Moje pierwsze akwarium

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: slaeer » 16 marca 15, 19:13

Połóż na powierzchnie ręcznik papierowy kilka razy powinno pomóc.
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

Awatar użytkownika
sylwekw
Ryba
Ryba
Posty: 422
Rejestracja: 30 grudnia 09, 08:53
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: sylwekw » 16 marca 15, 19:53

Te jak to nazwałeś "tłuste plamy" to prawdopodobnie "filtr białkowy". Dośc powszechnie się zdarza, szczególnie w akwariach bez pokrywy (ale nie tylko). Jednym ze sposobów jego usunięcia jest stosowanie skimera. Generalnie nie jest bardzo szkodliwy - głównie problem estetyczny przy otwartych akwariach ale tez troszkę blokuje docieranie światła do wody oraz odrobinę utrudnia natlenienie wody.

Co do "piany" .. to jeśli to nie akwarium morskie :-) :-) to nie wiem za bardzo o co chodzi.

Awatar użytkownika
Setrion
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 20 stycznia 15, 13:03

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: Setrion » 16 marca 15, 21:37

Dzięki za rady Podoba mi się zwłaszcza ta z ręcznikiem papierowym :) . Odnośnie skimmera. Bo za bardzo nie kumam tematu. Jak sobie googluje to mi pokazuje w sumie oddzielne urządzenia. Tez nie za bardzo kumam dlaczego właśnie teraz to wychodzi. Dobra baniak nieduży 30 litrów kaskada z trzema fazami filtracji Mechaniczny wsad gąbkowy, chemiczny węgiel aktywny , biologiczny wkład biomax. Ryb nie przekarmiam akwarium mam pod pokrywą. No nie mam miejsca na skimmer oddzielnie. Są jakieś może mini skimerki albo nakładki jakies na kaskady. Albo kaskady ze skimmerem godne polecenia do takiego zbiornika? żebym nie musiał oddzielnych urządzeń montować.

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: Sance » 16 marca 15, 21:51

Taki mam u siebie skręcony na minimum i spisuje się znakomicie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Setrion
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 20 stycznia 15, 13:03

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: Setrion » 16 marca 15, 22:30

Fajnie, tylko jaki to model :D bo muszę sprawdzić czy oby na to moje 30 litrów nie jest za spory. U Ciebie śmiga w 240 l o ile dobrze widzę.


A i jeszcze mam pytanie z innej beczki to raczej tak z ciekawości ostatnio w sklepie spodobała mi się roślinka Eleocharis Parvula nie zamierzam puki co jej kupować. Ale z czystej ciekawości zapytam czy ona przyjmie się w podłożu żwirowym 4mm.
Ostatnio zmieniony 16 marca 15, 22:43 przez Setrion, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: Sance » 16 marca 15, 22:39

Skim350

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: slaeer » 16 marca 15, 22:53

Do 30 l nie ma co się wydurniać :). Ja w 240 używam ręcznika od czasu do czasu i też jest ok. Planuję zdjęcie pokrywy, wtedy może się zastanowię nad skimmerem, ale też tylko jeżeli problem będzie duży. Im więcej sprzętu w akwa tym gorzej.
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

Awatar użytkownika
Setrion
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 20 stycznia 15, 13:03

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: Setrion » 16 marca 15, 22:57

Co racja to racja. Tylko powiedz no mi jeszcze jedno. Wrzucam ten ręcznik i od razu wyciągam. I to wszystko. Oki jutro ręcznik zamontuje w moim akwarium :D

Awatar użytkownika
Setrion
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 20 stycznia 15, 13:03

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: Setrion » 5 kwietnia 15, 18:31

Mam młode gupiki dwa tygodnie po jakim czasie będą sie barwic bo jakoś konkretnie nie mogę znaleźć odpowiedzieć na razie od połowy są czarne mam nadzieje ze wszystkie nie odziedziczył koloru po samicy bo ona właśnie takie ubarwienie miała wszystkie mają już około 1 centymetra dwa są tylko jakieś takie malutkie

Awatar użytkownika
Setrion
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 20 stycznia 15, 13:03

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: Setrion » 11 kwietnia 15, 21:59

W sumie to nie wiem cy powinienem zakładać nowy watek ale jak już tu ciągle pisze to tez se zapytam.

Znaczy się mam wizje :) Nie koniecznie może okazać się słuszna.

Pierwsze pytanie brzmi czy można zwiększyć długość rurki ssącej w kaskadzie o jakieś 10 cm czy to nie będzie w jakimś stopniu osłabiało pracy filtra

No i drugie i tu nie wiem jak to wytłumaczyć. Chciałbym sobie zrobić na zamówienie akwarium 28x30x40 (szerokość, wysokość, długość) zrobić w środku ściankę działową :) przy tylnej szybie tak aby powstała wolna przestrzeń miedzy nimi dwa centymetry. zasypać to jakimś podłożem lekkim pod rośliny. Zewnętrzną część tej dodatkowej przegrody wykleić kamieniami z górskiej rzeki, sprawdzając je uprzednio testem octowym coby nie wtopić :D Gdzieniegdzie robiąc otwory, aby powsadzać w nie rośliny tak by ich korzenie znalazły się właśnie w tej dwu centymetrowej przestrzeni.Przez środek tej luki wsadzić rurkę ssącą kaskady i przy dnie zrobić otwór aby mogła zasysać wodę. Czy to ma możliwość zaistnienia?

Co do tego jakie rośliny miały by sie tam znaleźć i jakie podłoże to nie pisze bo zawsze się jakis dobierze. Chodzi o to czy to ma prawo działać w 100% a może jest skazane na porażkę

Jeżeli tak to moja prośba jaki materiał zastosować na tę przegrodę i jakie spoiwo do przylepienia na nie kamyków. Dzięki i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Setrion
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 20 stycznia 15, 13:03

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: Setrion » 15 kwietnia 15, 18:26

Moje młode gupiki maj 5 tygodni i tylko czarne są od połowy do ogona czy to juz będzie całkowita barwa matka tak właśnie wyglądała czy to możliwe ze 13 sztuk jakie pozostało będzie tylko czarne ?

Awatar użytkownika
Setrion
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 20 stycznia 15, 13:03

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: Setrion » 20 kwietnia 15, 13:19

Im więcej czytam tym mniej wiem. Chciałbym ponowić moje pytanie.

Moje młode gupiki maj 5 tygodni i tylko czarne są od połowy do ogona czy to juz będzie całkowita barwa matka tak właśnie wyglądała czy to możliwe ze 13 sztuk jakie pozostało będzie tylko czarne ?

Od którego tygodnia mogę spodziewać się pojawienia pierwszych barw. Zależy mi na uzyskaniu jakiegoś konkretnego info, inaczej będę miał problem z przerybieniem. Starej obsady się pozbył em na poczet nowej bo mi została ta 13. A wczoraj patrze a tu 10 młodych znowu Chciałem oddzielić z tych pierwszych samice od samców ale się nie da bo nie odróżnie ich jeszcze. A musze oddać z 10 szt. I mam problem. Ostatnio miałem sporo pracy i nie zauważyłem ze ta moja jedyna stara samica zrobi mi niespodziankę. Samców się pozbył em po ostatnim porodzie. A że mądry polak po szkodzie teraz doczytałem ze przechowują nasienie i juz bez samca potrafią jeszcze urodzić.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: Hunter » 20 kwietnia 15, 14:29

Setrion pisze:Moje młode gupiki maj 5 tygodni i tylko czarne są od połowy do ogona czy to juz będzie całkowita barwa matka tak właśnie wyglądała czy to możliwe ze 13 sztuk jakie pozostało będzie tylko czarne ?

Całkiem możliwe. Możliwe też, że z biegiem czasu wybarwią się, bo są to jeszcze młode ryby. Prócz genetyki to dieta i warunki jakie im spełniasz mają ogromne znaczenie na ich kondycję.
Setrion pisze:Od którego tygodnia mogę spodziewać się pojawienia pierwszych barw. Zależy mi na uzyskaniu jakiegoś konkretnego info, inaczej będę miał problem z przerybieniem.

Nie dostaniesz konkretnego info, bo to zalezy od wielu czynników. Ponadto ryby zmieniają swoje ubarwienie i kształty ogona przez całe swoje życie.

Setrion pisze:Chciałem oddzielić z tych pierwszych samice od samców ale się nie da bo nie odróżnie ich jeszcze.

Płeć rozpoznaje się po gonopodium u samca, a nie po kolorze ogona. Samice też mogą mieć piękne kolory, a samce mogą być szare.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Setrion
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 20 stycznia 15, 13:03

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: Setrion » 24 kwietnia 15, 14:20

Na pierwszej stronie tego tematu umieściłem początkowe foto mojego baniaka. Myślicie że teraz po wszystkich waszych poradach i zmianach jakie wprowadziłem będzie w przyszłości ze mnie dobry akwarysta amator?

Obrazek

tołdi

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: tołdi » 24 kwietnia 15, 14:52

To czy będziesz dobrym akwarystą,zależy wyłącznie od Ciebie.Najważniejsze abyś z akwarystyki czerpał radość i satysfakcję i dążył do nieustannego pogłębiania swojej wiedzy ;-)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości