Obsada do 54l

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
PatrykM
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 20 grudnia 19, 10:44

Obsada do 54l

Postautor: PatrykM » 20 grudnia 19, 10:51

Cześć. Przeczytałem sporo tematów, ale jakoś nie mogę cały czas zdecydować się na konkretne ryby.
Mam zamiar założyć akwarium 54l

Najpierw rośliny, dojrzewanie, a potem ryby.
Myślę o Gupikach pawie oczko. Bardzo ładne ryby. Ile sztuk mógłbym wrzucić do takiego zbiornika?
Czy można dorzucić do tego jeszcze jakieś ryby? Chciałbym maksymalnie dwa gatunki jeśli jest to możliwe.

Wiem, że ważne są parametry, a ja na razie nie mam jeszcze zbiornika, ale chcę tylko dowiedzieć się co w takim litrażu można trzymać razem z gupikami. O ile można.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Obsada do 54l

Postautor: Hunter » 21 grudnia 19, 17:32

Cześć,
kiryski pigmeje, otoski, jeśli gupiki to proponuje jednak same samce, bo w momencie przerybisz akwarium trzymając obie płcie.
A może zamiast gupika pawie oczko wolałbyś żyworódkę Endlera? Fajne małe rybki, podobne do gupików.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

PatrykM
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 20 grudnia 19, 10:44

Re: Obsada do 54l

Postautor: PatrykM » 21 grudnia 19, 17:55

Gupiki Endlera też wchodzą w grę, chociaż bardziej podobają mi się Pawie Oczko. Oprócz tych ryb, które wymieniłeś są jeszcze jakieś ryby, które można trzymać z gupikiem? Jak już wspomniałem chciałbym maksymalnie dwa gatunki ryb. i tak dużo jak na takie akwarium :P

Edit. A czy można razem z gupikami trzymać Zmienniaki Plamiste?

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Obsada do 54l

Postautor: Hunter » 23 grudnia 19, 08:16

Można poszukać czegoś małego pływającego w toni wodnej, ale po co tworzyć jeszcze większy chaos? ;) Akwarium jest za małe na chaotyczne gupiki + jakaś ławica.

Akurat zmiennik jest rybą duża, więc odpada. Dla tej ryby akwarium 100l w górę.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

PatrykM
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 20 grudnia 19, 10:44

Re: Obsada do 54l

Postautor: PatrykM » 23 grudnia 19, 08:39

A jakieś inne rybki do 4, 5cm, które nie będą się mnożyć na potęgę? Myślałem jeszcze o Niebianskim Danio Perłowym. To akwarium jest za małe na parkę Ramirez, albo harem boreli? . Nie chcę przerybienia i żeby ryby się nie atakowały wzajemnie.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Obsada do 54l

Postautor: Hunter » 23 grudnia 19, 13:34

Danio margaritatus mógłby też być.
Propozycje obsad do małego akwarium znajdziesz tu: www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=27&t=43416
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości