Podłoże 80l

junior38
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 10 marca 12, 11:23

Podłoże 80l

Postautor: junior38 » 15 czerwca 12, 18:44

Hej, mam kilka malutkich zbrojników i ramirezek ... wcześniej trzymałem na dnie zwykłe kamyczki, jednak chciałbym je wymienić na jakiś konkretny żwirek czy piasek.
Czy ktoś mógłby mi doradzić co konkretnie zamówić i ewentualnie ile :?: z góry dziekuję

Lula007
Narybek
Narybek
Posty: 55
Rejestracja: 24 kwietnia 12, 11:57
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Podłoże 80l

Postautor: Lula007 » 15 czerwca 12, 20:01

Jak masz zbrojniki to taki z zaokrąglonymi krawędziami bo się pokaleczą... na pewno nie bazalt, piasek się nadaje. no i najlepiej of course naturalny. A jaka granulacja i kolor to już zależy jaki wystrój akwarium co najbardziej będzie pasować ;) Masz w akwa korzeń lub kokos ??

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Podłoże 80l

Postautor: Hunter » 15 czerwca 12, 20:45

Lula007 pisze:piasek się nadaje.

Zbroniki lubią podkopywać podłoże. Lepiej wybrać coś cięższego.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

junior38
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 10 marca 12, 11:23

Re: Podłoże 80l

Postautor: junior38 » 15 czerwca 12, 21:04

Lula007 pisze:Jak masz zbrojniki to taki z zaokrąglonymi krawędziami bo się pokaleczą... na pewno nie bazalt, piasek się nadaje. no i najlepiej of course naturalny. A jaka granulacja i kolor to już zależy jaki wystrój akwarium co najbardziej będzie pasować ;) Masz w akwa korzeń lub kokos ??

mam kokos :) i kawałek drewienka też się znajdzie.

Hunter pisze:Lepiej wybrać coś cięższego.

Hunter może jakieś konkrety ? :)

Używaj opcji Obrazek /Hunter
Ostatnio zmieniony 15 czerwca 12, 21:45 przez junior38, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Podłoże 80l

Postautor: Hunter » 15 czerwca 12, 21:51

Konkrety podała Lula007. Bazalt odpada, bo ma ostre krawędzie, granulacja i kolor dobierasz wg. własnego gustu. Proponuję granulację raczej drobną 2-3mm.

Idź na skład kamienia i wybieraj co Ci się podoba. Potem zapytaj co to za kamień i sprawdź czy jest rozpuszczalny. Informacje znajdziesz w sieci, a dla pewności możesz zapytać tutaj. Sam też przeprowadź test. Polej kamień octem, jeśli się pieni to odpada.

Nie rozumiem stwierdzenia z pierwszego postu "zwykłe" i "konkretny"? Więc jaki to konkretnie Cię interesuje?
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

junior38
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 10 marca 12, 11:23

Re: Podłoże 80l

Postautor: junior38 » 16 czerwca 12, 08:53

zwykłe - tzn. pierwsze lepsze kupione w zoologicznym, różnej wielkości, być może nawet 2-3 rodzaje
konkretny - jeden rodzaj, np. czarny bazalt 2-3 mm i ilościowo ile potrzebowałbym na 80l. (rozumiem że bazalt przy zbrojnikach odpada).

Awatar użytkownika
nvdante
Ryba
Ryba
Posty: 136
Rejestracja: 2 kwietnia 12, 18:11

Re: Podłoże 80l

Postautor: nvdante » 16 czerwca 12, 10:00

Co do ilości to zależy to od podstawy zbiornika, więc musiałbyś sam to obliczyć. Z tego co pamiętam są do tego odpowiednie kalkulatory. Ja u siebie przyjąłem raczej wizualne wyliczenie i dla podstawy 50x30 przyjmuję około 8 worków po 2kg + około 3-4 worki w zapasie ( wolę mieć grubsze podłoże niż nie mieć w co wkładać roślin ).
Co do granulacji to polecam to co Hunter ( 2-3mm ). Ładnie wygląda i moim zdaniem łatwiej wtedy jest sadzić roślinki.

Awatar użytkownika
adam5454
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 871
Rejestracja: 24 grudnia 11, 19:04
Lokalizacja: Kisielów

Re: Podłoże 80l

Postautor: adam5454 » 16 czerwca 12, 10:51

Ludzie po co wam jakieś kalkulatory?Wystarczy wiedzieć jak sie oblicza objętość graniastosłupa.

junior38
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 10 marca 12, 11:23

Re: Podłoże 80l

Postautor: junior38 » 16 czerwca 12, 14:07

właśnie przeglądam zdjęcia zbiorniczków i widzę, że osoby które trzymają glonojady korzystają z czarnego bazaltu ... szczerze powiedziawszy to czarny bazalt bardzo ładnie się prezentuje i coraz mocniej się nad nim zastanawiam.

Awatar użytkownika
adam5454
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 871
Rejestracja: 24 grudnia 11, 19:04
Lokalizacja: Kisielów

Re: Podłoże 80l

Postautor: adam5454 » 16 czerwca 12, 14:46

Daj piasek bazaltowy.IMHO ma mniejszą granulacje i nie będzie kaleczył zbrojnika.
A wogóle jaki to zbrojnik ?

junior38
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 10 marca 12, 11:23

Re: Podłoże 80l

Postautor: junior38 » 16 czerwca 12, 14:49

adam5454 pisze:A wogóle jaki to zbrojnik ?

zbrojnik niebieski

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 55 gości