Roślinki in vitro - sadzenie

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
lilakwarystka7
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 27 maja 20, 16:54

Roślinki in vitro - sadzenie

Postautor: lilakwarystka7 » 20 października 20, 16:01

Hej. Mam akwarium od maja, lecz jeszcze niezamieszkane. Jest to kostka 30l z Aquael. Miałam roślinki, ale mi pozdychały. Jednak nie o tym mowa. Mam w tym tygodniu okazję kupić i zasadzić roślinki. Wybrałam właśnie in vitro - nietrudne gatunki. Nie mam doświadczenia w roślinach, więc zwracam się o pomoc. Jak je zasadzić? Boje się, że z powodu ich małego rozmiaru itp sobie nie poradzę. A, i czy trzeba je nawozić? Jak tak, to czym i jak? Z góry dziękuje.

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Roślinki in vitro - sadzenie

Postautor: jurkin » 20 października 20, 19:02

lilakwarystka7 pisze: Jak je zasadzić?

Najlepiej zielonym do góry :D bardzo pomocna w sadzeniu małych roślin jest pinceta.

Awatar użytkownika
lilakwarystka7
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 27 maja 20, 16:54

Re: Roślinki in vitro - sadzenie

Postautor: lilakwarystka7 » 20 października 20, 21:07

Naprawdę? Nie wiedziałam :mrgreen:

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Roślinki in vitro - sadzenie

Postautor: Hunter » 21 października 20, 06:26

lilakwarystka7 pisze:A, i czy trzeba je nawozić? Jak tak, to czym i jak? Z góry dziękuje.

Jeśli zajdzie taka potrzeba to tak. Rośliny z invitro nie różnią się niczym od "nie invitro". Invitro to tylko metoda ich namnażania.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Arturrro
Ryba
Ryba
Posty: 246
Rejestracja: 6 lutego 18, 19:56

Re: Roślinki in vitro - sadzenie

Postautor: Arturrro » 21 października 20, 20:04

Wpisz sobie na Youtube "sadzenie roślin in vitro w akwarium" - najszybsza opcja abyś zobaczyła jak to robią inni bo tutaj nie ma sensu pisać. Ważne jest abyś zadbała o odpowiednią warstwę ziemi ogrodowej lub innym podłożu bogatym w minerały plus na to 3-5cm żwirku. Im grubiej tym lepiej, ponieważ rośliny się ukorzenią i nie będą co chwilę Ci pływały po akwarium. Oczywiście można sadzić na samym żwirze ale wtedy musisz nawozić słup wody a pod rośliny wkładasz kulki GT/tabletki nawozowe/pałeczki nawozowe.

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości