Obsada do 50l zbiornika

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Werka02
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 28 czerwca 20, 17:37

Obsada do 50l zbiornika

Postautor: Werka02 » 28 czerwca 20, 17:41

Hej wam mam już akwarium 50l od 10 lat i nadeszła pora na zmiany z powodu wykruszenia się starej obsady zastanawiam się nad nowymi lokatorami do akwarium, może wy mi coś doradzicie ostatnio zaczynaja fascynować mnie ryby stadne gdyż wcześniej nie pałałam do nich miłością i nie chciałam, ich w swoim akwarium tak na chwilę obecną bardzo bym chciała jakieś posiadać więc zastanawiam się jakie by pasowały do mojego akwarium które jest w stanie surowym tzn nie ma w nim roślin są tylko kamienie, grzałka i filtr woda jest dojrzała więc proszę pomóżcie mi z doborem mieszkańców do mojego akwarium

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Obsada do 50l zbiornika

Postautor: Hunter » 30 czerwca 20, 05:24

Ryby "stadne" do akwarium 50l to lekka przesada ;) Ryby ławicowe, żeby mogły tworzyć ławicę potrzebują dłuższego akwarium, wymagają więcej miejsca. Akwarium 50l nadaje sie na kilka małych rybek, albo krewetek. Surowy wystrój w tak małym akwarium też nie pomaga... a raczej szkodzi. Ryby bez roślin nie mają naturalnych kryjówek, stresują się. Przemyśl swoją koncepcję, bo wróżę same problemy w przyszłości z wyskakującymi rybami, chorobami, pasożytami.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Werka02
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 28 czerwca 20, 17:37

Re: Obsada do 50l zbiornika

Postautor: Werka02 » 3 lipca 20, 22:01

Hunter pisze:Ryby "stadne" do akwarium 50l to lekka przesada ;) Ryby ławicowe, żeby mogły tworzyć ławicę potrzebują dłuższego akwarium, wymagają więcej miejsca. Akwarium 50l nadaje sie na kilka małych rybek, albo krewetek. Surowy wystrój w tak małym akwarium też nie pomaga... a raczej szkodzi. Ryby bez roślin nie mają naturalnych kryjówek, stresują się. Przemyśl swoją koncepcję, bo wróżę same problemy w przyszłości z wyskakującymi rybami, chorobami, pasożytami.
przepraszam za zły dobór słownictwa chodziło mi o ryby lawicowe ale co do roślin mam ograniczone pole manewru z powodu koronawirusa..

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Obsada do 50l zbiornika

Postautor: Hunter » 5 lipca 20, 08:02

Koronawirus to dobra wymówka na wszystko, a ryby żyją w stresie. Jeśli ograniczasz kontakty w związku z pandemią możesz przecież skorzystać ze sprzedaży wysyłkowej. Zresztą pytając o ryby planujesz wizytę w sklepie lokalnym. Zamiast ryb ławicowych na które w zdecydowanej większości nie powinny znaleźć się w tak małym akwarium bo jest dla nich zbyt małe kup sobie rośliny i krewetki. Ewentualnie zerknij tutaj:
viewtopic.php?f=27&t=43416
Jedyne stadne to Kirysek pigmej. Do listy możesz jeszcze dodać Żyworódkę Endlera i Danio margaritatus. Ten ostatni ławicowy, ale wymaga miękkiej i kwaśnej wody. Twardość i pH swojej wody też powinnaś znać żeby dobrać obsadę.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Werka02
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 28 czerwca 20, 17:37

Re: Obsada do 50l zbiornika

Postautor: Werka02 » 5 lipca 20, 16:22

Hunter pisze:Koronawirus to dobra wymówka na wszystko, a ryby żyją w stresie. Jeśli ograniczasz kontakty w związku z pandemią możesz przecież skorzystać ze sprzedaży wysyłkowej. Zresztą pytając o ryby planujesz wizytę w sklepie lokalnym. Zamiast ryb ławicowych na które w zdecydowanej większości nie powinny znaleźć się w tak małym akwarium bo jest dla nich zbyt małe kup sobie rośliny i krewetki. Ewentualnie zerknij tutaj:
viewtopic.php?f=27&t=43416
Jedyne stadne to Kirysek pigmej. Do listy możesz jeszcze dodać Żyworódkę Endlera i Danio margaritatus. Ten ostatni ławicowy, ale wymaga miękkiej i kwaśnej wody. Twardość i pH swojej wody też powinnaś znać żeby dobrać obsadę.

Cały czas zastanawiam się nad obsadą

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Obsada do 50l zbiornika

Postautor: jurkin » 5 lipca 20, 19:02

Żyworódkę Endlera tylko samce, inaczej w krótkim czasie będziesz miała problem z przerybieniem.

Werka02
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 28 czerwca 20, 17:37

Re: Obsada do 50l zbiornika

Postautor: Werka02 » 10 lipca 20, 13:24

jurkin pisze:Żyworódkę Endlera tylko samce, inaczej w krótkim czasie będziesz miała problem z przerybieniem.

gupiki już przerabiałam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości