Jak zwalczyć glony w akwarium roślinnym

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
BojownikInternetowy
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 5 marca 21, 14:52

Jak zwalczyć glony w akwarium roślinnym

Postautor: BojownikInternetowy » 5 kwietnia 21, 23:05

Moje akwarium ma 30l i jest to kostka. Jest to akwarium bez filtracji w ok. 75% obsadzone roślinami. Glony występują na trochę na szybach, trawniku i w dużej mierze na Limnophil'i Sessilflor'ze. Zbiornik wystartował 2 miesiące temu i jestem przekonany że zachował już równowagę biologiczną. Nie wiem co mogło by być przyczyną glonów w tym akwarium ale na pewno nie za duża ilość azotynów i azotanów ponieważ nie mam jeszcze w nim żadnych ryb. Za wszystkie (dobre i bez potrzeby rozpoczynania kolejnej kłutni) odpowiedzi serdecznie dziękuję :)

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Jak zwalczyć glony w akwarium roślinnym

Postautor: Hunter » 6 kwietnia 21, 05:32

Daj chociaż fusy z kawy, bo nie ma z czego wróżyć ;)
A tak serio to napisz coś więcej o akwarium, zapraszam tu: viewtopic.php?f=10&t=32851
Mam nadzieję, że mimo braku filtracji jakąś cyrkulację wody jednak zastosowałeś?
Wróżę niedobór nawozów, skoro akwarium roślinne stoi bez ryb od dwóch miesięcy.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości