Ryby barwione chemicznie! Tych ryb nie kupuj!

Awatar użytkownika
Blizniak2
Narybek
Narybek
Posty: 39
Rejestracja: 22 sierpnia 07, 08:40
Lokalizacja: Warszawa

Ryby barwione chemicznie! Tych ryb nie kupuj!

Postautor: Blizniak2 » 19 sierpnia 12, 21:28

Od pewnego czasu w sklepach zoologicznych możemy spotkać znane nam gatunki w niespotykanych dotąd kolorach. Mowa np. o Przeźroczkach Indyjskich, Danio pręgowanych i Pielęgnicach papuzich. Czy wiecie jak takie kolory są uzyskiwane?

Zarówno te pierwsze jaki i drugie już w młodym wieku posiadają bajecznie kolorowe barwy od żółci, pomarańczu, czerwieni do kolorów niebieskiego i fioletowego.

Wbrew zapewnień sprzedawców sklepowych nie są to wyselekcjowane egzemplarze, a ryby barwione chemicznie przez azjatyckich hodowców.
Niestety wraz z popularyzacją akwarystyki na rynek również polski trafiają takowe „dziwolągi” i co gorsze cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony hurtowni i sklepów zoologicznych. A co za tym idzie też klientów detalicznych którzy zaczynają swoją przygodę z akwarystyką.
Więcej: http://www.akwarium.info.pl/index.php?o ... Itemid=209
www.AKWARIUM.iNFO.pl
Codziennie nowa porcja wiadomości akwarystycznych
www.facebook.com/AKWARIUMiNFO - odwiedź nas na Facebooku

Lula007
Narybek
Narybek
Posty: 55
Rejestracja: 24 kwietnia 12, 11:57
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Ryby barwione chemicznie! Tych ryb nie kupuj!

Postautor: Lula007 » 20 sierpnia 12, 09:18

a ja głupia kupiłam kiedyś 6 takich różowych danio :( po paru miesiącach został jeden... ehhh człowiek uczy się na własnych błędach.

Awatar użytkownika
Kozub
Ryba
Ryba
Posty: 207
Rejestracja: 7 lutego 12, 12:30
Lokalizacja: Racibórz/Opole

Re: Ryby barwione chemicznie! Tych ryb nie kupuj!

Postautor: Kozub » 20 sierpnia 12, 11:04

Nawet u mnie w Racku takie dziwolągi są w jednym z zoologicznych...
Człowiek człowiekowi wilkiem, a zombie zombie zombie.

Asia08
Narybek
Narybek
Posty: 73
Rejestracja: 27 grudnia 11, 14:18
Lokalizacja: Skarżysko-Kam.

Re: Ryby barwione chemicznie! Tych ryb nie kupuj!

Postautor: Asia08 » 12 września 12, 18:44

Bardzo dobrze,że poruszyłeś ten temat.Przynajmniej teraz każdy kto wchodzi na tą stronę może wejść na ten post i się dowiedzieć jak oszukują nas hodowcy w Azji.Między innymi ja się dowiedziałam.I teraz wiem dlaczego według mnie piękne pielęgnice papuzie są takie jak na zdjęciu na stronie którą podałeś.Kolorowe jak słodkie drażetki.Ryby z pierwszego rzutu oka pięknie wyglądają,ale kiedy sobie przypomnę,że są barwione chemicznie od razu mnie odrzuca.Tu gdzie mieszkam jest hurtownia zoologiczna,są w niej pielęgnice papuzie,ale wydaje mi się,że są w naturalnym kolorze-kremowy,coś jak ludzka skóra.Mam nadzieje,że tych,nikt nie barwił chemicznie.Pozdrawiam wszystkich akwarystów.
120 l - Słodkowodne

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Ryby barwione chemicznie! Tych ryb nie kupuj!

Postautor: Hunter » 13 września 12, 11:12

Asia08 pisze:w niej pielęgnice papuzie,ale wydaje mi się,że są w naturalnym kolorze-kremowy

A moim zdaniem ryba, która została stworzona w laboratorium nie ma naturalnego koloru. Naturalny to taki, który stworzyła natura w środowisku naturalnym, a tych ryb w środowisku naturalnym nie znajdziesz.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Asia08
Narybek
Narybek
Posty: 73
Rejestracja: 27 grudnia 11, 14:18
Lokalizacja: Skarżysko-Kam.

Re: Ryby barwione chemicznie! Tych ryb nie kupuj!

Postautor: Asia08 » 13 września 12, 15:08

Hunter-masz racje.Zapomniałam,że ta ryba jest hybrydą :( choć szkoda bo to jak dla mnie piękna ryba.Kiedyś myślałam żeby je mieć w akwarium,ale jeszcze to dokładnie przemyśle.
120 l - Słodkowodne

D2shs
Narybek
Narybek
Posty: 89
Rejestracja: 9 czerwca 10, 10:49
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Ryby barwione chemicznie! Tych ryb nie kupuj!

Postautor: D2shs » 14 września 12, 09:14

W pracy mam przeźroczki i po ok 2 latach straciły barwę i teraz wyglądają naturalnie. A o tym, że one były sztucznie barwione, to dowiedziałem się od znajomego jak je zobaczył :czacha:

Asia08
Narybek
Narybek
Posty: 73
Rejestracja: 27 grudnia 11, 14:18
Lokalizacja: Skarżysko-Kam.

Re: Ryby barwione chemicznie! Tych ryb nie kupuj!

Postautor: Asia08 » 14 września 12, 15:42

Te rybki są śliczne - przeźroczki.Trudno je zabarwić bo są przeźroczyste no ale widać kłamcy mają swoje sposoby żeby nas oszukać na każdym kroku...
120 l - Słodkowodne

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Ryby barwione chemicznie! Tych ryb nie kupuj!

Postautor: Killifish » 17 września 12, 17:57

Na ZooBotanice 2012 była firma, która reklamowała się mocno i co znajdziemy w jej produktach?
A to:
http://www.azoo.pl/pl,9,5,130,produkty- ... ellet.html

Testowałem ich inne pokarmy i są słabe, ale tym czymś przestali dla mnie istnieć! :cons:
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ryby barwione chemicznie! Tych ryb nie kupuj!

Postautor: kuba!!! » 18 września 12, 15:53

Killifish,
oni jako pierwsi wprowadzili do handlu "barwione" ryby. Jest to Azjatycka firma która wprowadza na rynek różnego rodzaju preparaty np nawozy z hormonami. Czy tędy droga??? Nie mi to oceniać.

pozdrawiam
Obrazek

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Ryby barwione chemicznie! Tych ryb nie kupuj!

Postautor: Killifish » 18 września 12, 17:25

kuba!!! wiem wszystko co piszesz, ale to właśnie nam to oceniać.
Dostałem od nich kiedyś pokarmy na testy, nawet w PL ich jeszcze nie było. Oceniam je bardzo słabo, a tym czymś dla mnie są straceni.
Wiesz czemu takie firmy oceniam? Bo przez ich chęć zysku mamy wirusy, z którymi profesjonalna akwarystyka się spotyka.
Nie rozumiem, chowania głowy w piasek przed złem, które propagują. Do cholery, to nie nowa kolekcja butów a ryby. To, że brakuje w naszym kraju dobrego prawa to też fakt i takie wynalazki można ściągać, ale nie zamykaj oczu, właśnie nie tędy droga.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ryby barwione chemicznie! Tych ryb nie kupuj!

Postautor: kuba!!! » 19 września 12, 12:28

Killifish,
Każdy użytkownik ma swój rozum, i może wybrać. Prawda jest taka że firma AZOO została wprowadzona i wychwalona przez pewien sklep internetowy, w internecie (na forach) uznawane są te produkty za jedne z lepszych, choć ja sam uważam że są dość średnie.
Co do samej firmy to ja ich produktów nie sprzedaję, ponieważ preferuję inne firmy np. easy life.

Unia nie zabrania sprzedawać ryb barwionych strzykawką, modyfikowanych genetycznie itd. więc nie można też zabraniać użytkownikom kupować tych ryb. Dla Ciebie będzie to złe, dla kogoś dobre, a użytkownik lub kupujący jest po prostu ofiarą swojej niewiedzy na ten temat. Ja np. nie wiem jaki wpływ mają np. hormony jakie są w nawozie AZOO na ryby lub krewetki, sprzedający powie że żadne, ale chyba takich badań w Europie nikt nie przeprowadzał i nie wiem nawet czy jest napisane na opakowaniu jaki to hormon i w jakich ilościach jest tam dodawany. Po prostu nie kupuje bo właśnie nie jestem w stanie dowiedzieć się (instytucje naukowe Polskie) czy to jest przebadane i czy spełnia normy, bo trzeba pamiętać że to Azja i przepisy i normy są inne niż w Europie. Polecam też kupowanie produktów znanych firm europejskich bo to zawsze większa pewność co do jakości produktu i norm jakie on spełnia.
Obrazek

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Ryby barwione chemicznie! Tych ryb nie kupuj!

Postautor: Killifish » 19 września 12, 17:25

Unia akurat ma guzik do gadania, bo to prawa wewnętrzne krajów tu mają znaczenie. W UK nie kupisz modyfikowanych ryb.

Myślę, że wpisy nasze dadzą do myślenia tym, którzy to coś kupują, także takie ryby. Dlatego zależało mi na Twoim zdaniu.

Spokojnie, jest grupa osób, która walczy o poprawność w akwarystyce i się zajmiemy i tą firmą i jej produktami.
Pierwsze to zakaz sprzedaży ryb w kubkach transportowych i sprzedaży kuli, potem kolejne nieprawidłowości.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
Dawid
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1404
Rejestracja: 16 lutego 10, 18:05
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Ryby barwione chemicznie! Tych ryb nie kupuj!

Postautor: Dawid » 19 września 12, 18:11

Killifish pisze:sprzedaży kuli


Wujek sprzedawać mogą ;-) np. do Wabi kusy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Ryby barwione chemicznie! Tych ryb nie kupuj!

Postautor: Hunter » 19 września 12, 18:18

Doniczka z muchołówką umieszczona na kolorowym żwirku w kuli, bardzo ładnie prezentuje się na parapecie. :mrgreen: Tylko, żeby wszystko było pięknie, musi być podlewana wodą destylowaną/RO, bo inaczej zajdzie kamieniem, rdzą i glonem :]

Tak że... polecam kule :D
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości