[35] kalinowy-vito

kalinowy-vito
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 10 grudnia 13, 18:53
Lokalizacja: Łódź

[35] kalinowy-vito

Postautor: kalinowy-vito » 13 grudnia 13, 18:37

Witam, chciałbym Wam zaprezentować moją 35tkę.

Litraż = 35
Wymiary = 40/25/35
Filtr wewnętrzny
Grzałka = Aquel 35W
Temp. = 26'C

Obsada fauny :

Poecilia wingei (gupik Endlera) odmiana tygrysia = +/- 20
Mikrogeophagus ramirezi = 6
Caridina multidentata (krewetka Amano) = 2
Tylomelania sp. Yellow Rabbit = 1

Obsada flory :

Anubias lanceolata

Start akwarium - 07.2013
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 13 grudnia 13, 22:20 przez kalinowy-vito, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [35] kalinowy-vito

Postautor: Hunter » 13 grudnia 13, 19:08

No teraz to pojechałeś ostro po bandzie... Nie wiem po co publikujesz swoje akwaria. :/ Jaki to ma sens, skoro z góry na dół dostajesz negatywne opinie... Co chcesz udowodnić bo nie rozumiem...

kalinowy-vito pisze:Wymiary = 40/25/35

kalinowy-vito pisze:Mikrogeophagus ramirezi = 6

Żenada po prostu, żenada....

i kolejne akwarium na badziewnym podłożu.
kalinowy-vito pisze:Poecilia wingei (gupik Endlera) odmiana tygrysia = +/- 20

kalinowy-vito pisze:Temp. = 28'C

Zero wiedzy.... zero. Daję im żywotność 6 miesięcy w tej temperaturze +- 3 miesiące.
Czy naprawdę tak trudno jest poszukać informacji na temat ryb, które chcesz trzymać w akwarium? Google Ci się nie ładuje? Spróbuj inna wyszukiwarkę...
Ostatnio zmieniony 14 grudnia 13, 09:32 przez Hunter, łącznie zmieniany 1 raz.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

kalinowy-vito
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 10 grudnia 13, 18:53
Lokalizacja: Łódź

Re: [35] kalinowy-vito

Postautor: kalinowy-vito » 13 grudnia 13, 19:27

Negatywną opinię dostałem tylko od Ciebie i Dexa. O co Ci tym razem chodzi ? Chyba nie o temperaturę ? Jeśli chodzi o ramirezy, mieszczę się w przedziale 25–29. Swoją drogą sprawdziłem przed chwilą i jest 27. Podłoże pod ramireaza ? Zgoda. Co Ci się jeszcze nie podoba ? Cyt.wikipedia '' Spotkać ją można w gęstej roślinności w strefie wody przydennej i środkowej w miejscach o spokojnym nurtcie i mulistym lub piaszczystym podłożu. Woda w naturze 25–29, miękka i kwaśna o pH ok. 5–5,5. Rozmiary akwarium ? Nie jestem w stanie domyśleć się za coś dostał tytuł ''Moderatora'' bo chyba nie za krytykę pozbawioną jakiejkolwiek argumentacji. Masz większe doświadczenie ? Podziel się ze mną swoimi radami zamiast gnoić i szydzić. Co za ludzie...

albo wiesz co ? nie odpisuj mi, nie życzę sobie twoich opinii. Mam do tego prawo. Nie pisz nic do mnie.

Używaj opcji Obrazek/Hunter
Ostatnio zmieniony 13 grudnia 13, 20:00 przez kalinowy-vito, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [35] kalinowy-vito

Postautor: Hunter » 13 grudnia 13, 19:43

kalinowy-vito pisze: O co Ci tym razem chodzi ? Chyba nie o temperaturę ?

O temperaturę dla Endlerów. Dla Ramireza jak najbardziej OK.
O podłoże dla pielęgniczek.
O wymiary akwarium i ilość Ramirezek. Tam się krew poleje jak tylko troszkę podrosną. :roll:

kalinowy-vito pisze:Nie jestem w stanie domyśleć się za coś dostał tytuł ''Moderatora'' bo chyba nie za krytykę pozbawioną jakiejkolwiek argumentacji.

Moderator to osoba pilnująca porządku na forum, wiedza, czy sposób prowadzenia dyskusji nie ma tutaj najmniejszego znaczenia.
Chcesz argumentacji? To wróć do swojego poprzedniego tematu. Tam ją znajdziesz chociażby na temat podłoża. Reszty możesz szukać w opisach hodowli poszczególnych ryb. Aranżacje wychodzą Ci jakbyś miał co najmniej ze 3 lata doświadczenia dobrej akwarystyki za sobą, ale obsada... O parametry wody lepiej nie pytam.

kalinowy-vito pisze:albo wiesz co ? nie odpisuj mi, nie życzę sobie twoich opinii. Mam do tego prawo. Nie pisz nic do mnie.

Masz takie prawo. Ja mam prawo odpisać. Pytałeś, więc odpisałem. Zrobisz co uważasz.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

kalinowy-vito
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 10 grudnia 13, 18:53
Lokalizacja: Łódź

Re: [35] kalinowy-vito

Postautor: kalinowy-vito » 13 grudnia 13, 20:08

Podłoże zostało właśnie wymienione, za ''radą'' moderatora huntera.

Dziękuję Ci za pierwszy, sensowny post w mym kierunku, nawet pochwalny jeśli chodzi o aranżację. Szczerze dziękuję. Jak napisałem wcześniej - podłoże zostało właśnie upiaskowione, czego wcześniej z braku wiedzy nie zrobiłem, temperatura obniżona o kolejny stopień - już jest 26. Ramirezów jest 6 i pozostanie 6 dopóty, dopóki nie stwierdzę na podstawie własnych obserwacji i doświadczeń, że jest za dużo. Gupiki za przeproszeniem pieprzą się jak w burdelu, Ramirez, mam nadzieję, że dzięki Twojej osobliwej krytyce również się odnajdzie.

Swoją droga przepraszam za uniesienie ale kolega Hunter mógłby być odrobinę milszy w swoich opiniach. Nikt nie powiedział, że jestem znawcą i prawdą jest, że mam małe doświadczenie ale to nie powód do opie''''dalania. To powinno zachęcać do udzielania sensownych rad. Mimo wszystko szanuję Twoją wiedzę. Po prostu bądź milszy człowieku.

Używaj opcji Obrazek/Hunter
Ostatnio zmieniony 14 grudnia 13, 09:35 przez kalinowy-vito, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [35] kalinowy-vito

Postautor: Hunter » 13 grudnia 13, 21:22

kalinowy-vito pisze:Podłoże zostało właśnie wymienione, za ''radą'' moderatora huntera.

No i bardzo dobrze. Teraz obserwuj jak raz za czasu pielęgniczki czyszczą sobie skrzela piaskiem ;)
kalinowy-vito pisze: Ramirezów jest 6 i pozostanie 6 do póty, do puki nie stwierdzę na podstawie własnych obserwacji i doświadczeń, że jest za dużo.

Obserwuj dobrze, bo będą tworzyły się pary. Zostaw jedną najsilniejszą.
Dodam jeszcze tylko, że powierzchnia 40x25 to za mało nawet dla jednej pary, więc radzę zrobić więcej kryjówek. Jakieś kokosy, różne korzenie, mniejsze patyczki. Minimalną powierzchnią dla Ramirezów jest 60x30.
kalinowy-vito pisze:Gupiki za przeproszeniem pieprzą się jak w burdelu

Bo to sa ryby jajożyworodne. Ale tu chodzi o ich metabolizm. Wysoka temperatura = zwiększony metabolizm. Akurat Endlery są dość czułe na to, bo w wysokich temperaturach szybko "wypalają się". Ja swoje trzymam w 24-25*C, ale Ty zejść tak nisko nie powinieneś ze względu na Ramirezy.
To kolejna farsa - gatunkowo kiepsko dobrane.
Zresztą sam zrezygnujesz z którychś z nich. Zobaczysz jak pieleniczki potrafią gonić gupiki. To już teraz piszę, ze radziłbym zrezygnować z pielęgniczek, lub postawić im dłuższe akwarium.

Odnośnie pielęgnic i pielęgniczek znajdziesz sporo informacji na specjalistycznych forach. Apisto.pl i Cichlidae.pl Zachęcam, bo te ryby mają w sobie coś niesamowitego ;)

kalinowy-vito pisze:Swoją droga przepraszam za uniesienie ale kolega Hunter mógłby być odrobinę milszy w swoich opiniach. Nikt nie powiedział, że jestem znawcą i prawdą jest, że mam małe doświadczenie ale to nie powód do opie''''dalania. To powinno zachęcać do udzielania sensownych rad. Mimo wszystko szanuję Twoją wiedzę. Po prostu bądź milszy człowieku.

Spoko jest.
Czasami jak jestem miły to moje słowa nic nie dają i mam wrażenie, że niepotrzebnie się produkuje. Na "opie''''dalanie" ludzie reagują w dwojaki sposób, albo strzelają foszki obrażając się, albo najpierw wkurzają a potem myślą i dochodzą do tych samych wniosków.
Jak ktoś chce współpracować to mogę być miły. Już nie jedno akwarium wspólnie z pozostałymi forumowiczami pomogliśmy postawić.

Uwaga wprost od moderatora: Używaj opcji edytuj, bo pisanie post pod postem po upływie 2-3 minut odbierane jest jako spamowanie.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

kalinowy-vito
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 10 grudnia 13, 18:53
Lokalizacja: Łódź

Re: [35] kalinowy-vito

Postautor: kalinowy-vito » 13 grudnia 13, 22:31

Piasku dodałem tyle, co byłem w posiadaniu czyli z jakie 1 kg. Jutrem dokupię jeszcze z 2. Wśród pielęgnic już dziś mogę ''strzelać'', że są ''chyba'' dwie pary. Jedna bankowo. Resztę dam do Calvusów. .... HAHAHAHAHA, żart. Stanie się jedna para a resztę oddam handlarzom w zamian za pokarm lub roślinkę. Wiem, że baniak ciut mały ale jedna para da sobie radę. Jeszcze raz dziękuję za drugi, owocny w mym kierunku komentarz. Niech nawóz będzie z Tobą.

Awatar użytkownika
xianhua1
Ryba
Ryba
Posty: 368
Rejestracja: 9 lutego 12, 17:19

Re: [35] kalinowy-vito

Postautor: xianhua1 » 15 grudnia 13, 22:03

To daj jakieś fotki twojego akwarium z piaskiem :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości