Problem Mętna woda

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Problem Mętna woda

Postautor: KAMYK32 » 9 stycznia 14, 14:35

Karol13 pisze:Ja w swoim 200l akwa oprócz Tetra tec EX700 mam wewnętrzny Aqua Szut Turbo N750 i woda jest krystaliczna.
Polecam :ok:

Tak na przyszłość.Filtr dobiera się do obsady,a nie do baniaka ;-) Filtr wew.750l/h będzie ok. ewentualnie można założyć deszczownicę i pralki nie będzie.

Szumbu
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 15 listopada 13, 09:12

Re: Problem Mętna woda

Postautor: Szumbu » 9 stycznia 14, 14:51

ok dzięki za radę mam na stanie coś takiego filtr fluval 3 plus dobrych parę lat temu jak miałem akwarium był jedynym filtrem w zbiorniku. Przepływ ma 700l/h jedyny problem że czasami wirnik w głowicy zaczyna głośno pracować.

Szumbu
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 15 listopada 13, 09:12

Re: Problem Mętna woda

Postautor: Szumbu » 12 stycznia 14, 19:09

Ok przeszukałem garaż i znalazłem stary filtr wewnętrzny fluval 3 plus kupiłem nową gąbkę i chodzi od czwartku, woda się wyklarowała ale mam atak zielenic. Mam zielony pył na szybach do tego stopnia że dzisiaj podmieniałem wodę i rano czyściłem szyby a teraz są znowu mega zielone.
Zmierzyłem poziom Fosforu w wodzie 3mg/l. Nawarze tylko co2 w płynie,potas oraz symfonia, od czwartku nie podaje symfonii. Dodatkowo na roślinach mam inne glony brązowe.

Czy jak zostawię akwarium spokoju to samo zniknie?

zdjęcia brązowych glonów
zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 3
zdjęcie 4

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Problem Mętna woda

Postautor: Hunter » 13 stycznia 14, 13:39

Zielony nalot spowodowany jest zbyt dużą ilością mikro. Nic dziwnego, nawoziłeś symfonią. Odstaw.

Nie ma CO2 w płynie. Jest węgiel w płynie. Tym możesz nawozić.

Zielony nalot czyść mechanicznie.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Szumbu
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 15 listopada 13, 09:12

Re: Problem Mętna woda

Postautor: Szumbu » 14 stycznia 14, 12:40

Symfonię odstawiłem, zakupiłem dzisiaj testy na P i NO3
oto parametry kranówki:
PH - 8
KH - 11
GH - 17
P- 0
NO3 - 0

PARAMETRU WODY W AKWARIUM:
PH - 7
KH - 3
GH - 11
P- 3 MG/L
NO3 - 20MG/L

Z tego co wyczytałem fosfor powinien być na poziomie 1 mg/l to odnośnie zielonego nalotu. Po opisach w internecie wywnioskowałem że te brązowe glony to okrzemki i wydaje mi się że wzięły się z tego że nawoziłem Potasem w formie K2SO4 i pomyślałem sobie że SO4 zasiarczyło wodę i stąd pojawiły się okrzemki?

czy moje wnioski są prawidłowe? czy da się obniżyć P i NO3 samymi podmianami wody

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Problem Mętna woda

Postautor: Hunter » 15 stycznia 14, 16:12

Szumbu pisze: Po opisach w internecie wywnioskowałem że te brązowe glony to okrzemki i wydaje mi się że wzięły się z tego że nawoziłem Potasem w formie K2SO4 i pomyślałem sobie że SO4 zasiarczyło wodę i stąd pojawiły się okrzemki?

Nie :P SO4 to nie krzem :D
Szumbu pisze:czy da się obniżyć P i NO3 samymi podmianami wody

Jeśli to było pytanie (pytajnika nie widzę :| ) to tak. W kranie NO3 i PO4 0, więc podmiany pomogą.

Jeśli nawozisz czymś, dawaj połowę dawki.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Szumbu
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 15 listopada 13, 09:12

Re: Problem Mętna woda

Postautor: Szumbu » 17 stycznia 14, 12:09

Mój błąd z tym SO4 nie doczytałem :)
Jestem już po dwóch podmianach wody po 25% i zauważyłem że zielenice zaczynają powoli ustępować NO3 na poziomie 10mg/l Fosfor 1mg/l nie nawożę w tej chwili symfonią podaję tylko węgiel w płynie i potas.
Okrzemiki usunąłem ręcznie na tyle ile było to możliwe nie mogę usunąć ich z mchu za mocno się trzymają

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości