Brzanki sumatrzańskie- opór do tarła.

R89R
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 7 czerwca 21, 16:14

Brzanki sumatrzańskie- opór do tarła.

Postautor: R89R » 9 czerwca 21, 08:42

Na początku chciałbym serdecznie przywitać wszystkich jako nowy uczestnik na tym forum :) Pokrótce więc przedstawię swoje akwarium ogólne, a następnie przejdę do rzeczy.

Obecne moje główne akwarium ogólne to standardowe 240L, mocno zarośnięte (90% to bujna bakopa, dodatkowo niskie kryptokoryny, jedna niewielka żabienica, 3 sadzonki małych anubiasow, jeden spory wysoki korzeń, 10malych drobnych korzeni, kilka kamieni.

Podłoże to cienka warstewka piasku na spodzie jako ochrona przed ew porysowaniem, następnie drobny żwirek rzeczny(zdecydowana większość) i na wierzch wysypany bazalt, gdyż czarne podłoże najładniej komponuje się z roślinami.

Filtracja to: zewnętrzny Aquael UltraFilter 1200 i media w nim to: od dołu (gąbka gruba, wata, ceramika, ceramika)filtr wewnętrzny to: Aquael Turbo 1000, a jego media to: gąbka gruba standardowego wymiaru + 2 koszyki z ceramika.

Oświetlenie: 1x Retrofit leddy tube 18w plant + 2x Retrofit leddy tube 16w plant. Obsada tego zbiornika to 12x brzanka sumatrzańska, 10x mieczyk czerwony, harem kakadu (1+3). Wszystkie rybki zdrowe, w świetnej kondycji, ruchliwe, energiczne. Każda jedna sztuka wygląda na super szczęśliwą. Od dawna zamierzałem zabrać się za odchowanie swojego własnego stadka brzanek. A że w pracy mam dwa zbiorniczki 22L z full osprzętem, to postanowiłem, że teraz właśnie to zrobię. Akwaria urządzone podobnie do ogólnego 240, oczywiście na miarę możliwości ich pojemności. Żeby nie przedłużać, to od razu dodam że postąpiłem wg zaleceń klasycznych opisanych w Internecie. Niestety, po około 4 próbach, żadna z wybieranych par nie wytarła się nawet a przynajmniej tak mi się wydaje, gdyż samica jest cały czas gruba... Błagam o porady tylko i wyłącznie doświadczonych hobbystów/specjalistów. Czekam i z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Brzanki sumatrzańskie- opór do tarła.

Postautor: Hunter » 23 czerwca 21, 12:14

Witaj na forum ;)

Żeby nie przedłużać, to od razu dodam że postąpiłem wg zaleceń klasycznych opisanych w Internecie.

Czyli? :D Opisz co dokładnie robisz, jak, jakie parametry wody ect. Inaczej będzie ciężko pomóc w skorygowaniu Twoich działań.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 106 gości