzi jeszcze cały czas ale straciłaś wszystkie liście są same badyle.....
Szczerze sądzę ja już chyba 3 raz i jeszcze ani razu nie udało się z nią. Tylko wcześniej nie miałem CO2 i parametrów wody lepszych itd.
Poprawiło się wszystko itd a ona i tak wybredna.

nsp
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 985
Rejestracja: 18 grudnia 09, 17:27
Lokalizacja: Białystok

Re: Roślinki słaba kondycja

Postautor: nsp » 4 sierpnia 20, 17:07

Ja bym te badyle przyciął, przy samym podłożu. Ale niech wypowie się ktoś jeszcze, czy będzie miało to sens.

U mnie podobnie lotos się zachowywał, czasami zapominałem, że w ogóle go mam. Bulwa siedzi ciągle pod podłożem i raz się rozrasta w boki, a raz w górę. A czasami dostaje focha i nie ma nic. Ale tak jak pisałem, mam problemy w akwa, do tego nie znam parametrów i myślę, że przez to tak się zachowuje. Nie płaczę nad tą roslinką, bo kupiłem ją za grosze. W osiedlowym akwarystycznym dawali tym lotosom ostatnie dni, więc stwierdziłem że spróbuję odratować.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Roślinki słaba kondycja

Postautor: Hunter » 5 sierpnia 20, 08:42

YodaWw pisze:Tylko wcześniej nie miałem CO2 i parametrów wody lepszych itd.
Poprawiło się wszystko itd a ona i tak wybredna.

Tzn jakie to są te "lepsze parametry wody"? Samo CO2 nie zbawi akwarium, to tylko jeden z czynników odpowiedzialnych za wzrost i kondycję roślin.
Napisz konkretnie - światło, wyniki pomiarów parametrów wody, podłoże, wiek i wymiary akwarium.
Może jest jeszcze coś do poprawy. ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

YodaWw
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 29 czerwca 20, 18:52

Re: Roślinki słaba kondycja

Postautor: YodaWw » 11 sierpnia 20, 20:26

Chodzi mi że wcześniej miałem dużo gorsze wyniki testów .
Z CO2 rośliny rosną lepiej owszem .
Ale te szybko rosnące.
Ale nadal pojawiają się dziury w liściach itd .
W tym tygodniu proboe testy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości