Jaki filtr do 200 zł?

LYZKA
Ryba
Ryba
Posty: 239
Rejestracja: 23 marca 14, 15:01

Jaki filtr do 200 zł?

Postautor: LYZKA » 5 lipca 15, 15:00

Zastanawiam się nad zmianą filtra w moim 25l akwa. Teraz mam kaskadowy aquael fan 3. Wysluzyl się już, strasznie halasuje, że spać się nie da ;/. Na dodatek słabo spełnia swoją rolę. Myślałam nad jakimś zewnetrzym. Konkretnie aquael midikani 800. Co o nim myślicie? A może coś innego do 200 zł? Będę zamawiać z allegro, więc dobrze by było żeby nie wyszło ponad ta granice, koszty dostawy są do 20zl przeważnie, a nie chce dopłacać. W przyszłości może trochę powieksze akwa, ale to dalekie plany :]. Jakieś propozycje?
„Największym powodem do chwały nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że potrafimy się po upadku podnieść.” /Konfucjusz/

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Jaki filtr do 200 zł?

Postautor: Tomekł » 5 lipca 15, 15:02

To malutkie akwarium, spokojnie wystarczy ci kaskada. Możesz kupić jakiś większy model, będzie więcej miejsca na wkłady a i w większym akwarium spełni swoją rolę. Pomyśl np. o Aquaelu FZN3.

LYZKA
Ryba
Ryba
Posty: 239
Rejestracja: 23 marca 14, 15:01

Re: Jaki filtr do 200 zł?

Postautor: LYZKA » 5 lipca 15, 15:19

Ptfu właśnie ten model mam :D przepraszam za wprowadzenie w błąd. W przyszłości może trochę większe akwa zrobię dlatego myślę nad zewnętrznym filtrem. Podobno takie są trwalsze :)
„Największym powodem do chwały nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że potrafimy się po upadku podnieść.” /Konfucjusz/

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Jaki filtr do 200 zł?

Postautor: Hunter » 5 lipca 15, 16:19

LYZKA pisze:Podobno takie są trwalsze

Raczej nie znajdziesz kubełka za 200zł, który byłby solidniejszy od kaskady Aquaela FZN3.
Jakie miałby być to "większe akwarium"? FZN3 spokojnie możesz założyć nawet do 100l.

Co znaczy, że FZN3 "słabo spełnia swoją rolę" w 25l akwarium? Jesteś pewna, że to wersja numer 3 a nie na przykład 1? ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

LYZKA
Ryba
Ryba
Posty: 239
Rejestracja: 23 marca 14, 15:01

Re: Jaki filtr do 200 zł?

Postautor: LYZKA » 5 lipca 15, 16:37

Tak 3, teraz to nie pomyłka ;). Fitltr ma już z 6-7 lat pewnie, zużył się trochę. Słabo już wodę filtruje. A akwarium dokładnie nie wiem na pewno nie większy od 200l. Tak 112-200. Nie wiem dokładnie jeszcze :). Więc drugi raz tą kaskade kupić?
„Największym powodem do chwały nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że potrafimy się po upadku podnieść.” /Konfucjusz/

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Jaki filtr do 200 zł?

Postautor: osama » 5 lipca 15, 19:13

LYZKA, poważnie nie umiesz policzyć pojemności akwarium??? 25 a 200 to różnica. Wzór na objętość prostopadłościanu nie jest Ci znany?????
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
luki174
Ryba
Ryba
Posty: 395
Rejestracja: 11 lutego 15, 11:24
Lokalizacja: Jasło

Re: Jaki filtr do 200 zł?

Postautor: luki174 » 5 lipca 15, 19:22

osama,
Ale on w przyszlosci myśli nad zakupem większego zbiornika do 200 litrow ;)
Przynajmniej ja tak to zrozumiałem :D
"Nie spieraj się z idiotą,
ktoś patrzący z boku
mógłby was pomylić..."
-Daniel Boorstin

LYZKA
Ryba
Ryba
Posty: 239
Rejestracja: 23 marca 14, 15:01

Re: Jaki filtr do 200 zł?

Postautor: LYZKA » 5 lipca 15, 19:30

osama pisze:LYZKA, poważnie nie umiesz policzyć pojemności akwarium??? 25 a 200 to różnica. Wzór na objętość prostopadłościanu nie jest Ci znany?????

Nie rozumiem czemu tak się bulwersujesz i robisz głupiego z człowieka. Napisze jeszcze raz :). Aktualnie mam akwarium o pojemności 25l i filtr Aquael FZN-3, który jest w rozsypce. Chce go zmienić na jakiś kubełkowy filtr, o większym przepływie, z powodu prawdopodobnej zmiany w przyszłosci na większy zbiornik. Nie wydaje mi się, że jakoś to skomplikowanie napisałam wcześniej, no ale ok. Więc jakieś jeszcze propozycje?
„Największym powodem do chwały nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że potrafimy się po upadku podnieść.” /Konfucjusz/

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Jaki filtr do 200 zł?

Postautor: osama » 5 lipca 15, 19:39

LYZKA pisze:Więc jakieś jeszcze propozycje?
Trudno będzie Ci skręcić filtr do 25l taki, żeby dał radę pracować w 200l.

LYZKA pisze:Nie wydaje mi się, że jakoś to skomplikowanie napisałam wcześniej
Świętuję coś, może to ja mam problemy ze zrozumieniem :mrgreen:

E901 za 280zł kupisz, da radę go tak skręcić, żeby w 25l funkcjonował. Obsłużyć jest w stanie sam 160l.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Jaki filtr do 200 zł?

Postautor: barttsw » 5 lipca 15, 19:40

Chce go zmienić na jakiś kubełkowy filtr


do 200 nie kupisz pozadnego kubla jedynie chinola

pozatym filtracje dobiera sie do obsady

LYZKA
Ryba
Ryba
Posty: 239
Rejestracja: 23 marca 14, 15:01

Re: Jaki filtr do 200 zł?

Postautor: LYZKA » 5 lipca 15, 19:51

Obsada w 25l to same krewetki. W większym akwa może neonki. A ten midikani nie nada się np. w 100l? Ewentualnie bedę musiała sobie dorobić i dołożyć do czegoś droższego :D :D.
„Największym powodem do chwały nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że potrafimy się po upadku podnieść.” /Konfucjusz/

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Jaki filtr do 200 zł?

Postautor: barttsw » 5 lipca 15, 19:55

obsade dobiera sie do parametrow wody
filtracje do obsady
lepiej dolozyc i kupic cos dobrego tupu JBL EHEIM FLUVAL

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Jaki filtr do 200 zł?

Postautor: Hunter » 5 lipca 15, 20:26

LYZKA pisze:A ten midikani nie nada się np. w 100l?

To już rozsądniej będzie zaopatrzyć się w nowy FZN3.
Chcesz filtr o większym przepływie; midikani 800 - 800l/h, FZN3 - 1200l/h, gdzie tu logika? :P
Na FZN 3 spokojnie możesz postawić 200l baniak, na midikani 800 już nie. Kubelki wcale nie są takie super jak się wydaje... Wybierając pomiędzy zewnętrzną kaskadą, a kubełkiem rozsądniej jest zaopatrzyć się w kaskadę, jednak nie wszyscy lubią wieszać sprzęt na szybie akwarium i ciąć pół pokrywy.
Kubełki są duże, ciągną więcej prądu, a awaria uszczelek może skończyć się zalanym mieszkaniem.

Nie wiem co masz z tym filtrem, ale coś mi to podejrzanie wygląda :P Jeśli chodzi głośno to może wirnik wybity? Albo powietrze zaciąga? Jeśli kiepsko tłoczy wodę, to może wkłady kiepskie? Jakie wkłady i kiedy wymieniane?
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Setrion
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 20 stycznia 15, 13:03

Re: Jaki filtr do 200 zł?

Postautor: Setrion » 5 lipca 15, 21:50

Ja w swojej 30 mam ninikami 80 i jestem zadowolony. Jedyny minus, który widzę to początkowy start filtra. musisz go całego zalać woda razem z wężami. Bo w takim zbiorniczkach jak my mamy to pompę na zewnątrz raczej wystawić musisz. Ale potem u mnie chodzi jak tra la mam go w pokoju gdzie spie i po prost go nie słyszę. Akwa mam jakieś 4 metry od łoża :grin: Ma trzy wkłady pojemne regulacje przepływu wody. jest malutki i tani z tych dwóch stówek to Ci jeszcze zostanie :D
Nie będziesz używał akwarium bez grzałki, filtra roślin i oświetlenia.
Nie będziesz kupował rybek na chybił trafił.
Pamiętaj aby dzień podmiany wody był dniem świętym.

LYZKA
Ryba
Ryba
Posty: 239
Rejestracja: 23 marca 14, 15:01

Re: Jaki filtr do 200 zł?

Postautor: LYZKA » 6 lipca 15, 23:05

Wkład to pumeks na dole w kostki podzielony, a na to wata akwarystyczna. Wymieniam jak są brudne, czyli co 2-3 miesiące. Nie wiem dokładnie co z nim jest ;/. głośno chodzi, mam na tej rurce zaczepioną siatkę (do łowienia ryb :D ). Ale raz w tyg. ją czyszczę i nawet jak nie jest brudna, to słabo wodę filtruje.
Ps. nie mam pokrywy profesjonalnej, jedynie pleksę już wyciętą ;P.
„Największym powodem do chwały nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że potrafimy się po upadku podnieść.” /Konfucjusz/

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości