NO3 i PO4

Arturrro
Ryba
Ryba
Posty: 246
Rejestracja: 6 lutego 18, 19:56

NO3 i PO4

Postautor: Arturrro » 18 października 20, 09:28

Spotkałem się wiele razy ze stwierdzeniem osób prowadzących holendry, że nie mierzą tych dwóch parametrów bo widzą co się w zbiorniku dzieje i wtedy reagują. Domyślam się, że spore doświadczenie im na to pozwala lecz po czym oni poznają, którego pierwiastka brakuje lub jaki jest balans między nimi ? Czy taka metoda nie jest dość ryzykowna ? Ostatnio na własnej skórze się przekonałem, że igranie z tymi pierwiastkami szybko może zostać wykorzystane przeciwko akwaryście. Dotyczyło to oczywiście sinic gdzie nagle mi z wody wyparowało NO3 i do tej pory nie znam przyczyny bo nic nie było grzebane w akwarium.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: NO3 i PO4

Postautor: Hunter » 19 października 20, 06:36

W stabilnych akwariach roślinnych po ustawieniu nawożenia gdzie z tygodnia na tydzień zauważalna jest stabilizacja parametrów nie ma potrzeby kontrolować wszystkich parametrów wody w tym NO3 i PO4. Oczywiście wszelkie oznaki, że coś się dzieje zazwyczaj momentalnie składania akwarystę do sprawdzenia kompletu parametrów. Np zalążki glonów, sinic czy utrata kolorów przez rośliny.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Arturrro
Ryba
Ryba
Posty: 246
Rejestracja: 6 lutego 18, 19:56

Re: NO3 i PO4

Postautor: Arturrro » 21 października 20, 19:57

Wszystko w temacie. Dzięki :wink:

Wróć do „Woda”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości