[270] Tanganika – niecka

Awatar użytkownika
Mattija2
Ryba
Ryba
Posty: 359
Rejestracja: 17 września 15, 16:05

[270] Tanganika – niecka

Postautor: Mattija2 » 24 stycznia 18, 23:37

Hej, chciałem zaprezentować zbiornik zalany 21.01.18.

Wymiary zbiornika: 120x45x50cm, szlif trapezowy
Oświetlenie: – belka LED zrobiona przez serdecznego kolegę barrtsw – 45W, 6500K+FS+Royal Blue na zegarze sterującym
Filtracja: HW302 zasypany lawą z podpiętym prefiltrem, za cyrkulację odpowiada JVP-100.
Ogrzewanie: – 200W z termostatem
Planowana obsada: 1+3 Lamprologus Callipterus, 2+6 Telmatochromis Vittatus, 2+4/6 Lamprologus Multifasciatus
Roślinność: – brak
Pozostałe: – podłoże to 25kg piachu Kreisel 099, skały – 50kg serpentynitu. Na dnie leży ok. 100 muszli winniczka. Parametry wody: KH – 17, pH ~8,0

Mała fotka całokształtu:
Obrazek
Więcej fotek po wpuszczeniu obsady :D

Woda się jeszcze klaruje, akwarium dojrzewa.

Pozdrawiam

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [270] Tanganika – niecka

Postautor: barttsw » 25 stycznia 18, 08:11

No w końcu :)
byle rybcie sie miały dobrze :)

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: [270] Tanganika – niecka

Postautor: kodzaj11 » 27 stycznia 18, 00:58

Ja nie rozumiem co Was rajcuje w kilku skałach rozrzuconych i wielu muszlach? Co jest w tym tak fajnego, że aż tak przyciągają Waszą uwagę podobne zbiorniki? Przecież w tym co widać nie ma nic ciekawego na czym można zawiesić oko.... ja tego totalnie nie rozumiem.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [270] Tanganika – niecka

Postautor: barttsw » 27 stycznia 18, 12:48

A co jest w chwastach trucie nawozami i co2 ryb
Tanga to jeden z najciekawszych biotopow najciekawsze ryby w zachowaniu
Ostatnio zmieniony 27 stycznia 18, 14:46 przez barttsw, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [270] Tanganika – niecka

Postautor: Hunter » 27 stycznia 18, 14:29

Mattija2 belka się wygina czy to złudzenie na zdjęciu? Zdaje się, że jest podwieszona na końcach? Mogłeś ją podwiesić kilkanaście cm od bocznych brzegów, wtedy by się tak nie wyginała. Mam belkę tej samej długości, uchwyty na linki 20 cm od brzegów, belka prosta jak poziomica :D Te FS też masz zbędne, chyba że zależy Ci np na krasnorostach, albo zielenicy. Generalnie to Tanga fajnie sie zapowiada.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [270] Tanganika – niecka

Postautor: barttsw » 27 stycznia 18, 14:45

Rafał ugina sie :)
a co do fs to specjalnie by krasne i zielenica byla to caly urok wystroju tangi

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [270] Tanganika – niecka

Postautor: Hunter » 27 stycznia 18, 15:13

barttsw pisze:Rafał ugina sie
Jeśli tak no to jest to wada konstrukcyjna :P i z biegiem czasu belka będzie sie wyginała jeszcze bardziej.
Nie mam przy sobie poziomicy, ale przyłożyłem jakąś listewkę, którą miałem pod ręką. Dziur pomiędzy belką a listewką nie ma. Trzyma poziom.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

PS: Sorry, teraz doczytałem skąd belka. Sądziłem, że to DIY Mattija, stąd uwagi do konstrukcji :P
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [270] Tanganika – niecka

Postautor: barttsw » 27 stycznia 18, 16:24

za blisko sa mocowania ale wie co poprawic :)
Hunter pisze:PS: Sorry, teraz doczytałem skąd belka. Sądziłem, że to DIY Mattija, stąd uwagi do konstrukcji
wada wada ale to kwestia przełózenia mocowan :P

Awatar użytkownika
Mattija2
Ryba
Ryba
Posty: 359
Rejestracja: 17 września 15, 16:05

Re: [270] Tanganika – niecka

Postautor: Mattija2 » 27 stycznia 18, 18:50

Na dniach wjedzie 3 punt podparcia na środku - zniwelujemy ugięcie. FS są też do podkreślenia koloru ryb i nie ukrywam, że poniekąd właśnie aby uzyskać fajny efekt zaglonienia. Podobnie jak Royale od Ciebie :D aby dodać temu trochę uroku.

Kodzaj, widzimy aspekt w postaci zachowań. Mnie już nie rajcuje stado 50 neonów które sobie od lewej do prawej lata po zbiorniku.

Awatar użytkownika
Anka cyganka
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 742
Rejestracja: 4 października 16, 21:32

Re: [270] Tanganika – niecka

Postautor: Anka cyganka » 27 stycznia 18, 20:45

kodzaj11 pisze:Ja nie rozumiem co Was rajcuje w kilku skałach rozrzuconych i wielu muszlach? Co jest w tym tak fajnego, że aż tak przyciągają Waszą uwagę podobne zbiorniki? Przecież w tym co widać nie ma nic ciekawego na czym można zawiesić oko.... ja tego totalnie nie rozumiem.

Mi aranżacja tangi czy Malawi też się nie podoba choć czasami coś fajnego da się zobaczyć ale trzeba przyznać że tutaj rybki są najładniejsze do wyboru i jak na pielegnice przystało dużo ciekawsze niż ławicowe stadka rybek. :ok:

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: [270] Tanganika – niecka

Postautor: abiba » 27 stycznia 18, 21:30

Mattija2 pisze:Na dniach wjedzie 3 punt podparcia na środku - zniwelujemy ugięcie. ...


prościej (chyba) będzie wcisnąć 2 ceowniki aluminiowe w długie boki

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: [270] Tanganika – niecka

Postautor: abiba » 27 stycznia 18, 21:36

kodzaj11 pisze:Ja nie rozumiem co Was rajcuje w kilku skałach rozrzuconych i wielu muszlach? Co jest w tym tak fajnego, że aż tak przyciągają Waszą uwagę podobne zbiorniki? Przecież w tym co widać nie ma nic ciekawego na czym można zawiesić oko.... ja tego totalnie nie rozumiem.


Rózne sa preferencje , każdego co innego rajcuje np nie podobają mi sie morskei a roślinne bardzo a malawi już mi sie chyba przejadło . Dziwne ? może , ale co poradzisz :)

ps
barttsw nie sądzę że roslinne = trucie ryb chociaż zwykle problemem bywa światło . No ale w tym wątku światło też jest jakies dziwne jak na tanganikę (żeby nie było: nie krytykuje )

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [270] Tanganika – niecka

Postautor: barttsw » 27 stycznia 18, 21:41

abiba pisze:No ale w tym wątku światło też jest jakies dziwne jak na tanganikę (żeby nie było: nie krytykuje )
tu sam Mitaja wybrał sobie :) a jezeli ci chodzi konkretnie to fs to wlasnie jest by glony rosly :)

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: [270] Tanganika – niecka

Postautor: abiba » 27 stycznia 18, 21:45

no to bardzo wątpię czy to najlepszy ruch - było dodać kilka zielonych . Byłoby skuteczniej i bardziej naturalnie .
Mam kilka "przechowalników " dla roślin i jeden jest tylko FS oświetlony i zero glona natomiast pewnym problemem jest kontener oświetlony jakimś naswietlaczem no name który ma dziwnie zieloną poświatę .

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [270] Tanganika – niecka

Postautor: barttsw » 27 stycznia 18, 21:53

abiba pisze:no to bardzo wątpię czy to najlepszy ruch - było dodać kilka zielonych . Byłoby skuteczniej i bardziej naturalnie .
Mam kilka "przechowalników " dla roślin i jeden jest tylko FS oświetlony i zero glona natomiast pewnym problemem jest kontener oświetlony jakimś naswietlaczem no name który ma dziwnie zieloną poświatę .

przelutowac diody to nie problem :) wyjdzie to w praniu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości