Pytania od początkującego akwarysty

Mord3001
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 19 lutego 21, 22:18

Pytania od początkującego akwarysty

Postautor: Mord3001 » 18 czerwca 21, 17:46

Pytanie 1
Zakup używanego filtra kubełkowego do akwarium 112l czy to się opłaca czy filtr nie będzie za mocny i czy można kupić używany filtr kubełkowy?
Pytanie 2 czy oświetlenie LEDDY TUBE RETRO FIT SUNNY 16W Sunny 6500K wystarczy na jakieś najprostsze rośliny?
Pytanie 3 Czy woda do podmianek musi odstawać czy nie bo spotkałem się z wieloma różnymi opiniami?
Edit mam jeszcze kilka pytań
Jak polecacie w filtrze kubełkowym z trzema koszykami rozmieścić wkłady?

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Pytania od początkującego akwarysty

Postautor: Hunter » 20 czerwca 21, 20:35

ad1: jeśli źródło z którego kupujesz filtr jest pewne i sprawdzone i masz pewność, że sprzęt jest dobrym stanie, a nie jakiś truposz z OLX za grosze to zakup używanego ma sens.
ad2: tak, wystarczy na proste i niewymagające rośliny.
ad3: woda na podmianę powinna być wolna od chloru i posiadać temperaturę pokojową. Najprościej i najtaniej jest wlać ją do wiadra dzień przed podmianą i poczekać aż samodzielnie uwolni chlor i ogrzeje się. Woda bez chloru i o temp pokojowej nie wymaga wcześniejszego odstawiania, więc jeśli posiadasz np swoją studnię z wodą nie musisz jej odstawiać.
ad4: na pierwszym od dołu wkłady mechaniczne (gąbki, włóknina) na dwóch kolejnych Bio-Wkład Lawa Wulkaniczna, lub jakaś dobrej jakości droższa ceramika. Istotne jest, żeby najpierw wyłapać mechaniczne zanieczyszczenia na gąbkach, a następnie przepuścić wodę przez lawę poddając ją filtracji biologicznej.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Mord3001
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 19 lutego 21, 22:18

Re: Pytania od początkującego akwarysty

Postautor: Mord3001 » 23 czerwca 21, 16:54

Dziękuję

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 89 gości