Obsada 95l

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Olka0121
Narybek
Narybek
Posty: 72
Rejestracja: 17 maja 11, 16:30
Lokalizacja: Zemborzyn

Obsada 95l

Postautor: Olka0121 » 3 grudnia 11, 15:35

Witam!

Mam zamiar założyć akwarium (70x34x40) ale nie wiem jakie umieścić w nim rybki. Myślałam o otoskach, molinezjach, danio pręgowanych, pielęgniczkach ramireza, bojowniku syjamskim, ( marzy mi się też żaglowiec skalar ale czuję, że wybijecie mi go z głowy) i sama już nie wiem które wybrać i w jakich ilościach. Bardzo proszę o pomoc. Jeżeli macie jeszcze inne pomysły niż te wymienione przeze mnie jestem otwarta na propozycje. :razz:

Molas
Ryba
Ryba
Posty: 238
Rejestracja: 13 kwietnia 09, 16:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Obsada 95l

Postautor: Molas » 3 grudnia 11, 17:36

Olka0121 pisze:marzy mi się też żaglowiec skalar ale czuję, że wybijecie mi go z głowy


Oj tak, akwa za małe ;)

Z tego co zaproponowałaś to wiem, że możesz miec na 100%:
a) Parke Ramirezek + otoski 4/5 sztuk + jakas ławica 10/15 sztuk (zalezy co wybierzesz, a jest w czym przebierac :) ) + moze jakies kiryski na dno lub krewetki kawłowate

b)Harem bojownika 1samiec + 2/3samice + reszta jak wyżej
I'm back :D

Olka0121
Narybek
Narybek
Posty: 72
Rejestracja: 17 maja 11, 16:30
Lokalizacja: Zemborzyn

Re: Obsada 95l

Postautor: Olka0121 » 4 grudnia 11, 11:20

Czytałam trochę o bojownikach, ale znalazłam sprzeczne informacje. Jedni piszą, że to spokojne rybki inni ,że agresywne i to nie tylko w stosunku do osobników swojego gatunku. Jak to w końcu jest ? Można je hodować z innymi rybami ?

nsp
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 985
Rejestracja: 18 grudnia 09, 17:27
Lokalizacja: Białystok

Re: Obsada 95l

Postautor: nsp » 4 grudnia 11, 11:28

Są agresywne w stosunku do siebie i do niektórych ryb. Gdzieś w necie można znaleźć info, z którymi rybami nie można trzymać bojowników.

Olka0121
Narybek
Narybek
Posty: 72
Rejestracja: 17 maja 11, 16:30
Lokalizacja: Zemborzyn

Re: Obsada 95l

Postautor: Olka0121 » 4 grudnia 11, 11:35

Podobno wszystko zależy od temperamentu ryby. Chyba jednak zrezygnuję z bojowników :sad:

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Obsada 95l

Postautor: polak.krk » 4 grudnia 11, 12:10

Olka nie rezygnuj, niestety czlowiek tak zrobil, ze zaczal utrwalac agresywne cechy tej ryby. Jest tak jak zostalo napisane, jedne sa lagodne inne mniej lagodne.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Obsada 95l

Postautor: Hunter » 4 grudnia 11, 12:12

Olka0121, nie. Wszytko zależy od charakteru ryby.
Tutaj jest fajny temat opisujący jakie rybki w jakim litrażu można trzymać z bojownikami: http://www.bojownik.pl/index.php?showtopic=4682

Poczytaj i dobierz taką obsadę, wtedy masz gwarancję spokoju w akwarium, chyba, że się trafi prawdziwy agresor :]
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

aga3435
Ryba
Ryba
Posty: 134
Rejestracja: 23 lipca 10, 22:55
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Obsada 95l

Postautor: aga3435 » 4 grudnia 11, 13:43

Ja mam 4 bojowniki i każdy jest inny, więc nie ma reguły. Jeden osobnik może być agresywny, a drugi w ogóle. Niestety nie jesteś w stanie kupić np. łagodnego bojownika, bo w tych kubeczkach to one nie ujawniają wszystkich swoich zachowań. Można mieć tylko nadzieję, że będzie grzeczny. Chyba, że kupisz od kogoś :) Wtedy najprawdopodobniej możesz sobie poobserwować jak żyje z innymi rybkami.
Aga

Olka0121
Narybek
Narybek
Posty: 72
Rejestracja: 17 maja 11, 16:30
Lokalizacja: Zemborzyn

Re: Obsada 95l

Postautor: Olka0121 » 14 grudnia 11, 18:18

Niestety, okazało się, że nie miałam wyboru. W sklepie większość ryb leżało na dnie lub wyglądało jak chore na albinizm. Jedyne pływające ryby, które tam były to molinezje, kosiarki i razbory więc takie właśnie kupiłam.Mam jednak obawy, że jeszcze będzie okazja do zmiany obsady, bo mam problemy z zakupionym na allegro akwarium i obecnie nowa i stara obsada gniecie się w jednym 30l i drugim 10l akwarium.

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Obsada 95l

Postautor: polak.krk » 14 grudnia 11, 18:22

Ciekawe po co kupowalas kosiarki? :/
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Olka0121
Narybek
Narybek
Posty: 72
Rejestracja: 17 maja 11, 16:30
Lokalizacja: Zemborzyn

Re: Obsada 95l

Postautor: Olka0121 » 14 grudnia 11, 18:24

Nie zrozumiałam. Co to znaczy po co ?

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Obsada 95l

Postautor: Hunter » 14 grudnia 11, 18:46

Olka0121 pisze:Co to znaczy po co ?

To znaczy, że przed zakupem każdego żywego zwierzątka należy dowiedzieć się w jakich warunkach powinno żyć i takie warunki mu stworzyć.

Przykładowo słonia nie trzyma się w pokoju, a kosiarki w 95l akwarium, nie wspominając już i 30l czy 10l.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Olka0121
Narybek
Narybek
Posty: 72
Rejestracja: 17 maja 11, 16:30
Lokalizacja: Zemborzyn

Re: Obsada 95l

Postautor: Olka0121 » 14 grudnia 11, 18:54

Może popełniłam błąd, ale starałam się przygotować. Co z tego skoro w sklepie nie miałam wyboru i zwyczajnie nie sprawdziłam przed zakupem jakiego akwarium potrzebują kosiarki ( tu właśnie poległam :neutral: )

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Obsada 95l

Postautor: Hunter » 14 grudnia 11, 19:47

Olka0121 pisze:Co z tego skoro w sklepie nie miałam wyboru

Nie rozumiem tego -.- To, że nie było wyboru to trzeba było brać co jest jak nasi rodzice za PRLu?
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości