Rybki nie składają jajeczek

PawelKult
Narybek
Narybek
Posty: 38
Rejestracja: 19 listopada 14, 17:08

Rybki nie składają jajeczek

Postautor: PawelKult » 26 listopada 14, 18:33

Mam danio i gupiki z podbrzuszem wypełnionym ikrą i to już od co najmniej dwóch miesięcy, nie powinny już czasem złożyć jajeczek ? Czy coś im grozi jeśli tego w końcu tego nie zrobią ?

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Rybki nie składają jajeczek

Postautor: Hunter » 26 listopada 14, 18:45

Gupik jest jajożyworodny.
Skąd pewność, że danio nie jest na przykład przekarmione?
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

PawelKult
Narybek
Narybek
Posty: 38
Rejestracja: 19 listopada 14, 17:08

Re: Rybki nie składają jajeczek

Postautor: PawelKult » 26 listopada 14, 18:48

Mam dwa danio, jeden jest smukły jak węgorz drugi ma bardzo gruby brzuch ale chory nie jest, bardzo aktywna rybka. Karmione są tak samo w jednym zbiorniku

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: Rybki nie składają jajeczek

Postautor: Fatty » 26 listopada 14, 19:08

Ja mam Kardynałki, jeden jest sporo krąglejszy od reszty - po prostu jest bardziej żarłoczny.

Btw, Mogę jeść to samo i tyle samo co koleżanka ale ona będzie dalej chuda a mi pójdzie w biodra :P ;)
Are you sure, you want to exist?


PawelKult
Narybek
Narybek
Posty: 38
Rejestracja: 19 listopada 14, 17:08

Re: Rybki nie składają jajeczek

Postautor: PawelKult » 26 listopada 14, 19:18

Oceńcie sami, przed chwilą nagrałem gdzieś tam oba widać :)
https://www.youtube.com/watch?v=ijIrSwT ... vczpds7Fqg

onlyshot
Narybek
Narybek
Posty: 35
Rejestracja: 3 listopada 13, 17:25

Re: Rybki nie składają jajeczek

Postautor: onlyshot » 26 listopada 14, 19:29

Te grube danio to samiec... Wystrój akwarium przemilczę.

PawelKult
Narybek
Narybek
Posty: 38
Rejestracja: 19 listopada 14, 17:08

Re: Rybki nie składają jajeczek

Postautor: PawelKult » 26 listopada 14, 19:56

Czyli taki żarłok :)

Nie każdy jest profesjonalistą i dekoratorem, mi tam się podoba, znajomym też... wiem że nie ma porównania do pięknych zbiorników jakie widuje się na forum ale dopiero raczkuje w hodowli, może kiedyś...

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Rybki nie składają jajeczek

Postautor: Hunter » 26 listopada 14, 20:11

Nie chodzi o aranżację, tylko o zastosowane materiały. W tej chwili wyjmij wszystkie muszle, bo zawadzają wodę. Zadbaj też o roślinność, drobne podłoże i zredukuj obsadę do poprawnej. Zachowaj choć cień naturalności, a będzie dobrze dla tych ryb. Póki co, fundujesz im powolną śmierć w męczarniach.

Przejrzyj dział i pooglądaj jak wyglądają prawidłowe akwaria: http://www.aquaforum.pl/viewforum.php?f=40
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Kaef'son
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 893
Rejestracja: 27 stycznia 11, 19:08

Re: Rybki nie składają jajeczek

Postautor: Kaef'son » 26 listopada 14, 21:45

onlyshot pisze:Te grube danio to samiec...
Po czym wnioskujesz, że naikrzona samica jest samcem?

Co do tematu to niestety ale w tych warunkach ryby nie będą Ci się rozmnażać. Żyworódki wydadzą miot, ale zostanie zjedzony.

PawelKult
Narybek
Narybek
Posty: 38
Rejestracja: 19 listopada 14, 17:08

Re: Rybki nie składają jajeczek

Postautor: PawelKult » 26 listopada 14, 22:05

Muszle wyjąłem, nie wiedziałem ze źle wpływają na wodę... Co z podłożem ? Czy ze żwirem jest coś nie tak ? Co polecasz ? Jakie uwagi do obecnej obsady ?

Michał.M
Narybek
Narybek
Posty: 49
Rejestracja: 14 października 14, 19:35
Lokalizacja: Katowice

Re: Rybki nie składają jajeczek

Postautor: Michał.M » 26 listopada 14, 22:21

Jeśli chcesz utrzymać narybek to powinieneś zainwestować w żywe rośliny i dość gęsto obsadzić,inaczej narybek będzie tylko przystawką dla obecnej obsady.
Dodatkowo,to do utrzymania uchowku i samej obsady,składa się jeszcze wiele czynników (podstawy zakładania akwarium opisane na forum ze szczegółami).

PawelKult
Narybek
Narybek
Posty: 38
Rejestracja: 19 listopada 14, 17:08

Re: Rybki nie składają jajeczek

Postautor: PawelKult » 26 listopada 14, 22:34

Ogólnie to nie potrzebuje żeby rybki się rozmnażały, martwiłem się tylko o to czy tym "ciężarnym" się nic nie stanie.

onlyshot
Narybek
Narybek
Posty: 35
Rejestracja: 3 listopada 13, 17:25

Re: Rybki nie składają jajeczek

Postautor: onlyshot » 26 listopada 14, 23:02

Kaef'son pisze:
onlyshot pisze:Te grube danio to samiec...
Po czym wnioskujesz, że naikrzona samica jest samcem?



Nie wiem prawdopodobnie po tym ze hodowałem te ryby i bardzo je lubię i prawdopodobnie też po tym że samica całkiem inaczej się porusza ( w szczególności "naikrzona" ) i nie ma tak długich płetw jak samiec. Ta ryba jest po prostu przejedzona.

Do autora. Te zamki te dziwne cukierkowe kamienie i żwir -Niee ! tego w akwarystyce się nie stosuje i nie dlatego, że szkodzi rybom bo nie szkodzi, ale z czystej estetyki. Akwarium to ma być mały wycinek przyrody a twoje akwarium raczej się z tym mija choć wygląda na czyste i zadbane to jednak powinieneś zmienić wiele rzeczy oczywiście jeżeli tego chcesz bo to twoje akwarium. Może na początek poczytaj o akwariach low tech chyba od tego było by łatwo zacząć.

PawelKult
Narybek
Narybek
Posty: 38
Rejestracja: 19 listopada 14, 17:08

Re: Rybki nie składają jajeczek

Postautor: PawelKult » 26 listopada 14, 23:31

onlyshot pisze:Do autora. Te zamki te dziwne cukierkowe kamienie i żwir -Niee ! tego w akwarystyce się nie stosuje i nie dlatego, że szkodzi rybom bo nie szkodzi, ale z czystej estetyki. Akwarium to ma być mały wycinek przyrody a twoje akwarium raczej się z tym mija choć wygląda na czyste i zadbane to jednak powinieneś zmienić wiele rzeczy oczywiście jeżeli tego chcesz bo to twoje akwarium. Może na początek poczytaj o akwariach low tech chyba od tego było by łatwo zacząć.


Rozumiem cię doskonale, też bardzo podobają mi się akwaria naturalne, z żywymi roślinami. Ale ja dopiero rozpocząłem przygodę, wciągam się coraz bardziej, wydaje coraz więcej pieniędzy na to i pewnie w końcu zrobię coś bardziej naturalnego. Żwir taki miałem wraz z pierwszym akwarium jakie dostałem, co masz na myśli, inny rodzaj podłoża czy inny żwir ze sklepu akwarystycznego ?

onlyshot
Narybek
Narybek
Posty: 35
Rejestracja: 3 listopada 13, 17:25

Re: Rybki nie składają jajeczek

Postautor: onlyshot » 27 listopada 14, 00:04

Dobrze, że rozwijasz swoje zainteresowanie akwarystyką nic tak człowieka nie otwiera na naturę ,uspokaja i relaksuje jak akwarium co do wydawania kasy to nie o to chodzi w akwarystyce przynajmniej mi . Ja np nie przepadam za tymi sztucznymi akwariami pędzonymi na maxa co2 nawozami i światłem 1w/l sam to przerabiałem i podziękuje bo zrozumiałem ze za tym idzie wielka kasa i ciągły niedosyt. Co do żwiru załączę Ci ten który mi najbardziej w oko wpadł nie za ciemny nie za jasny frakcja jakiej używam to 1.0-3.0 całkiem spoko jest też czarny bazalt rośliny na tle dość ciemnego żwiru prezentują się bardziej żywo ale to tylko moje zdanie. Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości