Plaga

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
marioking
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 3 września 11, 06:23

Plaga

Postautor: marioking » 3 września 11, 06:31

Od dłuższego czasu mam te "stworzonka" i nikt nie wie co co to, ani jak się tego pozbyć.

http://www.youtube.com/watch?v=ytUWgQHdJz4

Byłem w paru akwarystycznych i rozkładają ręce.

Zbiorniczek 54l
Obsada 7x Bystrzykow Amandy, 4x otoski, i prawie plaga red cherry :)

Dodatkowo wylądowała jedna gupiczka, teraz z grupka młodych, bo niby miały mi to zjeść. Ale nie widzę specjalnie by to miało miejsce.
Ostatnio zmieniony 7 września 11, 11:54 przez marioking, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
marrkus85
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1991
Rejestracja: 20 lipca 08, 08:23
Lokalizacja: Siedlce

Re: Plaga

Postautor: marrkus85 » 3 września 11, 07:10

W życiu nie widziałem czegoś takiego w akwa. Wygląda jak jakieś skorupiaki, albo wodne pajęczaki. Możesz opisać wygląd tego stworka?

marioking
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 3 września 11, 06:23

Re: Plaga

Postautor: marioking » 3 września 11, 07:25

Wymiar 2mm, ktoś tam sugerował podobieństwo do dafni, ale bardziej właśnie coś w jakby takiej oblej skorupce u dołu rozciętej. Rzuca się zajadle na shrimp sticks krewetek.

Wydaje mi się ze to zdarzenie powiązane. Po paru miesiącach od pojawieniu się tego plaga ślimaków z która walczyłem przy pomocy Helenek jakby się skurczyła do pojawiających się od czasu do czasu małych osobników. Niestety tuzin Helenk tez mi wcięło w efekcie. Inaczej nie bardzo widzę powodów dlaczego wszelkie ślimaki praktycznie wyginęły. Tak ogólnie bujam się z tym już gdzieś od roku.

Awatar użytkownika
Plewek01
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1689
Rejestracja: 20 kwietnia 10, 20:01
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Plaga

Postautor: Plewek01 » 3 września 11, 08:35

Może jakieś bojki wrzucić albo ramirezy??

marioking
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 3 września 11, 06:23

Re: Plaga

Postautor: marioking » 3 września 11, 17:59

W jednym akwarystycznym sprzedawca eksperymentował z sumikami czy to łykną, ale nie chciały. Wiec bylbym sceptyczny ze ramirezki albo bojek się zainteresują.

Awatar użytkownika
OKO
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 697
Rejestracja: 6 sierpnia 11, 22:03
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plaga

Postautor: OKO » 3 września 11, 18:07

A No-Planaria dawałeś? Może dała by rade?

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Plaga

Postautor: Hunter » 3 września 11, 19:41

marioking pisze:Wiec bylbym sceptyczny ze ramirezki albo bojek się zainteresują.


Jeśli tylko te stworzonka nie mają pancerzyków, czy skorupek i jeśli są dość "miękkie" to bojownik powinien zjadać ;) Bardziej obawiałbym się tego, ze może mu to się przejeść i po pewnym czasie przestanie żerować...
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

aga3435
Ryba
Ryba
Posty: 134
Rejestracja: 23 lipca 10, 22:55
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Plaga

Postautor: aga3435 » 3 września 11, 20:14

Z tego co wiem są to małżoraczki. Też mam to w swoim krewetkarium i jedyne czym da się zwalczyć to zasysanie ich rurką przy podmianie wody.

Mój bojownik ich nie tknie, niestety :(
Aga

Awatar użytkownika
szosa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 571
Rejestracja: 18 czerwca 10, 17:18
Lokalizacja: Nowy Targ

Re: Plaga

Postautor: szosa » 3 września 11, 21:26

od biedy szamają to proporczykowce. ale z krewetkami i bojkiem to raczej kiepskie połączeni.

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Plaga

Postautor: polak.krk » 3 września 11, 22:11

Tych malozraczkow nic nie je, wpisz sobie w google, taki srodek aniporex czy jakos tak podobno je zabija skutecznie.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

aga3435
Ryba
Ryba
Posty: 134
Rejestracja: 23 lipca 10, 22:55
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Plaga

Postautor: aga3435 » 3 września 11, 22:47

Ja jak przy odmulaniu zbieram je z dna to jest ich mniej. Jeszcze kilka razy i pewnie ich populacja będzie niezauważalna dla mnie :)
Aga

marioking
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 3 września 11, 06:23

Re: Plaga

Postautor: marioking » 4 września 11, 05:13

OKO pisze:A No-Planaria dawałeś? Może dała by rade?


Dotychczas jechałem bez żadnej chemii. Nawet ślimaki mimo ze długo mnie dręczyły próbowałem załatwić w naturalny sposób. Ale jestem gotów na rozwiązania ostateczne :D Jeśli tylko to pomoże.

EDIT. W kontekście małżoraczków czytałem ze się nie sprawdza.

aga3435 pisze:Z tego co wiem są to małżoraczki. Też mam to w swoim krewetkarium i jedyne czym da się zwalczyć to zasysanie ich rurką przy podmianie wody.


Tak patrząc po opisach wydaje się podobne, ale tak na 100% nie jestem przekonany. Szczególnie ze u mnie nawet parutygodniowy cykl z podmienianiem wody co 3 dni i próba właśnie odsysania-wybierania ich z dna niespecjalnie się sprawdził.

polak.krk pisze:... wpisz sobie w google, taki srodek aniporex czy jakos tak .....


może aniprazol?

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Plaga

Postautor: polak.krk » 4 września 11, 12:46

Tak aniprazol, daj znac jesli wyprobujesz.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

marioking
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 3 września 11, 06:23

Re: Plaga

Postautor: marioking » 4 września 11, 14:16

No nie wiem czy go wypróbuje, ponoć częściowo jest toksyczny dla ryb.

Zastanawiam się nad Capisfosem, w końcu preparat akwarystyczny.

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Plaga

Postautor: polak.krk » 4 września 11, 14:49

Mysle, ze gdyby byl skuteczny to by to stosowali w walce z tym. ;)
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości