[80l] CyFer

Awatar użytkownika
CyFer
Narybek
Narybek
Posty: 24
Rejestracja: 28 lipca 09, 20:20

[80l] CyFer

Postautor: CyFer » 7 marca 12, 15:17

Witam! Chciałbym wam przedstawić nowy wystrój jednego z moich dwóch zbiorników. No to jedziemy ;)

Od strony technicznej:

Wymiary akwarium: 80x40x25 [cm]
Oświetlenie: 2x15W T8 (Phillips Aquarelle i GLO Sun-Glo) Filtracja: filtr zewnętrzny kaskadowy AquaEl FZN-1 (gąbka + ceramika) oraz FZN-2 (ceramika)
Temperatura: 24 stopnie C

Wystrój:

Podłoże: piach kwarcowy, żwir rzeczny
Dekoracje: korzenie, liście dębu, szyszki olchy
Tło: tło zewnętrzne z brązowego brystolu

Fauna:

2 x Kirysek Spiżowy (albinos) (Corydoras aeneus)
2 x Pielęgniczka Ramireza (Mikrogeophagus ramirezi) - para
3 x Zbrojnik Niebieski (Ancistrus dolichopterus) - 1 samiec 2 samice

Flora:

Epipremnum Złociste (Epipremnum aureum)
Mech Jawajski (Vesicularia dubyana)


Cóż mogę powiedzieć o tym akwarium ;) ... Wystrój wyszedł mi taki jak planowałem - czarne wody ale bez mnóstwa pływających roślin, gałęzi... Coś co rozjaśni mój pokój, a jednocześnie wpasuje się w ciemności jakie u mnie zwykle mają miejsce :) Na razie nie planuję dodawać więcej roślin, ilość korzeni również nie ulegnie zmianie w najbliższym czasie. Planuję zwiększyć lekko obsadę, by w akwarium było więcej ruchu. Jeszcze nie wiem jakie ryby dokupić - jakieś pomysły? Zapewne ktoś z chęcią by wspomniał, że za dużo Zbrojników mam... To tylko na jakiś czas, bo przeprowadzka dla nich obowiązkowa, a przynajmniej dla jednego - dwóch z nich. Chciałem ostatnio dokupić kilka kirysków, lecz w zoologicznym wszystkie były wyjątkowo młode, a do tego w akwarium zauważyłem kilka zdechłych ryb, więc sobie odpuściłem. Co do moich pielęgniczek - jestem na 99% pewien, że to parka i mam nadzieję, że tak jest :D Pływają razem ale zachowują się nadzwyczaj spokojnie, jak ostatnim razem miałem dwie pary Ramirez to były lekko żywsze, ale może dlatego, że były dwie pary a nie jedna ;)

Ok i czas na zdjęcia:

Duże zdjęcie: http://akwa-jr.pl/data/akwaria/akwarium80l/duze.jpg

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Proszę o ocenę ;) oraz zapraszam na moją skromną stronkę o moich akwariach, link w opisie.

Pozdrawiam!!
Ostatnio zmieniony 7 marca 12, 18:41 przez CyFer, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: [80l] CyFer

Postautor: polak.krk » 7 marca 12, 15:22

Akwarium b.ladne, jedyny minus za ten gruby dosc zwirek, nie pasuje tam.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Awatar użytkownika
zdzislaw
Ryba
Ryba
Posty: 130
Rejestracja: 19 grudnia 10, 09:44
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [80l] CyFer

Postautor: zdzislaw » 7 marca 12, 18:19

CyFer, Akwarium ładnie zaaranżowane - może się podobać, nie tylko Tobie. Chcesz by było żywiej - dokup jeszcze 3-4 x Corydoras aeneus (albinos), a zobaczysz jak będzie "żywo" w akwarium :ok: . Ja mam w swoim RIO - 8 kirysków spiżowych, w tym 5 albinosów uspokajają się, wszędobylskie, dopiero po zgaszeniu światła, kładąc się pokotem przy przedniej szybie. Myślę też, że małe stadko 6-7 Barwieńca czerwonego (Hyphessobrycon sweglesi) mogłoby naprawdę urozmaicić Ci toń wody. Rybka towarzyska, stadna i skora do harców. Mam, znam i polecam.
M.Ramirezi drugiej pary nie dokładaj, by nie pisać o nich w czasie przeszłym. Zdrowo w akwarium to jedna para tej ryby.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [80l] CyFer

Postautor: Hunter » 7 marca 12, 18:34

Nie pozostaje mi nic innego jak tylko napisać: wow ;)

Bardzo mi się podoba. Chyba postaram się o jakieś mchy do mojego akwarium, bo ładnie wyglądają ;)

Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z faktu, iż to za małe akwarium na zbrojniki? ;) Małe i tymczasowo OK, sam trzymam je w mniejszym, ale na stałe odpada ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: [80l] CyFer

Postautor: polak.krk » 7 marca 12, 19:57

Hunter pisze:Nie pozostaje mi nic innego jak tylko napisać: wow ;)

Bardzo mi się podoba. Chyba postaram się o jakieś mchy do mojego akwarium, bo ładnie wyglądają ;)

Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z faktu, iż to za małe akwarium na zbrojniki? ;) Małe i tymczasowo OK, sam trzymam je w mniejszym, ale na stałe odpada ;)


Dlaczego za male? Powierzchnia dna taka sama jak w standardowym 112l, wiec spokojnie moze sobie tam trzymac harem wąsacza. :)
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [80l] CyFer

Postautor: Hunter » 7 marca 12, 20:05

Ah racja polak.krk :) Zmylił mnie litraż, nie zwróciłem uwagi na powierzchnie dna. Wysokość faktycznie ma mniejsze znaczenie :)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: [80l] CyFer

Postautor: Killifish » 7 marca 12, 20:55

Fajnie, fajnie, bledy sa ale to da rade poprawic.
Piach zamiast zwiru, na przodzie obowiazkowo - mozesz to zrobic w istniejacym akwarium. Samca ramireza masz w 100% - 3 fota od dolu.
Pytam o parametry wody bo podales tylko temp.?, ktora jest dyskusyjna dla tej obsady, chodzi glownie o pielegniczke.
Ja bym wymienil kirysy, bo ten gatunek zle czuje sie w cieplej wodzie a taka juz masz dla nich nawet jak to hodowlana forma. A zamiast nich - kirys C. habrosus (biotop M. ramirezi). Temp. powoli podnosil do 26, (po oddaniu kirysow)dla zbrojnika to graniczna ale on da rade. Do toni wodnej kasacze - i nie stadko kilku jak tu radzi kolega a kilkunastu ukosnikow Nannostomus eques albo Terranatos dolichopterus. Wszystko zalezy od warunkow w akwarium ale biotop Rio Salinas masz gotowy pomijajac zbrojnika ;) Moze ambitnie, ale mozna :) Ogolnie brawo bo to juz nie tylko wyglada jak BW i bedziesz szedl w dobra strone nadal. Aha, pomysl nad bukowymi liscmi - optycznie ladniej i trwalsze.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
Doody
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1673
Rejestracja: 3 marca 09, 12:45
Lokalizacja: Kępno

Re: [80l] CyFer

Postautor: Doody » 8 marca 12, 00:26

Bardzo ładny baniak ;-)
Trochę płytki i żwirek zamiast piasku. Ale naprawdę się podoba ;-)
440l - Roślinne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości