Szafka na akwarium

Danio81pl
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 7 lutego 21, 05:51

Szafka na akwarium

Postautor: Danio81pl » 7 lutego 21, 06:02

Witam wszystkich.Mam pytanie, jestem początkującym akwarystą.Mam upatrzone akwarium 200l z solidną szafka -2 szuflady,4 szafki , i drewniana -otwierana na zawiasach pokrywa nad akwarium.Odleglosc między klapą a akwarium to ok15 cm.I tu właśnie moje pytanie, czy do takiego akwarium potrzebna jest pokrywa czy nie-bo nie mam informacji czy tam była czy nie,plus.prosze o pomoc.ps.szafka wykonana z twardego drewna nie jakieś tam płyty meblowej , wykończona z zewnątrz lakierem

Danio81pl
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 7 lutego 21, 05:51

Re: Szafka na akwarium

Postautor: Danio81pl » 7 lutego 21, 09:58

Dodam że planuje w tym akwarium taka obsadę: 1 parka skalarów,4 kosiarki,4 kiryski,5 bocji wspaniałej,2 glonojady

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Szafka na akwarium

Postautor: Hunter » 8 lutego 21, 16:48

Szklana pokrywa wskazana, zawsze coś tam chlapnie z filtra, parowanie też dość intensywne. Klapa raczej mokra nie będzie ale wilgotna i owszem. Na wilgotnym drewnie siądzie pleśń.
Pomyśl nad przykryciem zwłaszcza jeśli w klapie zainstalowane jest oświetlenie
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Szafka na akwarium

Postautor: osama » 10 lutego 21, 12:24

Witamy, miałem również drewnianą pokrywę (w podpisie 2x28,8l Trojaczki), pleśń nigdy się nie pojawiła. Aby ją trochę zabezpieczyć przed wilgocią, okleiłem wewnątrz taśmą samoprzylepną, aluminiową. Teraz jako pokrywy stosuję poliwęglan komorowy, mleczny, gdy nie zasłaniają oświetlenia, przezroczysty, gdy światło leży na płycie. Na około baniaka, aby nie było widać wzmocnień daję szablon montażowy 60mm z ABS.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości