Konflikt?

gucios
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 7 stycznia 12, 22:09

Konflikt?

Postautor: gucios » 20 lutego 12, 19:22

Witam, obudziła się we mnie potrzeba ratowania Bojowników z kubeczków, dlatego też tam gdzie tylko mogłem namówiłem znajomych do zakupu takiej rybki. Wśród znajomych zostały jeszcze dwa akwaria bez tej pięknej rybki i tu właśnie moje pytanie.
Czy bojownik pogodzi się z dwoma jeszcze młodymi skalarami w akwarium o pojemności 100 litrów. I czy bojownik i parka Ramirezki to dobre połączenie w 72 litrach?
Z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Konflikt?

Postautor: osama » 20 lutego 12, 19:31

gucios pisze:obudziła się we mnie potrzeba ratowania Bojowników z kubeczkó

gucios pisze:namówiłem znajomych do zakupu takiej rybki.
Jedno zaprzecza drugiemu. Nakręcasz tylko biznes "bojownikowy", nic z tego dobrego nie będzie.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
OKO
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 697
Rejestracja: 6 sierpnia 11, 22:03
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Konflikt?

Postautor: OKO » 20 lutego 12, 19:34

osama pisze:gucios napisał/a:
obudziła się we mnie potrzeba ratowania Bojowników z kubeczkó

gucios napisał/a:
namówiłem znajomych do zakupu takiej rybki.
Jedno zaprzecza drugiemu. Nakręcasz tylko biznes "bojownikowy", nic z tego dobrego nie będzie.


Dokładnie. Poza tym jest taka teoria że bojki z kubków przejawiają większą agresję do ryb niż bojek wyłowiony w sklepie z akwarium w którym przebywał z innymi rybami. Ja osobiście bym nie kupił dlatego bojownika z kubeczka. Szkoda mi pozostałych ryb na testy.

gucios
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 7 stycznia 12, 22:09

Re: Konflikt?

Postautor: gucios » 20 lutego 12, 19:35

Może i masz trochę racji, ale myślę, że Bojowniki, które widzę od ponad trzech tygodni w kubkach poczują się lepiej w dużym akwarium niż plastikowej klitce. Nie mówię, że będę kupował ciągle kolejne akwaria aby tylko te rybki nie żyły w kubkach, bo doskonale wiem, że ani ja, ani nikt inny nic na to nie poradzi. Uznałem tylko, że rybki, które od naprawdę długiego czau w takich pojemniczkach żyją trzeba w końcu z nich wyrwać i wpuścić do odpowiedniego akwarium. Nie chciał bym, aby spotkał je taki los jak pewnego bojownika - sprzedawca wrzucił go po prostu do studzienki kanalizacyjnej.

EDIT
Z własnego doświadczenia wiem, że rybki z kubków tylko na początku są w jakiś sposób agresywne czy nadpobudliwe. Z czasem przyzwyczajają się do nowej, większej przestrzeni i spokojnie bytują z pozostałymi mieszkańcami.
Ostatnio zmieniony 20 lutego 12, 20:04 przez gucios, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Konflikt?

Postautor: Hunter » 20 lutego 12, 20:39

Rynek działa inaczej... Jeśli rośnie popyt, to producenci i dystrybutorzy starają się uzupełnić lukę popytową, zwiększając podaż. Ty jako klient reprezentujesz popyt. Jak chcesz walczyć z "kubeczkami" to staraj się prowadzić akcje zmniejszające popyt, wtedy producenci i dystrybutorzy zmniejszą podaż. Wniosek: kupuj bojowniki pływające w akwariach, a nie w kubeczkach ;)

Przedmówcy mają rację. Nakręcasz ten biznes. Sprzedawca tylko się cieszy. Widząc, ze bojki schodzą, zamówi ich więcej.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Konflikt?

Postautor: polak.krk » 20 lutego 12, 20:57

Glupi pomysl. ;)
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Awatar użytkownika
Quest1981
Narybek
Narybek
Posty: 40
Rejestracja: 8 grudnia 08, 15:23

Re: Konflikt?

Postautor: Quest1981 » 20 lutego 12, 21:14

Gucios, najlepszy sposób walki z tym procederem to NIE KUPOWANIE rybek z kubków. Co, że kilku rybkom poprawisz warunki jak na ich miejsce sklep zamówi 2 razy tyle, bo zrobisz ze znajomymi popyt na nie? Jak już popyt wróci do normy w sklepie zostanie więcej Bojowników i wtedy wylądują one w kanalizacji. A Ty się do tego przyczynisz.

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Konflikt?

Postautor: Killifish » 21 lutego 12, 06:43

Trelemorele... Kubki sluza tylko do transportu, jesli wymusicie zgodnie z obowiazujacymi przepisami, przestrzeganie prawa przez sprzedawce, kubki znikaja. Dla samcow sa boxy. Dlaczego neonow nie trzyma w worku? Sluzy do transportu.
Chcesz pomoc, wytykaj palcem bledy bo kupowanie w kubkach nie zmieni losu kolejnych.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Macioszek
Narybek
Narybek
Posty: 74
Rejestracja: 7 maja 10, 16:11
Lokalizacja: Otwock/p. Warszawą

Re: Konflikt?

Postautor: Macioszek » 21 lutego 12, 08:49

popieram przedmowce, nie boj sie wyrazic swojego zdania, pilnuj aby dotarlo do meczyciela ryb "sprzedawcy" obeserwuj, jesli nie pomoze postrasz sluzbami ochrony praw zwierzat, jesli nie pomoze, zawiadom i zrob akcje "mow klientom ze nie warto ich kupowac bo na pewno szubko umra i moga byc bardzo chore" wywoluj na sprzedawcy presje tak aby wrzucil je do akwariow..
54l.
8x Bystrzyk pięknopłetwy
Pan Bojownik
3xKirysek panda+młode 5 sztuk
2xAmpluria+full młodych [ODDAM]
Helenki [SPRZEDAM po 1PLN]

Awatar użytkownika
Quest1981
Narybek
Narybek
Posty: 40
Rejestracja: 8 grudnia 08, 15:23

Re: Konflikt?

Postautor: Quest1981 » 21 lutego 12, 10:51

Killifish pisze:(...)bo kupowanie w kubkach nie zmieni losu kolejnych.

A wręcz pogorszy, bo dostawcy zwiększą dostawy i jeszcze więcej Bojowników wyląduje w kubkach.

Gucios, jeśli chcesz robić ze znajomymi akcję pomocy Bojownikom w kubkach to umówcie się, że codziennie - co 2 dni któryś z Was pójdzie i powie, ze chce Bojownika, a potem gdy sprzedawca zaoferuję rybę z kubka powie, że z kubków ryb nie kupuje. Sprzedawca zrozumie, że na takim przechowywaniu rybek traci. Nie wiem, czy robienie awantur pomoże, choć kto wie. :D

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Konflikt?

Postautor: Killifish » 21 lutego 12, 12:38

Ale to nie wina dostawcy-hurtownika, bo on pakuje je w transport, to wina sprzedawcy, ze szkoda mu miejsca na regal z boxami i trzyma w kubkach, ba, nawet w nich sprzeda i na worku oszczednosc.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Konflikt?

Postautor: polak.krk » 21 lutego 12, 13:14

Killifish pisze:Ale to nie wina dostawcy-hurtownika, bo on pakuje je w transport, to wina sprzedawcy, ze szkoda mu miejsca na regal z boxami i trzyma w kubkach, ba, nawet w nich sprzeda i na worku oszczednosc.


Dokladnie, to wina sprzedawcy, sa sklepy gdzie bojki plywaja tylko i wylacznie w akwariach. :)
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Awatar użytkownika
Quest1981
Narybek
Narybek
Posty: 40
Rejestracja: 8 grudnia 08, 15:23

Re: Konflikt?

Postautor: Quest1981 » 21 lutego 12, 14:47

Killifish pisze:Ale to nie wina dostawcy-hurtownika, bo on pakuje je w transport, to wina sprzedawcy, ze szkoda mu miejsca na regal z boxami i trzyma w kubkach, ba, nawet w nich sprzeda i na worku oszczednosc.


A gdzie ja obwiniam dostawcę? :) Dostarczy dostawca, a uderzyć po kieszeni trzeba sprzedawcę, co zresztą napisałem.

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Konflikt?

Postautor: Killifish » 21 lutego 12, 17:09

Z pierwszego akapitu twego poprzedniego posta wynika, ze to dostawcy przyczyniaja sie do tego ze bojki sa w kubkach, wytlumaczylem, ze to nie tak.
Trwaja prace nad odpowiednia ustawa, spokojna glowa, ale przy kazdej okazji zwracajcie uwage na to. Kropla drazy skale...
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
Quest1981
Narybek
Narybek
Posty: 40
Rejestracja: 8 grudnia 08, 15:23

Re: Konflikt?

Postautor: Quest1981 » 21 lutego 12, 19:05

Quest1981 pisze:A wręcz pogorszy, bo dostawcy zwiększą dostawy i jeszcze więcej Bojowników wyląduje w kubkach.
Gucios, jeśli chcesz robić ze znajomymi akcję pomocy Bojownikom w kubkach to umówcie się, że codziennie - co 2 dni któryś z Was pójdzie i powie, ze chce Bojownika, a potem gdy sprzedawca zaoferuję rybę z kubka powie, że z kubków ryb nie kupuje. Sprzedawca zrozumie, że na takim przechowywaniu rybek traci. Nie wiem, czy robienie awantur pomoże, choć kto wie. :D


Killifish pisze:Z pierwszego akapitu twego poprzedniego posta wynika, ze to dostawcy przyczyniaja sie do tego ze bojki sa w kubkach, wytlumaczylem, ze to nie tak.(...)

Nie uważam, żeby wynikało. A to, że dostawę robią dostawcy i oni wkładają je do kubków to chyba fakt? W kontekście tego co napisałem dalej, chyba jest jasne kto jest winny. Nie było czego tłumaczyć.

Słuchaj, dajmy spokój jałowej dyskusji bo trzeba będzie zamknąć kolejny wątek. Lubisz łapać za słówka. EOT

Killifish pisze:(...)Trwaja prace nad odpowiednia ustawa, spokojna glowa, ale przy kazdej okazji zwracajcie uwage na to. Kropla drazy skale...

Oby jak najszybciej, choć same prace nad ustawą w naszym kraju niestety jeszcze nie znaczą wiele. Jeszcze się okaże, że wprowadzą takie bzdury, że sami będziemy protestować.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości