Co dodać co ująć w 450?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
bandejj
Ryba
Ryba
Posty: 195
Rejestracja: 17 marca 16, 09:04

Co dodać co ująć w 450?

Postautor: bandejj » 14 lipca 16, 14:34

Akwarium 450(150x60x60) litrów założone prawie 3 miesiące temu. Oświetlenie 2x80 w narazie świeci przez 5 godzin w ciągu doby. Podłoże to czarny piasek, dodatkowo dwa korzenie japońskie i łupek drzewiasty. Pod podłożem substrat jbl Basic plus. Od pewnego czasu podmienialem wodę głównie na torfianke z ro ze względu na wysokie pH (kolo 8,0) teraz udało mi się je troszkę ruszyć i wynosi 7,4. Chociaż ciągle coś je podnosi w akwarium :/ kh-5,gh-6.Niedługo zamierzam kupić butle co2 bo chce kupić 2-3 parki ramirezek. W tej chwili plywaja 30 x rodostomus, 5 x piskorek, 3 kiryski sterby (7 padło) kilka helmetow bo część też padła wraz z helenkami po których już nie ma śladu. Chciałbym dokupić jeszcze kilka pstrazenic na powierzchnię, może poradzą sobie z filmem bakteryjnym. Jakie ryby jeszcze proponujecie? Może być coś większego, skalary raczej odpadają. Czekam na propozycje :))

Awatar użytkownika
Marcinus71
Fish Master
Fish Master
Posty: 1039
Rejestracja: 13 grudnia 15, 10:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co dodać co ująć w 450?

Postautor: Marcinus71 » 14 lipca 16, 14:49

Czarny pisek to moze byc coś na bazalcie wiec to on moze zatwardzac. Jak tak to będziesz się ciagle z tym męczył bo lejac wodę z torfianka bedziesz zbijal a za chwile znow bedzie szlo w gore i bedziesz balansowal miedzy 6,8-7,4 z ph. Sam tak mialem przez podlize jbl manado z aquabasis pod nim.
Ja mialem kupione 3 helmety i jak dolalem wywar z szyszek olchy na drugi dzien wszystkie lezaly na dnie bez oznak zycia. Dalem go połowę a druga polowe do mniejszego o polowe akwarium gdziexsa neony i helenki i nic im się niecstalo a jajby nie patdzec stezenie realnie bylo 2x wieksze.

Poki nie ogarniesz do końca kwestii utrzymania stabilnego ph ok 6,6 wstrzymaj sie z Ramirezami i dokupywaniem nastepnych.

Ja ostatnio kupilem eheim skim - malutki skimerek i chodzi 1 godz potem 4 przerwy ustawiony na minimum i powierzchnia czysciutka zero filmu bakteryjnego. Mam 112 l wiec i w twoim zrobi czystke jak ustawisz na wiecej niz minimum i dluzej bedzie chodził.

bandejj
Ryba
Ryba
Posty: 195
Rejestracja: 17 marca 16, 09:04

Re: Co dodać co ująć w 450?

Postautor: bandejj » 14 lipca 16, 14:54

To piasek kwarcowy przynajmniej z nazwy więc chyba nie powinno zmieniać pH. Z resztą przeprowadze jeszcze taki test w szklance z podłożem i woda ro. Fakt szyszek olchy mam dość dużo w akwarium i helmety, które żyją jakieś zamulone od pewnego czasu. Głównie leżą na plecach.... W sensie na skorupie :p

Awatar użytkownika
Marcinus71
Fish Master
Fish Master
Posty: 1039
Rejestracja: 13 grudnia 15, 10:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co dodać co ująć w 450?

Postautor: Marcinus71 » 14 lipca 16, 16:49

U mnie jak padlu "na plecy" tak dobe leżały bez najmniejszego ruchu o dobtego momentu caly czas gdzieś lazily wiec po dobie uznalem ze odeszly...

bandejj
Ryba
Ryba
Posty: 195
Rejestracja: 17 marca 16, 09:04

Re: Co dodać co ująć w 450?

Postautor: bandejj » 14 lipca 16, 16:59

U mnie leżą już z tydzień, ale żyją bo jak dotykam ich 'wieka' to się ruszają :p

Ktoś poleci jakieś gatunki, którymi mogę się zająć oczywiście po ustabilizowaniu tych parametrów.....?

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Co dodać co ująć w 450?

Postautor: mimo12 » 17 lipca 16, 14:25

Helmety mają problem z odwracaniem się, jak upadną na "plecy". Trzeba im pomóc i je odwrócić. Schowały się w muszelkach dla obrony, bo inaczej byłyby odsłonięte- narażone na ataki ze strony ryb.

Edit.
Odnośnie wywaru. U mnie nie zauważyłem, żeby poczynił krzywdę ślimakom. Wszystkie moje 5 sztuk wciąż żyje. ;-)
W jakich ilościach stosowaliście wywar?

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Co dodać co ująć w 450?

Postautor: mimo12 » 18 lipca 16, 22:17

Sorry, że nie edytuję. Chcę zwrócić uwagę na wiadomość. Mam nadzieję, że odwróciliście ślimaczki.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Co dodać co ująć w 450?

Postautor: Hunter » 19 lipca 16, 11:26

Czy ja wiem? U mnie normalnie wracają z pleców :ok: Ale fakt faktem są to leniwe ślimaki. Na szybach widziałem je tylko pierwszego dnia po wprowadzeniu ich do akwarium. Od około 2 miesięcy siedzą schowane. Żyją bo raz na kilka dni przemieszczają się o 2-3cm ;)
Generalnie to rozczarowany jestem i nie polecam. To najbardziej nudne ślimaki z jakimi miałem do czynienia. A takie pochlebne opinie na ich temat znaleźć można w sieci. :roll:
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Co dodać co ująć w 450?

Postautor: mimo12 » 19 lipca 16, 13:05

Mają problemy, ale to nie znaczy, że się im nie udaje. ;-)

A ja lubię te ślimaki. Prawda, czasem długo ich nie widać, ale fajnie szorują glony. Gdy wysypie się pył na szybach, to szybko pojawiają się wygryzione w nim ścieżki. Są dosyć tajemnicze, ale w sumie ciekawe. ;-)

Edit. Nie doczytałem, że jedno słowo napisałem dodatkowo...
Ostatnio zmieniony 21 lipca 16, 10:01 przez mimo12, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Co dodać co ująć w 450?

Postautor: KAMYK32 » 19 lipca 16, 18:35

Hunter pisze:Ale fakt faktem są to leniwe ślimaki. Na szybach widziałem je tylko pierwszego dnia po wprowadzeniu ich do akwarium.

Tak ich natura,że jak już się nażrą to mają wszystko w nosie :mrgreen: przez dłuższy czas.Głodówka pobudzi je do życia .
Hunter pisze:Generalnie to rozczarowany jestem i nie polecam. To najbardziej nudne ślimaki z jakimi miałem do czynienia.

Bo generalnie to polecane jako dobry sposób na pozbycie się glonów (nie wszystkich) z aranżu :razz: u mnie robiły bajeczną robotę :ok: a,że rzadko je widywałem to może i lepiej ;-) nocą bardziej aktywne .
Ps: bez problemów mogą się "podnieść" jak leżą na skorupie-jak im się zachce oczywiście :ok: .

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Co dodać co ująć w 450?

Postautor: mimo12 » 21 lipca 16, 10:03

Podnoszą się, ale aż wyglądają, jakby się męczyły. Poza tym z tego, co czytałem w necie czasem tego nie robią. Może właśnie z lenistwa, a zostało to przez wiele osób odebrane jako nieumiejętność.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości