hw-302 wkłady filtracyjne - pomoc

Xiviss
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 29 września 16, 10:57
Lokalizacja: Wyszków

hw-302 wkłady filtracyjne - pomoc

Postautor: Xiviss » 5 października 16, 12:42

Witam, dzisiaj zabrałem się za podłączanie swojego pierwszego kubełka i mam pytanko odnośnie wkładów filtracyjnych.

Wraz z filtrem otrzymałem 3 koszyki (na dnie kazdego koszyka jest zalozona gąbka) i 2x zeolit mineralny i 1x bio-ceramikę ( takie smieszne małe walce na których mają zamieszkać kolonie bakterii nitryfikacyjnych)

Chciałbym się dowiedzieć jak powinno wyglądać wypełnienie tych koszyków i ich kolejność.

Zakładam, że na pierwszym koszyku zostanie obowiązkowo gąbka która będzie wyłapywać zanieczyszczenia mechaniczne, póki co wygląda to u mnie tak. ( w kolejności od dna kubełka)

1) gąbka + zeolit.
2) gąbka + zeolit
3) gąbka + ceramika

Czy może powinienem wyciągnąć gąbkę z 2 ostatnich koszyków i pozostawić jedynie samo wypełnienie w postaci zeolitu i ceramiki? Czy może nie ma to żadnego znaczenia?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: hw-302 wkłady filtracyjne - pomoc

Postautor: barttsw » 5 października 16, 12:49

kup sobie ceramike lub lawe wulkaniczna zamiast tego zeolitu
ja osobiascie zawsze zasypuje caly kubel lawa wulkaniczna

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: hw-302 wkłady filtracyjne - pomoc

Postautor: Hunter » 5 października 16, 12:50

U mnie wygląda to w ten sposób, że te 3 gąbkowe podkładki wylądowały na dolnym koszu, a na górę ułożyłem dodatkowo włókninę filtracyjną. Środkowy kosz zasypany lawą wulkaniczną, a góra zeolitem mineralnym. Oczywiście zeolit wymieniam co około 2-3 miesiące na nowy, gdyż ten zużywa się ;)

Zasadniczo jeśli nie ma takiej potrzeby, to zeolit jest zbędny. Równie dobrze można zasypać cały kubeł lawą, lub ceramiką i będzie to najlepsze rozwiązanie pod względem filtracji biologicznej.
Uwaga na ceramikę - te gładkie walce z dziurką w środku cechują się słabą wydajnością. Ceramika powinna być z tych porowatych - dlatego wolę lawę, gdyż ta naturalnie jest porowata ;p

Edit: No i Bartek mnie ubiegł ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Xiviss
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 29 września 16, 10:57
Lokalizacja: Wyszków

Re: hw-302 wkłady filtracyjne - pomoc

Postautor: Xiviss » 5 października 16, 12:56

Dzięki, a tą lawę zamawiacie przez Internet czy można to jakoś dostać w lepiej zaopatrzonym zoologiku?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: hw-302 wkłady filtracyjne - pomoc

Postautor: barttsw » 5 października 16, 13:02


Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości