[200] ogólne kalinowy-vito

kalinowy-vito
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 10 grudnia 13, 18:53
Lokalizacja: Łódź

[200] ogólne kalinowy-vito

Postautor: kalinowy-vito » 11 grudnia 13, 18:50

Witam wszystkich zapaleńców. Oto moje akwarium.

- Litraż = 200
- Wymiary = 100/40/50
- Filtracja zewnętrzna = JBL 901
- Oświetlenie = 26W + 2xLED 6500 K (dzienne)
- Ogrzewanie = Eheim 150W
- Temp. 26'C
adn. Poziom wody obniżony o ok.15 cm w celu zaspokojenia własnego widzi mi się ;)

Obsada fauny :
Kryptopterus bicirrhis = 5
Paracheirodon innesi = 20
Pterophyllum scalare (koi) = 2 (parka)
Cambarellus patzcuarensis = 1
Pantodon buchholzi = 1
Altolamprologus calvus = 2 ( zero agresji wobec innych ryb)
Pangio kuhlii sumatranus = 1
Tylomelania sp. Yellow Rabbit = 1

Obsada flory :
Żabienica amazońska
Anubias niski
Grzybień gwiaździsty (niebieski lotos indyjski)
Grzebień egipski (lotos tygrysi)

Start akwarium - 5 maj 2013

link do mojego filmu na youtube : https://www.youtube.com/watch?v=X6cMDHwHuy0

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

link do mojego filmu na youtube : https://www.youtube.com/watch?v=X6cMDHwHuy0
Ostatnio zmieniony 11 grudnia 13, 21:54 przez kalinowy-vito, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [200] ogólne kalinowy-vito

Postautor: Hunter » 11 grudnia 13, 21:50

Cieszę się, że w końcu zrozumiałeś te kilka prostych zdań zawartych w regulaminie tego działu.
Odnośnie akwarium moje zdanie znasz, nie podoba się.

Post jest napisany czytelnie, więc mogę napisać kilka słów:
Jak już trzymasz tam skalary to wypadałoby dolać wody do pełna... Co z tego, że masz akwarium spełniające minimalne wymagania tych ryb, czyli wysokość 50cm, jak masz zalane może jakieś 35-40?

Obsada stricte pod BW, ale widać, że nie wiesz co to BW... Wymień podłoże, daj info o parametrach i zrób coś z tą obsadą dla dobra ryb.

Innesy ze skalarami... :roll: Nie zdziw się jak z dnia na dzień Innesów będzie ubywać.
Piskorek wymaga piasku, pielęgniczki też.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

kalinowy-vito
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 10 grudnia 13, 18:53
Lokalizacja: Łódź

Re: [200] ogólne kalinowy-vito

Postautor: kalinowy-vito » 11 grudnia 13, 22:32

Cieszę się, że odpisałeś. Odnośnie poziomu wody - jak to z opiniami, słyszałem różne aczkolwiek wiem, że wypadałoby dać im jeszcze te 10cm, które zredukowałem z racji obecności motylowca, który ma tendencję do wyskakiwania z akwa. Tu masz rację. Teraz odnośnie relacji skalar-neon. Zupełna harmonia, brak jakichkolwiek stresów, dziwi mnie Twoja uwaga odnosząca się do systematycznego ubywania neonów skoro są razem od 8 miesięcy i nie zaobserwowałem żadnych, kontrowersyjnych zachowań, nawet podczas pilnowania ikry przez koi. Trzecia rzecz której nie wymieniłeś a wiem, że Cię razi - Calvus... Pozwól, że również i na ten temat coś odpowiem, cytując pewną, doświadczoną osobę. '' W ogólnym akwarium obecność małego, nieśmiałego drapieżnika jakim jest calvus będzie czymś w rodzaju katalizatora dla innych gatunków, obecnych w akwarium. Pod warunkiem, że zbiornik ma przynajmniej 150l. Ryby będą mniej ospałe, bardziej aktywne, lepiej się będą wybarwiały'' Otóż kolego Hunter, nie musimy się z tą opinią zgadzać ale to Ja jestem założycielem i opiekunem tego akwa i to ja wiem lepiej co się w nim dzieje. Poziom agresji jest zerowy, wręcz jedzą z tej samej miski. Nie udowodnię Ci nic ani zdjęciami ani filmami. Musiałbyś zobaczyć to na własne oczy. Dla Twojej informacji, Calvus będzie usunięty za 2 lata, gdy nabierze odpowiednich wymiarów i dopiero wtedy zacznie lub nie stanowić zagrożenie wobec innych gatunków, obecnych w moim zbiorniku. Dalej... Cierniooczek potrzebuje piasku, wiem. Sprawa jest w trakcie rozwiązywania. Dalej... Parametry ? Czyli Ph ect. ? Też zamieszczę. Dziękuję za komentarz, pozdrawiam serdecznie kolegę akwarystę, dziękując jednocześnie za przydatne uwagi.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: [200] ogólne kalinowy-vito

Postautor: deXter » 11 grudnia 13, 22:48

Nie mogę się doczekać, aż będziesz miał dojrzałe płciowo ryby i w dodatku będą to pary ^^
Calvusy tłukące wszystko do około, skalary tłukące wszystko do około mniam ^^

Tanganika to biotop, który stoi u mnie na 1 miejscu, zaraz po akwarium roślinnym.
Znam te ryby i wiem co robią z innymi. Uwierz z jakiegoś powodu ryby z tego biotopu nawet te małe nie nazywane są pielęgniczkami, tylko pielęgnicami :twisted:
o do wyglądu akwarium dla mnie spoko, ale ja lubię pierdzielnik ;]
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [200] ogólne kalinowy-vito

Postautor: Hunter » 12 grudnia 13, 10:06

kalinowy-vito pisze:'' W ogólnym akwarium obecność małego, nieśmiałego drapieżnika jakim jest calvus będzie czymś w rodzaju katalizatora dla innych gatunków, obecnych w akwarium. Pod warunkiem, że zbiornik ma przynajmniej 150l. Ryby będą mniej ospałe, bardziej aktywne, lepiej się będą wybarwiały''

Doświadczona osoba coś takiego napisała? Ehe... to ja już chyba wodę te mniej doświadczone osoby, ale za to rozumne i rozsądne. Tu nic nie trzyma się kupy. Akwarium ogólne to tak zwana zupa rybia, bądź bigos.
Smacznego.
kalinowy-vito pisze:Teraz odnośnie relacji skalar-neon. Zupełna harmonia, brak jakichkolwiek stresów, dziwi mnie Twoja uwaga odnosząca się do systematycznego ubywania neonów skoro są razem od 8 miesięcy i nie zaobserwowałem żadnych, kontrowersyjnych zachowań,

Widzę, że się jednak nie domyśliłeś... Więc dopiszę: "jak podrosną". O ile w ogóle podrosną, a nie skarłowacieją... Ty masz jeszcze młode ryby.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Prowrocek
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 26 grudnia 13, 21:25

Re: [200] ogólne kalinowy-vito

Postautor: Prowrocek » 26 grudnia 13, 23:21

Co fakt to fakt. Skalary prędzej czy później spałaszują drobnicę.
Niski poziom wody razi, ale sam aranż mi się bardzo podoba.
Widać, że gość ma artystyczną duszę. Takie to nietypowe przez co fajne.
Dolałbym wody do pełna i na wierzch położył naciągniętą siatkę, żeby te skoczne nie wyskoczyły.
Fajny stelaż pod akwa.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości