Amwarium po restarcie "mleko"

LemonHaze
Narybek
Narybek
Posty: 72
Rejestracja: 17 lipca 19, 10:23

Amwarium po restarcie "mleko"

Postautor: LemonHaze » 18 listopada 19, 12:39

Witam,

2 dni temu był zrobiony restart mojego akwa od zera, zmiana całej aranżacji, alee mam oto takie nie ciekawe "mleczko" jak pierwszy raz zakładałem akwarium nie było problemu z tym godzina dwie i nie było tego efektu... co jest tutaj źle? Że to nadal sie utrzymuje co z tym zrobić? Pomocyyy!!

Niżej fotki:

https://ifotos.pl/zobacz/201911181_qaheane.jpg

https://ifotos.pl/zobacz/201911181_qaheanw.jpg

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Amwarium po restarcie "mleko"

Postautor: Hunter » 18 listopada 19, 14:29

Nic nadzwyczajnego się nie dzieje. Jeśli zapoznałeś się z pojęciem cyklu azotowego o którym wspominałem jeszcze przed Twoim restartem to powinieneś już znać przyczynę. Akwarium dojrzewa.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

LemonHaze
Narybek
Narybek
Posty: 72
Rejestracja: 17 lipca 19, 10:23

Re: Amwarium po restarcie "mleko"

Postautor: LemonHaze » 18 listopada 19, 14:33

Czyli nic mi nie zostaje tylko czekać ? dodam też, że dziś dodałem preparat Tropicala bactoactive, a teraz tak ogólnie co sądzicie o mojej nowej aranżacji ? coś byście dodali, ujęli ?

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Amwarium po restarcie "mleko"

Postautor: jurkin » 18 listopada 19, 15:40

Ja bym dodał roślin, dużo.

LemonHaze
Narybek
Narybek
Posty: 72
Rejestracja: 17 lipca 19, 10:23

Re: Amwarium po restarcie "mleko"

Postautor: LemonHaze » 18 listopada 19, 15:53

Są posadzone właśnie na zdjeciu może mało widać... przez te mleczko... ale ogólnie sporo tego posadzilem wszystkiego czekam na efekt aż trochę podrośnie to wszystko wtedy ewentualnie coś jeszcze dodam heh

LemonHaze
Narybek
Narybek
Posty: 72
Rejestracja: 17 lipca 19, 10:23

Re: Amwarium po restarcie "mleko"

Postautor: LemonHaze » 18 listopada 19, 16:43

Od razu tu napisze bo nie wiem co z tym zrobic a mianowicie trochę tego nie przemyślałem i gdy zalałem wodą akwarium to zapomniałem obciążyć korzeni no i niestety wypchało mi je do góry po czym trochę ziemi dostało sie na powierzchnie... nie chciałabym od nowa tego robic i czy odmulacz powciąga tą ziemię? Bo teraz zbytnio estetycznie to nie wygląda jak na białym piasku leżą okruchy czarnej ziemi.... załamka po prostuuu....

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Amwarium po restarcie "mleko"

Postautor: Hunter » 18 listopada 19, 17:38

Zbierz ziemie wężem do odmulania akwarium i w kibel razem z wodą.
Obrazek
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

LemonHaze
Narybek
Narybek
Posty: 72
Rejestracja: 17 lipca 19, 10:23

Re: Amwarium po restarcie "mleko"

Postautor: LemonHaze » 18 listopada 19, 18:02

Piasku mi nie wciągnie?

Możecie mi jeszcze powiedzieć ile dziennie wlewać nawóz plant gainer classic do zbiornika 54L ? Nie chciałbym przesadzić z tym nawożeniem a za bardzo nie wiem jak to wyliczyć, żeby wyszła mi dzienna dawka??

I jeszcze jedno ciągle mam taki nalot ma szybach białych, myślę, że może to być od kamienia łupka białego czy to zejdzie samo czy sam to musze wyczyścić ?

https://ifotos.pl/zobacz/201911190_qahwrww.jpg
Ostatnio zmieniony 19 listopada 19, 15:14 przez Hunter, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Używaj opcji "Edytuj".

LemonHaze
Narybek
Narybek
Posty: 72
Rejestracja: 17 lipca 19, 10:23

Re: Amwarium po restarcie "mleko"

Postautor: LemonHaze » 19 listopada 19, 09:09

Możecie mi jeszcze powiedzieć ile dziennie wlewać nawóz plant gainer classic do zbiornika 54L ? Nie chciałbym przesadzić z tym nawożeniem a za bardzo nie wiem jak to wyliczyć, żeby wyszła mi dzienna dawka??

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Amwarium po restarcie "mleko"

Postautor: jurkin » 19 listopada 19, 10:26

A to od środka? Przetszyj to gąbką do mycia naczyń, nową:). Podłoże jakoś tak dziwnie wygląda, strasznie nie naturalnie, ale kto co lubi :)

LemonHaze
Narybek
Narybek
Posty: 72
Rejestracja: 17 lipca 19, 10:23

Re: Amwarium po restarcie "mleko"

Postautor: LemonHaze » 19 listopada 19, 10:31

jurkin pisze:A to od środka? Przetszyj to gąbką do mycia naczyń, nową:). Podłoże jakoś tak dziwnie wygląda, strasznie nie naturalnie, ale kto co lubi :)



Czemu nie naturalnie ? mam szary żwirek pod nim ziemia do kaktusa no i plaża obok dla kirysków, no a z tym nawożeniem jak zrobić? nawóz to PG CLASSIC i dziennie jaką dawkę do 54L baniaczka mogę podać ?

Z góry dzięki za info wyżej jakby co są zdjęcia całego zbiorniczka

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Amwarium po restarcie "mleko"

Postautor: jurkin » 19 listopada 19, 14:11

No właśnie o ten kolor mi chodziło, chyba że zdjęcie przeklamuje, a na żywo to inaczej wygląda, ale to moje osobiste animozje, i nimi się nie przejmuj :)
Na start akwarium można lać carbo i potas, inne nawozy na razie bym nie dawał, w ziemi są, i jak jeszcze dolejesz do wody to plaga gwarantowana.

Edt; Jaką lampę kupił?
Ostatnio zmieniony 19 listopada 19, 20:21 przez jurkin, łącznie zmieniany 1 raz.

LemonHaze
Narybek
Narybek
Posty: 72
Rejestracja: 17 lipca 19, 10:23

Re: Amwarium po restarcie "mleko"

Postautor: LemonHaze » 19 listopada 19, 14:55

Lampę mam BELKA AQUA LED HAPPET 18W, mam zamiar jeszcze tam dodać parę niebieskich diod,
no dobra, ale jak stosować ten Plant Gainer Classic ?
wolałbym go stosować codziennie po małej dawce, ale właśnie ta mała dawka to ile ? 2 kliknięcia ? 3 ? z tego co wiem jedno kliknięcie to 1ml na 4L wody właśnie tak żeby mi tam plaga się nie zrobiła...
Mam jeszcze jedno pytanie czy jak kamień napowietrzający wsadzę w ziemię to będzie dobrze ? czy lepiej gdzieś pod kamień go schować ? bo na daną chwilę leży za korzeniem na żwirku :P.

aaa i czy jak dodam bactoactive i uzdatniacz do wody to nic się nie stanie ? chyba raczej można te dwa że tak nazwę suplementy wody zmieszać ze sobą ?

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Amwarium po restarcie "mleko"

Postautor: Hunter » 19 listopada 19, 15:24

no dobra, ale jak stosować ten Plant Gainer Classic ?

A po cholere chcesz to stosować? Masz w akwarium trzy badyle na krzyż, tam nie ma co nawozić.
Nawozy służą do nawożenia akwariów roślinnych. Kliknij tutaj i porównaj zdjęcia tych akwariów ze swoim. Dostrzegasz różnicę w ilości zieleni? :wink:
aaa i czy jak dodam bactoactive i uzdatniacz do wody to nic się nie stanie ? chyba raczej można te dwa że tak nazwę suplementy wody zmieszać ze sobą ?

A możesz przestać lać chemię na potęgę do tego akwarium?
Tobie tłumaczyć jak grochem o ścianę. Im mniej niepotrzebnej chemii tym lepiej. Zapomnij o swoim akwarium na dwa tygodnie. Po dwóch tygodniach woda wyklaruje się.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

LemonHaze
Narybek
Narybek
Posty: 72
Rejestracja: 17 lipca 19, 10:23

Re: Amwarium po restarcie "mleko"

Postautor: LemonHaze » 19 listopada 19, 15:32

Co do roślin to jest ich tam trochę na prawdę może na zdjęciu tego jeszcze nie widać, ale za tydzień dodam nowe zdjęcie myślę, że coś juz podrośnie :) trawa jest posadzona też po całym zbiorniku no oprócz plaży dla kirysków na korzeniu też jest trochę tego no, ale to jeszcze wszystko maleństwa, że tak ujmę, ale nawet na przyszłość żebym widział jak to stosować w niewielkiej ilości ale codziennie ? dowiem się w końcu ? czy słabo ?
a co do chemii to jak na daną chwilę to lałem tylko w pierwszy dzień ten actobactive nic więcej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości