Chrońcie swoje zdjęcia!

Awatar użytkownika
nefrete1
Ryba
Ryba
Posty: 269
Rejestracja: 7 czerwca 08, 17:55
Lokalizacja: Łódź

Re: Chrońcie swoje zdjęcia!

Postautor: nefrete1 » 14 grudnia 11, 11:56

Nie wiem, czy za sprawą interwencji administracji Allegro, czy mojej prywatnej rozmowy z właścicielem sklepu, ale zdjęcie zostało zmienione.

(faktycznie, marnie teraz wygląda ;-) )

Awatar użytkownika
ducze
Ryba
Ryba
Posty: 193
Rejestracja: 15 stycznia 08, 19:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chrońcie swoje zdjęcia!

Postautor: ducze » 14 grudnia 11, 13:26

nefrete1 pisze:Nie wiem, czy za sprawą interwencji administracji Allegro, czy mojej prywatnej rozmowy z właścicielem sklepu, ale zdjęcie zostało zmienione.

Na pewno nie po interwencji allegro. Allegro raczej w takich sytuacjach nie interweniuje, zasłaniając się tym, że nie ma pewności co do własności zdjęć.

Przynajmniej mi tak odpisali jak zgłosiłem kradzież moich fotek. Konkretnie takiego maila dostałem:
Uprzejmie informuję, że Użytkownik otrzymał od nas komunikat zawierający informację o zaistniałej sytuacji wraz z prośbą o natychmiastowy kontakt z Panem. W przypadku będącym przedmiotem naszej korespondencji nie możemy opowiedzieć się po żadnej ze stron, ponieważ nie mamy możliwości obiektywnej oceny sytuacji.

Jeśli próby rozwiązania problemu w drodze kontaktu z Użytkownikiem zawiodą, może Pan dochodzić swoich praw do wymienionych w korespondencji materiałów na drodze sądowej. Na pisemny wniosek upoważnionych organów przekażemy posiadane dane mające związek ze sprawą. Sugerujemy także podjęcie działań mających na celu zachowanie dokumentacji sprawy, ponieważ zdjęcia nie są przez nas archiwizowane, proszę wykonać np. zrzut ekranu strony z aukcją, na której znajduje się zdjęcie.


Moja sprawa miała ciąg dalszy, bo gość mi groził (aukcja z innych powodów była nieregulaminowa i konto i tak zostało zablokowane). Policmajstry umorzyły jednak sprawę.

Awatar użytkownika
OKO
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 697
Rejestracja: 6 sierpnia 11, 22:03
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Chrońcie swoje zdjęcia!

Postautor: OKO » 15 grudnia 11, 13:21

ducze pisze:Policmajstry umorzyły jednak sprawę.


Oni to tylko umieją mandaty wystawiać za pierdoły i to nie zawsze.

Sorka za :offtopic: ale musiałem żal wylać :D Już mi lepiej.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Chrońcie swoje zdjęcia!

Postautor: osama » 31 października 12, 19:26

http://allegro.pl/show_item.php?item=27 ... d00be2ff62

michalb87, allegrowicz kradnie moje zdjęcia. Proponuję zrobić listę zodzieji w tym wątku.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
marrkus85
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1991
Rejestracja: 20 lipca 08, 08:23
Lokalizacja: Siedlce

Re: Chrońcie swoje zdjęcia!

Postautor: marrkus85 » 31 października 12, 22:03

Nasmarowałeś coś do niego?

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Chrońcie swoje zdjęcia!

Postautor: Hunter » 1 listopada 12, 10:13

Kradzież moich zdjęć w ostatnim czasie również się nasiliła. Chyba trzeba będzie zacząć robić znak wodny przez całe zdjęcie, bo innego rozwiązania nie widzę :roll: Tylko wtedy znowu jakość zdjęć sporo spadnie.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Chrońcie swoje zdjęcia!

Postautor: osama » 2 listopada 12, 08:40

Napisałem, nic nie odpisał. Allegro miało także wysłać do Niego info, ale póki co cisza...
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
Pley
Narybek
Narybek
Posty: 39
Rejestracja: 15 listopada 10, 12:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Chrońcie swoje zdjęcia!

Postautor: Pley » 19 listopada 12, 20:05

http://allegro.pl/pieegnica-miodowa-dor ... 34000.html
Nie dość, że ukradł zdjęcie, to oznaczył je swoim loginem

Mimo próśb usunięcia mojego zdjęcia sprzedający bezczelnie mnie spławił.
Allegro napisało mi, że "nie mogą nic zrobić"

Bardzo mnie ta sytuacja oburzyła, tak jak i zachowanie sprzedającego Kwes1. O działaniu zespołu allegro nie wspominam, bo mimo tego, że podałem im na tacy dowody, iż to ja jestem autorem w/w zdjęcia, to powiedzieli, że z takimi dowodami to mogę iść tylko do sądu, a jako, że moje zdjęcie nie było zaznaczone znakiem wodnym, to nic nie mogą zrobić.

Obrazek
[200L] C. maroni
[96L] West Africa
[86,4L] Tanganika
[78,4L] Black Waters
[64L] Azja

D2shs
Narybek
Narybek
Posty: 89
Rejestracja: 9 czerwca 10, 10:49
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Chrońcie swoje zdjęcia!

Postautor: D2shs » 20 listopada 12, 20:47

Jeżeli, ten koleś już kradnie na tym poziomie, to aż strach pomyśleć, jaka może być dalej. Nic tylko kupować u takich cwaniaczków :czacha: .

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości