Nawozenie

Largo
Narybek
Narybek
Posty: 40
Rejestracja: 7 listopada 14, 08:06

Re: Nawozenie

Postautor: Largo » 22 kwietnia 15, 14:49

o bym zapomnial sluchajcie doradzcie mi jakie rosliny najlepiej kupowac in vitro, w koszyczkach czy z przycinki doradzcie mi bo nie wiem

Awatar użytkownika
Brajanero
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 788
Rejestracja: 4 marca 14, 19:32

Re: Nawozenie

Postautor: Brajanero » 22 kwietnia 15, 14:49

tołdi pisze:
A moim zdaniem nie warto podawać wszystkiego od początku

Bo?

Doczytaj post .
Może od pierwszego dnia lejmy pełne dawki ,przecież rośliny już minute po zasadzeniu wykształcają system korzeniowy i wręcz pożerają substancje odżywcze ?
Largo pisze:o bym zapomnial sluchajcie doradzcie mi jakie rosliny najlepiej kupowac in vitro, w koszyczkach czy z przycinki doradzcie mi bo nie wiem

Polecam popytać na forach.
Jeżeli chcesz to mogę podesłać trochę chwastów z przycinki .
Largo pisze:a co do ryb to ile gupikow moge zakupic do takiego akwarium czy np 10 smic i 5 samcow wystarczy i np 8 otoskow i slimaki glonozerne , no i drugie moje pytanie czy neony sie tak samo szybko rozmnazaja co gupiki chodzi mi o ta malutka odmiane neonkow no i czy moge krewetki wsadzic do tego akwarium czy raczej pozostac przy rybach a np kupic 30 l kostke i tam zrobic krewetkarium
'
Obsadę dobieramy pod parametry wody jakie możemy im zagwarantować .
Neony niechętnie się rozmnażają .
Ostatnio zmieniony 22 kwietnia 15, 15:14 przez Brajanero, łącznie zmieniany 1 raz.
Daj człowiekowi rybę a nakarmisz go na jeden dzień ,daj mu zatrutą rybę a nakarmisz go do końca życia.
Belka LED
Mój kawałek natury.

tołdi

Re: Nawozenie

Postautor: tołdi » 22 kwietnia 15, 15:06

Brajanero pisze:Doczytaj post .

o to Ci chodzi
Brajanero pisze:Potas słyszałem również różne teorie ,ale podawanie od początku nie zaszkodzi ,a mikro i macro mogą sie skumulować i namieszać .

Tak,samo nie zaszkodzi podawanie pozostałych nawozów od początku,oczywiście należy zacząć od dawek minimalnych.
Może od pierwszego dnia lejmy pełne dawki ,przecież rośliny już minute po zasadzeniu wykształcają system korzeniowy i wręcz pożerają substancje odżywcze ?

Aż tak cyniczny jesteś??Zostawię to bez komentarza
Polecam Ci lekturę na wieczór
http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... 347#166347

Largo pisze:a co do ryb to ile gupikow moge zakupic do takiego akwarium czy np 10 smic i 5 samcow wystarczy i np 8 otoskow i slimaki glonozerne

Do Twojego akwa radził bym Ci 3 samce+7samic.Ale jeśli chcesz mieć też otoski,to zrezygnuj ze slimaków.Otoski są świetnymi glonożercami ;-)
Largo pisze:o bym zapomnial sluchajcie doradzcie mi jakie rosliny najlepiej kupowac in vitro, w koszyczkach czy z przycinki doradzcie mi bo nie wiem

Ja radził bym Ci zakupić rośliny w koszyczkach,gdyż łatwiej się adoptują i w akwarium niż rośliny in-vitro.

Largo
Narybek
Narybek
Posty: 40
Rejestracja: 7 listopada 14, 08:06

Re: Nawozenie

Postautor: Largo » 22 kwietnia 15, 15:20

rozumiem a mam pytanie czy jesli czegos nie bede wiedzial to czy moge tutaj pytac czy nie

Awatar użytkownika
Brajanero
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 788
Rejestracja: 4 marca 14, 19:32

Re: Nawozenie

Postautor: Brajanero » 22 kwietnia 15, 15:22

Largo pisze:rozumiem a mam pytanie czy jesli czegos nie bede wiedzial to czy moge tutaj pytac czy nie

Jasne od tego jest to forum ;-)
Daj człowiekowi rybę a nakarmisz go na jeden dzień ,daj mu zatrutą rybę a nakarmisz go do końca życia.
Belka LED
Mój kawałek natury.

Largo
Narybek
Narybek
Posty: 40
Rejestracja: 7 listopada 14, 08:06

Re: Nawozenie

Postautor: Largo » 22 kwietnia 15, 15:55

jak tylko zaczne aktywowac baniaczek bede robil zdjecia i bede wstawial na forum

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Nawozenie

Postautor: Hunter » 22 kwietnia 15, 16:11

Nawozy czasami warto podawać od razu a czasami nie. Zależy jakie to rośliny, ile ich jest i jakie światło. Istnieją przecież baniaki typowo roślinne BEZ dozowania sztucznych nawozów. Przykładem jest akwarium LT jak i też akwaria HT z wodą na podmianę bogatą w nawozy.

W przypadku Blue-Line przy oświetleniu mniej więcej do 0,5w/l w przeliczeniu na świetlówki potas zawarty w nawozie Macro wystarcza. Jeśli światła mamy więcej, a rośliny szybko rosnące to mogą wystąpić niedobory potasu.

Ponieważ nie znam danych na temat wymiarów akwarium, ilości roślin i mocy oświetlenia to nie powiem nic sensownego, ale dodam że w pierwszym tygodniu, a nawet dwóch przy średnim oświetleniu nie ma co przesadzać z nawożeniem, bo rośliny i tak dopiero aklimatyzują się, więc jak jest dostępny Potas osobno to można zacząć nawozić tylko nim.

Plus do tego Carbo od pierwszego dnia istnienia akwarium.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Nawozenie

Postautor: Sance » 25 kwietnia 15, 19:01

Largo pisze:tak zdiagnozowanu u mnie raka potworniaka zlosliwego z przezutami

Taki mały offtop. Przykro to słyszeć. Dobrze że się nie poddajesz zakładasz nowe akwarium, patrzysz w przyszłość - tak trzymaj a będzie dobrze.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości