Akwarium 112 litrów reset (malawi)

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
mgu1994
Ryba
Ryba
Posty: 144
Rejestracja: 15 czerwca 13, 08:22
Lokalizacja: Lubin

Akwarium 112 litrów reset (malawi)

Postautor: mgu1994 » 4 lipca 13, 15:35

Witam więc mam sobie zbiorniczek zawierający 20 pyszczaków 4 różne gatunki 2 sumiki liniowe i 2 glonojady złociste odmiana abiotyczna. Chciałbym zrobić to tak żeby ryby się nie męczyły i miały dobre warunki podmianki robię 2-3 razy w tygodniu tak z 30 litrów wody , filtr który posiadam to aqua szut turbo n 750 temperatura w akwarium to 25 podłoże żwirek biały dużo wapieni i łupka ,ogólnie chciałbym hodować pyszczaki dalej lecz mam z nimi dużo problemów jeżeli są to zbyt wymagające rybki mogę to zmienić potrzebny mi ktoś kto mi objaśni jak najdokładniej jak hodować pyszczaki na co zwrócić uwagę i jakich zmian w akwarium dokonać.

adam17123
Ryba
Ryba
Posty: 356
Rejestracja: 6 marca 12, 13:52

Re: Akwarium 112 litrów reset (malawi)

Postautor: adam17123 » 4 lipca 13, 16:50

mgu1994 pisze:20 pyszczaków 4 różne gatunki

1)Jakie masz dokładnie pysie?
mgu1994 pisze:Akwarium 112 litrów reset (malawi)

2)W takim baniaku możliwe jest trzymanie 1 no max 2 gatunków najmniej agresywnych pysi(saulosi,yellow)1+3 przy 2 gatunkach.Przy jednym 1+5.Cała reszta odpada.
mgu1994 pisze:Chciałbym zrobić to tak żeby ryby się nie męczyły i miały dobre warunki

3)Parametry wody podaj?bez testów będzie ciężko.Ewentualnie podaj pomiary z wodociągów.
mgu1994 pisze:podmianki robię 2-3 razy w tygodniu tak z 30 litrów wody

4)Podmiany robimy większe niż standardowo(30-40%)co najmniej.Przy prawidłowej obsadzie raz na tydź.
mgu1994 pisze: podłoże żwirek biały

5)Podłoże widzę o dość dużej granulacji(chyba,że się mylę),a pysie lubią kopać więc granulacja powinna być 1-2mm.
mgu1994 pisze:chciałbym hodować pyszczaki dalej lecz mam z nimi dużo problemów jeżeli są to zbyt wymagające

6)Pyszczaki nie są wcale wymagającym gatunkiem ryb.Trochę podstawowych informacji,postępowanie według wskazówek i będziesz jedynie je karmił,robił podmiany no i czyścił szybki z glonów ;-) a wieczorkami rozkoszował się patrząc na zadowolone pysie.
mgu1994 pisze:filtr który posiadam to aqua szut turbo n 750

7)Filtr dobry jako mechanik,ale za mały na malawi.Powinieneś dołożyć jakiś kubełek jako biolog o wydaj. ok.700-900l/h i będzie ok.W malawi potrzebna kilkukrotna nadfiltracja.

mgu1994
Ryba
Ryba
Posty: 144
Rejestracja: 15 czerwca 13, 08:22
Lokalizacja: Lubin

Re: Akwarium 112 litrów reset (malawi)

Postautor: mgu1994 » 5 lipca 13, 17:58

No więc pysie mam takie jak na tym zdjęciu http://imgur.com/GHU9dJ3 tak ogólnie to chodzi wiem ze tak 1 gatunek to yellow 2 to złociste 3 to pomarańczowe a 4 to niebieskie tyle wiem parametry wody to napisałem do wodociągu aby mi podali więc lada dzień dostane odpowiedz , podłoża niestety nie mogę zmienić ale widzę ze ryby sobie w nim kopią więc jakoś radę dają a co do podmianek wody to jeżeli pysie zaczną się ocierać o kamienie itd. przed podmianką to robię tą podmiankę od razu a no i jeszcze mam filtr zewnętrzny tetratec ex 700 ale woda mi ucieka od góry tam jak są zatrzaski to woda wycieka z niego jest to powód dla którego nie jest on podłączony bo właśnie tak zalałem sąsiadkę dodam że byłem z nim już w paru miejscach i nikt nie wie dlaczego wszyscy tylko kup to kup tamto już po tym wszystkim stwierdzam że taniej by wyniósł nowy filtr ale że kupywałem co mówili to teraz nie mam piniędzy :(

adam17123
Ryba
Ryba
Posty: 356
Rejestracja: 6 marca 12, 13:52

Re: Akwarium 112 litrów reset (malawi)

Postautor: adam17123 » 5 lipca 13, 20:10

No to tak jak pisałem zostawić 1 gat. czyli w Twoim przypadku yellow 1+4.Rybki są jeszcze małe,ale jak zaczną podrastać do dopiero będzie zamęt w tym baniaku.Nad filtrem musisz pomyśleć bo inaczej lipa bd.Parametry wody powinieneś znaleźć na stronie Twoich wodociągów.Na przyszłość jak bd mieć jakiś filtr zewnętrzny to robisz małą dziurkę w rurce zasysającej wodę z akwa.jakiś 1cm poniżej tafli wody jak dojdzie do rozszczelnienia to wleci woda tylko do poziomu otworu zrobionego w rurce.
Ps:jak możesz to daj czarne tło na tył(i boki) będzie lepszy efekt.
A masz:
-czerwonawe to MAYLANDIA RED RED
-żółty w paski ciemne podłużne to PYSZCZAK ZŁOCISTY
-niebiesko-jasny to MAINGANO
ale mogę się mylić z jakimś gatunkiem,ciężko dokładnie ocenić na podstawie zdjęcia.

mgu1994
Ryba
Ryba
Posty: 144
Rejestracja: 15 czerwca 13, 08:22
Lokalizacja: Lubin

Re: Akwarium 112 litrów reset (malawi)

Postautor: mgu1994 » 7 lipca 13, 08:25

No więc już mówię te pomarańczowe to nie red red na pewno nie a chciałbym zostawić zbrojniki i yellowki z tymi pomarańczowymi czy wtedy będzie dobrze czy dalej źle nie rozumiem tych waszych 1+4 itd. o co z tym chodzi

adam17123
Ryba
Ryba
Posty: 356
Rejestracja: 6 marca 12, 13:52

Re: Akwarium 112 litrów reset (malawi)

Postautor: adam17123 » 7 lipca 13, 09:41

mgu1994 pisze:No więc już mówię te pomarańczowe to nie red red

A co?mogłem się mylić ze zdjęcia.
mgu1994 pisze:nie rozumiem tych waszych 1+4 itd. o co z tym chodzi

1-SAMIEC
4-SAMICE
mgu1994 pisze: a chciałbym zostawić zbrojniki i yellowki z tymi pomarańczowymi czy wtedy będzie dobrze czy dalej źle

1gatunek w takim zbiorniku yellow lub saulosi.

mgu1994
Ryba
Ryba
Posty: 144
Rejestracja: 15 czerwca 13, 08:22
Lokalizacja: Lubin

Re: Akwarium 112 litrów reset (malawi)

Postautor: mgu1994 » 7 lipca 13, 20:59

jaki zbiornik potrzebowałbym aby trzymać w nim 2 gatunki ?

adam17123
Ryba
Ryba
Posty: 356
Rejestracja: 6 marca 12, 13:52

Re: Akwarium 112 litrów reset (malawi)

Postautor: adam17123 » 8 lipca 13, 07:23

200-240l najważniejsza jest wielkość dna wysokość w Malawi mniej ważna.Przy kontrolowanym przerybieniu można zapodać 3 gat.
Ostatnio zmieniony 8 lipca 13, 07:26 przez adam17123, łącznie zmieniany 1 raz.

mgu1994
Ryba
Ryba
Posty: 144
Rejestracja: 15 czerwca 13, 08:22
Lokalizacja: Lubin

Re: Akwarium 112 litrów reset (malawi)

Postautor: mgu1994 » 11 lipca 13, 11:09

Witam wiem że dawno się nie odzywałem ale robiłem to co mi zaleciłeś więc mam w swoim akwarium już tylko yellow i te zbrojniki złociste abiotyczne 2 ogółem mam 8 pyszczaków i 2 te glonojady filtr mam tetratec ex700 stoji on w wiadrze bo coś mi woda ucieka z niego mało ale jednak myślę teraz nad dostawieniem 2 inkubatorów z gliny dla zbrojników a no i mam dla ciebie info poszperałem i dostałem te warunki wodne w moim mieście są tutaj http://mpwik.lubin.pl/dokumenty/laboratorium.pdf no i teraz pytanie w tym filtrze mam takie czarne kuleczki w jednej szufladce jako medium filtracyjne w 2 mam ceramikę wiadomo to używany filtr więc pytanie jest proste czy tą ceramikę trzeba wymienić czy to niema znaczenia i czym różni się nowa od starej ceramiki a no i te kulki plastikowe z dziurką co to i do czego służy na pewno do oczyzczania akwa ale na jakiej zasadzie działa filtr chodzi 24/h w wodzie widać dużo bąbelków powietrza to chyba dobrze skomentujcie i powiedzcie co o tym sądzicie

adam17123
Ryba
Ryba
Posty: 356
Rejestracja: 6 marca 12, 13:52

Re: Akwarium 112 litrów reset (malawi)

Postautor: adam17123 » 11 lipca 13, 11:33

mgu1994 pisze:no i teraz pytanie w tym filtrze mam takie czarne kuleczki w jednej szufladce jako medium filtracyjne w 2 mam ceramikę wiadomo to używany filtr więc pytanie jest proste czy tą ceramikę trzeba wymienić czy to niema znaczenia i czym różni się nowa od starej ceramiki a no i te kulki plastikowe z dziurką co to i do czego służy

Czarne kulki to biobale na których osadzają się bakterie tak samo jak na ceramice.Ceramika czym bardziej porowata tym lepsza bakterie nitryfikacyjne mają szansę się szybciej zagnieździć,ale zmniejsza przepływ wody bardziej niż biobale.Ceramikę możesz spokojnie zostawić.
mgu1994 pisze:no i mam dla ciebie info poszperałem i dostałem te warunki wodne w moim mieście
ph za niskie jak do malawi powinno oscylować w granicach ph8.Co do twardości to pysie nie są bardzo wymagające.
mgu1994 pisze:w wodzie widać dużo bąbelków powietrza to chyba dobrze

Skąd te bąbelki?z wylotu wody z filtra?jeżeli tak to zasysa powietrze gdzieś,a tak nie powinno być.
Co do obsady to jeszcze za dużo na ten zbiornik ;-) ale postępy są i to się chwali. :ok:
Rozumiem,że filtr wew.nadal jest w akwa.

mgu1994
Ryba
Ryba
Posty: 144
Rejestracja: 15 czerwca 13, 08:22
Lokalizacja: Lubin

Re: Akwarium 112 litrów reset (malawi)

Postautor: mgu1994 » 12 lipca 13, 10:34

filtr wewnętrzny jest nadal w akwarium ale robi tylko za miejsce życia dla bakterii cały czas chodzi zewnętrzny o którym mówiłem bąbelki są przy wylocie wody z deszczownicy po prostu strumień wody wtłacza powietrze do wody przynajmniej tak mi się zdaje napowietrzacz mam również ale ryby dają bez niego mam lampę anty glonową ale w sumie to chyba ją zmienię na anty bakterie czy coś w tym stylu bo glonów nie mam wiadomo glonojady robią swoje po co im odbierać jedzenie

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Akwarium 112 litrów reset (malawi)

Postautor: Hunter » 12 lipca 13, 10:52

mgu1994 pisze:mam lampę anty glonową ale w sumie to chyba ją zmienię na anty bakterie czy coś w tym stylu bo glonów nie mam wiadomo glonojady robią swoje po co im odbierać jedzenie

Co to za lampa anty glonowa? :o
Co za lampa anty bakteryjna? :o
Glonojad jest tylko z nazwy. To, ze ma specyficzny otwór gębowy nie oznacza od razu, że żywi się tylko glonami... Przeciwnie glonów to on wiele nie je, czasami coś skubnie jak nie jest dokarmiany. Nie je też wszystkich glonów. Żywi się przede wszystkim detrytusem, czyli wszystkim tym co spadnie na dno + gnijące rośliny. A powinien być codziennie dokarmiany tabletkami dla zbrojników, zależnie od gatunku albo roślinnymi, albo z dodatkami mięsnymi.

http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=32968
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

adam17123
Ryba
Ryba
Posty: 356
Rejestracja: 6 marca 12, 13:52

Re: Akwarium 112 litrów reset (malawi)

Postautor: adam17123 » 12 lipca 13, 11:16

mgu1994 pisze:filtr wewnętrzny jest nadal w akwarium ale robi tylko za miejsce życia dla bakterii cały czas chodzi zewnętrzny o którym mówiłem

Jak dobrze wnioskuje to wew. wyłączasz?jakich bakterii?filtr musi chodzić 24h na dobę to wtedy będą w nim bakterie.Pisałem już wew.działa jako mechanik,a zew.najlepiej jako biolog,ale może być mech.+biolog.
Co do glonów to yellow też nie będzie nimi gardził.I po co Ci jakieś lampy :?

mgu1994
Ryba
Ryba
Posty: 144
Rejestracja: 15 czerwca 13, 08:22
Lokalizacja: Lubin

Re: Akwarium 112 litrów reset (malawi)

Postautor: mgu1994 » 13 lipca 13, 20:35

Lampa to aqua glo 15 W jest po to by oświetlać mi akwarium skoro mówicie że mia lampy nie potrzebne więc czym proponujecie mi oświetlić akwarium ?

adam17123
Ryba
Ryba
Posty: 356
Rejestracja: 6 marca 12, 13:52

Re: Akwarium 112 litrów reset (malawi)

Postautor: adam17123 » 13 lipca 13, 20:48

To co świeci takie podłużne to świetlówka,a nie lampa.Dla malawi ok.15w troszkę glonów będzie,ale o to chodzi.Mam nadzieję,że wew. chodzi?bo inaczej za kilka dni dodatkowe pytania będą ;-)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość