Start nowego zbiornika- pytania techniczne

Nepenthes
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 17 lutego 21, 08:38

Start nowego zbiornika- pytania techniczne

Postautor: Nepenthes » 17 lutego 21, 08:56

Cześć!
Dziękuję za przyjęcie na forum. Kilka lat temu posiadałem akwarium z muszlowcami, gdyż jakość wody nie pozwalała mi na założenie innego biotopu. Przeprowadziłem się w zupełnie inne rejony naszego kraju, dlatego chciałbym założyć tutaj swój nowy zbiornik. Początkowo chciałbym dziewczynę przekonać do akwarystyki zakładając 50 l krewetkarium, a docelowo posiadać zbiornik około 200l-300l.

Bardzo was proszę o pomoc w sprawach technicznych. Bardzo dużo rzeczy po 6 letniej przerwie od akwarystyki się zmieniło dlatego chciałbym się zapytać czy nie popełniam żadnego błędu.
W sklepie internetowym złożyłem zestaw:

Filtr: AQUAEL VERSAMAX FILTR KASKADOWY FZN-1 DO 100L

Ledy: AQUAEL LEDDY SLIM DUO PLANT & SUNNY 10W LED

Zbiornik: AQUAEL AKWARIUM KREWETKARIUM SHRIMP 35x35x40cm 49l

Grzałka z termostatem: Aqua Nova GRZAŁKA Z TERMOSTATEM 75W DO AKWARIUM


Indykator szklany STAŁY TEST CO2 AKWARIUM + PŁYN

Nawóz kulki gliniano-torfowe nawóz dla roślin AKWA

AZOO MINERAL PLUS 120ml MINERAŁ DLA KREWETEK

PRODIBIO BIODIGEST - 1 amp BAKTERIE NITRYFIKACYJNE

JBL MANADO 3L PODŁOŻE DLA ROŚLIN SUBSTRAT

Bardzo proszę o pomoc, czy powyższy zestaw da radę, czy istnieje lepsza opcja sprzętowa w powyższej kategorii cenowej?
Zrezygnowałem z pełnego zestawy Aquaela, gdyż grzałka jest bez termostatu i światło LED wydawało mi się trochę słabe.
Docelowo mam zamiar zakupić jeszcze butlę CO2 z całym zestawem, jednak jak ustabilizuję akwarium.
Pozdrawiam serdecznie!

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Start nowego zbiornika- pytania techniczne

Postautor: Hunter » 18 lutego 21, 22:20

Hej,
na pewno nie warto brać kaskady FZN1. Wersja większa praktycznie w tej samej cenie. Bierz FZN2, większy wydajniejszy ;)
JBL Manado jest bardzo lekkim podłożem. Mnie osobiście bardzo nie spasowało. Jest też jałowe. Na pewno nie warto stosować samego, warto wziąć do pary JBL Aquabasic.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Nepenthes
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 17 lutego 21, 08:38

Re: Start nowego zbiornika- pytania techniczne

Postautor: Nepenthes » 24 lutego 21, 09:11

Właśnie do 50l kostki nie chciałem większego filtra, dlatego wziąłem 1 wersję. Niestety chodzi bardzo głośno i chyba pójdzie na reklamację. Czy mogę Manado mieszać z podłożem aktywnym? Chciałem Manado wrzucić na dno akwarium, żeby rośliny w nim się rozrastały, a na wierz położyć podłoże aktywne. Co o tym myślicie?

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Start nowego zbiornika- pytania techniczne

Postautor: Hunter » 27 lutego 21, 19:56

Manado jest jałowe. Nie widzę sensu umieszczać go pod podłoże aktywne. Daj zwykły piasek, albo żwirek wyjdzie taniej a efekt ten sam. Chociaż nie widzę racjonalizmu w takim rozwiązaniu. Warstwa podłoża w której rosną rośliny powinna być żyzna.

Szkoda, że wybrałeś FZN1. Mam FZN2 przy 45l akwarium i wcale to jakoś dziwnie nie wygląda. Reklamacja raczej nic nie da, bo takie te jedynki z reguły chodzą głośniej niż dwójki i trójki.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości