Obsada 72l - poczatkujacy

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Francuz
Ryba
Ryba
Posty: 495
Rejestracja: 30 października 08, 19:57
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Obsada 72l - poczatkujacy

Postautor: Francuz » 14 lutego 14, 00:26

może woda była przelewana przez kationit. Bo z tego co wiem jeśli jest wysokie gh to kiepsko zakwaszać wodę. Chyba, że torf potrafi wytrącać sole nie rozpuszczalne w wodzie, wtedy może zbijać gh i zakwaszać wodę. Aczkolwiek nigdy o takim zastosowaniu tofu nie słyszałem, do zakwaszania to i owszem (ale wtedy woda jest herbaciana), do zmiękczania nie spotkałem się z tym.
54 l WW
parka pielęgniczek ramireza
10 neon czarny
4 kirysek panda

Awatar użytkownika
Francuz
Ryba
Ryba
Posty: 495
Rejestracja: 30 października 08, 19:57
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Obsada 72l - poczatkujacy

Postautor: Francuz » 14 lutego 14, 00:27

a jesteś pewien, że dasz radę z Ramirezami? One są delikatne dość.
54 l WW
parka pielęgniczek ramireza
10 neon czarny
4 kirysek panda

Awatar użytkownika
kuba4410
Fish Master
Fish Master
Posty: 1333
Rejestracja: 30 grudnia 13, 11:36

Re: Obsada 72l - poczatkujacy

Postautor: kuba4410 » 14 lutego 14, 00:28

A ja właśnie dużo czytałem na temat armat torfowych i zawsze wyniki GH po przesączeniu były niższe.

Doedijns
Ikra
Ikra
Posty: 19
Rejestracja: 11 lutego 14, 20:30

Re: Obsada 72l - poczatkujacy

Postautor: Doedijns » 14 lutego 14, 00:39

Postaram sie sprostac zadaniu,mam nadzieje,ze bedzie wszystko spokojnie i zadne choroby ich nie zlapia, a moglbym wymienic kiryska pande na lamparciego i neona czarnego na innsesa?

Awatar użytkownika
kuba4410
Fish Master
Fish Master
Posty: 1333
Rejestracja: 30 grudnia 13, 11:36

Re: Obsada 72l - poczatkujacy

Postautor: kuba4410 » 14 lutego 14, 00:41

Wtedy Neon Innesa będzie zimnolubny, a reszta ciepłolubna :P
Zmień Kiryska na Lamparciego i tyle ;)
Testy kupujesz?

Doedijns
Ikra
Ikra
Posty: 19
Rejestracja: 11 lutego 14, 20:30

Re: Obsada 72l - poczatkujacy

Postautor: Doedijns » 14 lutego 14, 00:56

Testy chce kupic ( PH-KH-Gh) chyba te 3 wystarcza,razem kosztyja okolo 25 euro. To fajnie, zmienie tylko kiryska na lamparciego i bedzie piekny komplecik.

Awatar użytkownika
kuba4410
Fish Master
Fish Master
Posty: 1333
Rejestracja: 30 grudnia 13, 11:36

Re: Obsada 72l - poczatkujacy

Postautor: kuba4410 » 14 lutego 14, 00:57

To dobrze ;) Akwa już stoi czy jeszcze nie? :P

Doedijns
Ikra
Ikra
Posty: 19
Rejestracja: 11 lutego 14, 20:30

Re: Obsada 72l - poczatkujacy

Postautor: Doedijns » 14 lutego 14, 01:08

Jeszcze nie , kolega holender mi zalatwia od sasiada , tylko z tego co slyszalem, to akwarium jest zamykane plastikowa pokrywa i jest tam tylko jedna lampka, czy wystarczy jedna ? wiekszosc tutaj takich akwariow do 100 L w sklepach ma tylko jedna lampe '' jarzeniowke''.

Doedijns
Ikra
Ikra
Posty: 19
Rejestracja: 11 lutego 14, 20:30

Re: Obsada 72l - poczatkujacy

Postautor: Doedijns » 14 lutego 14, 01:34

A co myslisz o tym testerze( taki na jednym papierku ) Tetra Test 6 in 1 kosztuje 17 euro?

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Obsada 72l - poczatkujacy

Postautor: KAMYK32 » 14 lutego 14, 05:12

Doedijns pisze:A co myslisz o tym testerze( taki na jednym papierku ) Tetra Test 6 in 1 kosztuje 17 euro?

Dobry do podcierania tyłka,a nie sprawdzania parametrów ;-) i jeszcze ta cena.

Awatar użytkownika
kuba4410
Fish Master
Fish Master
Posty: 1333
Rejestracja: 30 grudnia 13, 11:36

Re: Obsada 72l - poczatkujacy

Postautor: kuba4410 » 14 lutego 14, 09:22

Pokrywę możesz zrobić sam ze spienionego PCV i włożyć tam świetlówek ile będziesz chciał. Albo ile sie zmieści :P
Jeśli chcesz gotowe, to polecam belki.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Obsada 72l - poczatkujacy

Postautor: Hunter » 14 lutego 14, 16:29

Francuz, czyli "młody" czy "nowy" akwarysta z racji braku funduszy powinien mieć przyzwolenie na męczenie zwierząt?

Francuz pisze: Pokażcie mi akwarystę, który dopiero co zaczyna swoją przygodę z akwarium i od razu ładuje około 100 zł w testy i 200 zł w filtr RO( czy inne specyfiki), żeby mieć odpowiednie parametry.

Te kwoty to masz jakieś z kosmosu. Widać, że nie orientowałeś się nawet w temacie.
Francuz pisze:a co w tej obsadzie jest złego?

Co jest złego juz napisałem. Nie mam zamiaru się powtarzać. Powinieneś zrozumieć, że temperatury graniczne to nie optymalne. To, że bystrzyki tolerują krótkotrwałe skoki temperatury w okolicach 27*C, nie oznacza, że mogą w takiej przebywać na stałe. Przecież ryba jest zmiennocieplna, a temperatura ciała jest ściśle powiązana z jej metabolizmem.

Polecam też zacząć opierać się na źródłach naukowych, a nie internetowym bezmyślnym kopiuj -> wklej.
http://www.fishbase.org

Odnośnie odpowiednich temperatur wody odsyłam do gazetki dla dzieci. Może prostym jeżykiem zrozumiesz o co chodzi. http://issuu.com/malyakwarysta/docs/malyakwarysta_nr8

Francuz pisze:armatka zakwasza, nie zmiękcza wody

Miałeś ją kiedykolwiek? Chyba nie skoro piszesz takie głupoty. Mam armatę na strychu i jakoś potrafi zmęczyć wodę. :roll: Zresztą sam sprawdź. Chociaż nie - nie sprawdzisz bo testy drogie...

Stek bzdur od samego początku...
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości