Obsada 112l.

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
sylus
Narybek
Narybek
Posty: 54
Rejestracja: 24 listopada 10, 08:53

Obsada 112l.

Postautor: sylus » 20 lutego 12, 21:05

Witam. Mam akwarium 112l w nim 9 neonków,dwa kiryski,glonojada zbrojnika.Chciałbym dokupić do nich jeszcze jakieś rybki ale nie wiem które mogą z nimi współgrać,wolałbym coś większego niż kolejne stadko jak przy neonkach. Pomocy!!

tatakuby1
Ryba
Ryba
Posty: 218
Rejestracja: 3 listopada 11, 17:38

Re: Obsada 112l.

Postautor: tatakuby1 » 20 lutego 12, 21:40

A wrzucę ci tak dla przykładu!
http://www.superakwarium.pl/pielegniczk ... id869.html
http://www.superakwarium.pl/pielegniczk ... id837.html
http://www.superakwarium.pl/pielegniczk ... id587.html
Rybki bardzo przyjemne i myslę że jak najbardziej pasujące do obsady jaką masz no i do wielkości zbiornika!
To, co warto zrobić, zasługuje też na to, aby zrobić to dobrze.

Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Obsada 112l.

Postautor: Hunter » 20 lutego 12, 21:46

sylus pisze:dwa kiryski

To rybki stadne, więc powinieneś ich mieć minimum 5-6szt.
sylus pisze:glonojada zbrojnika

Tylko, że glonojad syjamski nie jest zbrojnikiem, więc to albo glonojad, albo któryś ze zbrojników ;)


Kiryski koniecznie dokup, poczują się lepiej. ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Krysztof
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 13 lutego 12, 20:51
Lokalizacja: Zaniemyśl

Re: Obsada 112l.

Postautor: Krysztof » 20 lutego 12, 23:23

a ja bym wszystko wywalił i pokusił się na muszlowce.

sylus
Narybek
Narybek
Posty: 54
Rejestracja: 24 listopada 10, 08:53

Re: Obsada 112l.

Postautor: sylus » 21 lutego 12, 07:36

Te pielęgnice wyglądają na trudne w hodowaniu a ja jestem raczej początkującym akwarysta :P Jeszcze jakieś sugestie co do obsady?

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Obsada 112l.

Postautor: polak.krk » 21 lutego 12, 11:22

Sylus, jest regulamin dzialu, co Ci sie podoba? Mów a my napiszemy co mozesz miec i w jakiej ilosci.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Krysztof
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 13 lutego 12, 20:51
Lokalizacja: Zaniemyśl

Re: Obsada 112l.

Postautor: Krysztof » 21 lutego 12, 12:05

początkujący czy nie początkujący- każdy ma obowiązek wykonywać podstawowe czynności przy zbiorniku jakimi jest podmiana wody czy kontrolowanie parametrów.
Jeśli spełnisz te dwa warunki to będziesz cieszył oko swoje , domowników jak i gości ciekawymi rybami o arcyciekawym zachowaniu ;)

Awatar użytkownika
zdzislaw
Ryba
Ryba
Posty: 130
Rejestracja: 19 grudnia 10, 09:44
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Obsada 112l.

Postautor: zdzislaw » 21 lutego 12, 13:38

sylus, proponuje Ci stadko (7-8) HYPHESSOBRYCON SWEGLESI, Barwieniec czerwony. To już spora rybka, jak na Twój litraż, a w stadku i widoczna i "przetowarzyska".
Są w moim RIO ponad 3 lata i będą zawsze okraszać mój zbiornik. Trochę o nich jest w opisie mojego RIO180, a więcej masz tutaj: http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=30179 . Polecam!
Dokup jeszcze kilka kirysków - w stadku 5-6 będzie im raźniej. W moim RIO (trochę większy litraż) sprawdziłem na przykład spiżowe i albinosy - tworzą zgodną wspólnotę do harców i penetrowania akwarium - w oczyszczaniu zakamarków dna akwarium nieocenione!
Parkę, harem A.Borelli też mógłbyś mieć.

Pozdrawiam

sylus
Narybek
Narybek
Posty: 54
Rejestracja: 24 listopada 10, 08:53

Re: Obsada 112l.

Postautor: sylus » 21 lutego 12, 14:27

O takie rybki właśnie mi chodziło dzięki :) Mam jeszcze pytanie o tego zbrojnika,wiecie co można zrobić żeby nie kopał ciągle w podłożu? Podkopuje się pod korzeń i przyczepia się do niego przez co wykopuje mi roślinki.

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Obsada 112l.

Postautor: polak.krk » 21 lutego 12, 14:33

Nic, to jego miejsce, jego terytorium. :) Widocznie korzen mu sie podoba, a czasem moze znalezc tam jakies miesko. :)
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Awatar użytkownika
zdzislaw
Ryba
Ryba
Posty: 130
Rejestracja: 19 grudnia 10, 09:44
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Obsada 112l.

Postautor: zdzislaw » 21 lutego 12, 14:40

sylus, Twoja skarga na zbrojnika nie jest odosobniona - wiele roślinnych zbiorników musiał opuścić, zwłaszcza z drogimi podłożami "prażonymi". Nie wiem co Ci doradzić - prace budowlane w podłożu zbrojnik ma przypisane genetycznie. Zafunduj mu jakieś kryjówki np ceramiczne i może je polubi do pomieszkiwania, miast kopać co noc nową ostoję.

Pozdrawiam

sylus
Narybek
Narybek
Posty: 54
Rejestracja: 24 listopada 10, 08:53

Re: Obsada 112l.

Postautor: sylus » 21 lutego 12, 14:53

Ehhh więc chyba będzie trzeba go gdzieś oddać. I jeszcze mały OT,akwarium zalałem tydzień temu,dzisiaj zauważyłem że zżółkły mi trochę roślinki,świece 8 godzin dziennie 2x20W T8 i 2x24W T5,czy dozowanie potasu wystarczy?

Awatar użytkownika
Doody
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1673
Rejestracja: 3 marca 09, 12:45
Lokalizacja: Kępno

Re: Obsada 112l.

Postautor: Doody » 21 lutego 12, 15:00

Masz silnie oświetlony baniak, więc musisz dodawać wszystkich niezbędnych makro i mikro elementów. Oczywiście należy też kontrolować parametry wody.
440l - Roślinne

sylus
Narybek
Narybek
Posty: 54
Rejestracja: 24 listopada 10, 08:53

Re: Obsada 112l.

Postautor: sylus » 21 lutego 12, 15:21

No tak ale gdzieś wyczytałem że powinno dozować się nawóz dopiero po jakimś miesiącu od startu akwarium.

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Obsada 112l.

Postautor: polak.krk » 21 lutego 12, 15:28

Sylus, jesli masz swiatla prawie 1W/1L to trzeba zaczac wczesniej. ;)
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości