Problem zolta woda w akwarium

matiias89
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 30 października 13, 19:38

Problem zolta woda w akwarium

Postautor: matiias89 » 30 października 13, 20:34

Witam wszystkich forumowiczow. Na wstepie chcialem powiedziec ze jestem poczatkujacym akwarysta;p

Od dwoch miesiecy zmagam sie z pewnym problemem, otoz co jakis czas woda w moim akwarium zmienia kolor na zolty, zielony, badz jest metna... Hmm moze zaczne od poczatku...

Jakies 4 miesiace temu zachcialo mi sie hodowli rybek ;p Zaczalem zglebiac rozne wiadomosci na ten temat noi ruszylem... Po krotce:

- zakupilem rozne ozdobki kamien, kokos i korzen (kamien wyszorowalem i 2x wygotowalem, kokos tez zostal 2x wygotowany), z korzeniem to troche inna sprawa, bo chcialem go najpierw namoczyc w mniejszym akwarium ktore mialem dla chomika kiedyss tam... moczyl sie miesiac (w miedzy czasie woda robila sie zolta i zielona i oczywiscie wymienialem na nowa) po jakims czasie woda przestala sie barwic i uznalem ze korzen gotowy do wsadzenia do wlasciwego akwarium co uczynilem...

- woda w butelkach, wiadrach sie odstala 3 tygodnie, potem dojrzewanie akwarium tez jakies 3 tygodnie
- filtry napowietrzacze tez byly
- zdecydwalem ze pora rybki zakupic, a ze gupiki przypadly mi do gustu to kupilem 6 sztuk na pocazatek

Po jakims czasie woda zaczela znowu byc zolta lub zielona, stwierdzilem ze trzeba wygotowac i korzen, niestety nie mam tak duzego gara zeby sie caly zmiescil... to zalewalem kilka razy wrzatkiem i dalej nie pomoglo....

Dokupilem drugi filtr wewnetrzny, a do pierwszego kaskadowego wklad carbolit (polecono mi w sklepie akwarystycznym) noi chodzilo jakis czas z tym... Potem zalegly mi sie slimaki i zaczely sie rozmnazac (moj blad przynioslem je na roslinach i widocznie zle rosliny wyplukalem) dodatkowo liscie roslin zaczely sie robic coraz ciemniejsze i takie wloski jakby zaczely sie pojawiac, w efekcie znowu woda sie zrobila kolorowa... Wywalilem rosliny bo myslalem ze to ich wina... wogole zamiast podmieniac wode zdecydowalem sie wkoncu calkiem ja wymienic... Ostatnio woda znowu mi sie zrobila zolta i jeden gupik zdechl a od wymiany wody minal niecaly miesiac... Przygladalem sie temu korzeniowi i strasznie zrobil sie ciemny... mysle ze zaczyna gnic i to on od poczatku robil mi szum w akwarium... Jak myslicie co moze byc tego powodem?

Akwarium 50L, filtr Aquael FNZ-1, aquael mini plus, grzalka 75w, czas naswietlania ok. 8h swietlowka 15w, obsada: 5 gupikow i 4 krewetki crystal red (w tym jedna w ciazy) - dokupilbym wiecej zwierzatek ale narazie chce zeby akwarium sie ustabilizowalo...


Dodam ze zwirek wygotowalem tez, temp w akwarium 25 stopni, podmianki wody co tydzien lub co dwa... w zaleznosci czy znowu woda mi sie nie zabarwia... Nizej zamieszczam foto obecne, jesli o czyms zapomnialem to najwyzej dopisze. Pomozcie ;/


Obrazek

czerwony - takiego koloru byl mniej wiecej caly korzen
niebieski - wyglada jakby zaczal gnic

Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Problem zolta woda w akwarium

Postautor: Hunter » 30 października 13, 20:47

Woda robi sie żółta od korzenia i od kokosa. Normalne. Przy obowiazkowych cotygodniowych podmianach 30% wody, w końcu przestanie. Woda mętna, to znak, że równowaga biologiczna zachwiana. Za dużo podmieniłeś wody, za dużó karmiłeś, wyczyściłeś media filtrujące. Wkład węglowy wyrzuć, bo działa jakieś 2-3 miesiące. Kaskadę zasyp bioceramiką. Na rurę ssącą załóż taką gąbkę jak masz w tym FAN mini.

Żywe rośliny to samo dobro :)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

matiias89
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 30 października 13, 19:38

Re: Problem zolta woda w akwarium

Postautor: matiias89 » 30 października 13, 22:06

To skad ciemniejace liscie i te wloski na lisciach?

W mini plusie jest plastik z dziurkami ;p No ale czy to dobre zakladac gabke?? Wtedy nie bedzie ssalo gowienek i smieci

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Problem zolta woda w akwarium

Postautor: deXter » 30 października 13, 22:33

matiias89 pisze:gowienek i smieci

Bo nie powinno z resztą gówienka i tak nie ogarnie ;]
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Problem zolta woda w akwarium

Postautor: Hunter » 31 października 13, 07:30

Jaki plastik z dziurkami? Daj zdjęcie.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Ajgor131
Narybek
Narybek
Posty: 83
Rejestracja: 5 października 11, 06:54

Re: Problem zolta woda w akwarium

Postautor: Ajgor131 » 31 października 13, 09:03

Jak się domyślam chodzi o obudowie na filtrze osłaniającej gąbkę,jeśli mowa o filtr wewnętrzny.Jeśli o kaskadę to rurkę zasysającą.

matiias89
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 30 października 13, 19:38

Re: Problem zolta woda w akwarium

Postautor: matiias89 » 31 października 13, 11:52

No tak o ta obudowe chodzi ;p

No to moze jeszcze spróbuje z roslinami, boje sie ze znowu pojawia sie te wloski i znowu sie bedzie cos pierdzielilo. Dodam ze do podloza nie sypalem zadnych odżywek ani nawozow, byc moze to bylo powodem?

Mialem rosline podobna do zabienicy (kryptokoryne - zwartke wilisa) bardzo ladna roslinka tylko potem wlasnie sie zrobila straszna ;/

http://img691.imageshack.us/img691/9346 ... gon355.jpg

cos w tym stylu... Gdzies czytalem ze problemow moze byc wiele... stosowalem i CO2 i ten carbolit i podmiany byly dosc czeste bo kolory mi sie zmienialy... wkoncu odpuscilem i wyciaglem ta rosline...

Moze polecicie jakas roslinke nie majaca duzych wymagan a przy tym jest dosc ladna?

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Problem zolta woda w akwarium

Postautor: deXter » 31 października 13, 13:14

Wszystkie zwartki, anubiasy, mikrosoria, nurzańce, żabienice :)
Często nadmiar glonów jest ze złego sposobu nawożenia, braków w nawożeniu.
Ja preferuje akwaria gęsto obsadzone chwastami :)
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

matiias89
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 30 października 13, 19:38

Re: Problem zolta woda w akwarium

Postautor: matiias89 » 4 listopada 13, 12:48

Bylem teraz na dlugim weekendzie u rodzicow, zostawilem akwarium 4 dni bez opieki... Przyjezdzam a tu kolejny gupik do gory brzuchem... a korzen jeszcze bardziej stal sie zielony... Woda wydaje sie byc klarowna... Nie wiem krewetki chodza normalnie, a juz drugi gupik padl... Zobaczymy jak teraz sprawa sie rozwinie bez korzenia, wydaje mi sie ze to on byl glownym prowokatorem moich problemow. Dam znac za jakis czas co z tego wyszlo. Jesli dalej tak bedzie to nastepny w kolei podejrzanym jest kokos... :niewiem:

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Problem zolta woda w akwarium

Postautor: Hunter » 4 listopada 13, 13:25

matiias89 pisze:Bylem teraz na dlugim weekendzie u rodzicow, zostawilem akwarium 4 dni bez opieki... Przyjezdzam a tu kolejny gupik do gory brzuchem...

A czego się spodziewałeś? Przecież nawet filtr masz niekompletny.
Piszesz, że nie masz gąbki, więc co ma filtrować wodę?
Napisz dokładnie jakie wkłady filtrujące masz w obu tych filtrach.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

matiias89
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 30 października 13, 19:38

Re: Problem zolta woda w akwarium

Postautor: matiias89 » 4 listopada 13, 13:57

Jak to niekompletny?

1. Fan mini - Gabka
2. kaskada - 2/5 komór carbolit, reszta gabka

Ja mowilem o rurze ssacej ze na niej nie mam gabki... w srodku sa wklady.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Problem zolta woda w akwarium

Postautor: Hunter » 4 listopada 13, 18:10

No to wyrażaj się jaśniej... Jak pisałem o FAN, a Ty mówisz, że w mini plusie jest rura z dziurkami... A co Ty tam masz jak nie FAN Mini Plus i kaskadę FZN1?

Zbadaj NO2 i NO3 bo moim zdaniem związki azotu za wysokie.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości